niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 2844 wyświetleń

14. rocznica katastrofy smoleńskiej

Mija 14 lat od katastrofy smoleńskiej.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, a także osoby związane z województwem podlaskim. To wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego arcybiskup Miron Chodakowski, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i stewardesa Justyna Moniuszko.

W Krakowie  Prezydent Andrzej Duda oddaje hołd ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. 

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj pamiętają, przychodzą na cmentarze, przed pomniki, by wspomnieć, pomodlić się, a przede wszystkim, by oddać szacunek tym, którzy 14 lat temu zginęli pielgrzymując na groby polskich oficerów w Katyniu – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Komentarze (12)

14 lat a pamiętam tą feralną sobotę jak dziś. Pokój ich duszom.

Szkoda że nikt nie chce rzetelnie wyjaśnić tej katastrofy, jedna strona jest stronnicza a druga przyjęła wersję radziecką. Fakt bez wraku to jest bardzo trudne.

To była katastrofa a nie zamach jak próbowano nam przez 14 lat wcisnąć. Wywalono mnóstwo pieniędzy na obłędne teorie itp. Celowo ogłupiano naród aby uzyskać polityczne cele. W ten sposób podzielono naród na patriotów i Polaków (to ci co popierają pis) i nie Polaków. Dajmy wreszcie dojść do głosu prawdzie. Ci którzy zginęli w tej katastrofie są tego godni i dajmy IM szacunek i spokojny WIECZNY ODPOCZYNEK

Podstawą do obiektywnego wyjaśnienia przyczyny tragedii jest przypomnienie nagrania z kokpitu.

Kris to ekspert PO w sprawie lotnictwa

Do obywatel byłaś w kokpicie w tym dniu że coś wiesz o jakimś nagraniu, czy tylko słyszałeś w TVN

Są nagrania satelitarne od kilku państw, ktore chcialy przekazac te dowody pokazujace wszystko co sie wydarzylo, tylko lewactwo odmowilo przyjecia tych dowodow. Wszystko w swoim czasie.

Do ja. Twoja postawa potwierdza to co napisałem! Jeśli myślisz inaczej to jesteś be, nie wiem dlaczego akurat z PO. Tak było za komuny, kto nie z nami to jest przeciwko nam! Ciekawie by były nagrania rozmowy braci K. sprzed wypadku. Tam jest prawda i sprawcy wypadku. Może kiedyś amerykanie opublikują

Czyżby ekspertom parówek zabrakło?

Jeśli ktoś podważa niepodważalne dowody i zaprzecza faktom to szkoda czasu na dyskusję z tą osobą. Żal rodzin ofiar katastrofy, że tyle musieli wycierpieć.

Do ,, Ali''. Prócz dwóch czarnych skrzynek ,w kokpicie był zamontowany przez nasze służby dodatkowy rejestrator dżwięku. Nagrane rozmowy były przytaczane w różnych telewizjach. Nawet Macierewicz mówił, że nie zarejestrowano 1,5 s przed zderzeniem z ziemią. Myślę, że nagranie urywa się 1,5 s wcześniej , bo dolne poszycie samolotu wraz z kablami zostało zerwane przez konary drzew. Ponadto są nagrane rozmowy z załogą Jaka , który wylądował wcześniej i oni mówili jaka jest pogoda. A teraz kilka pytań do Ciebie : jakie było minimum widoczności do lądowania dla tego samolotu, pionowe i poziome? A jaka widoczność była w tym miejscu. Jaka była dopuszczalna prędkość zniżania , a jaka w czasie tego lądowania? Jaka masa tego samolotu , z pasażerami i paliwem. Zrzuć 1,5 kilogramową butelkę z 15m i zobaczysz z jaką siłą uderzy ona o ziemię. Póżniej wyobraż sobie samolot o wadzę kilkudziesięciu ton, który uderza o ziemię i pomyśl, czy jeszcze ,,Tusk z Putinem'' musiał dobijać rannych- sugestia eksperta - Macierewicza. Lub takie porównanie- jeśli na zakręcie, gdzie jest dopuszczalne 40km/h ,ktoś jedzie 200 i uderza w drzewo to jest wina kierowcy , czy służb drog. ,ż e nie posypały drogi. A czemu podałem prędkość 5 razy większą, to myślę ,że domyślisz się ,bo zakładam, że jesteś osobą inteligentną. Do ,,powolutku''- dlaczego lewactwo przez ostatnie 8 lat odmówiło przyjęcia dowodów?

Jaki to zamach jak wszyscy informowali z zaloga Jaka ze jest zla pogoda zeby isc na inne lotnisko. Gdzie sa papiery z kancelari prezydenta wtedy pracowal tam obecny Duda i Sasin, ze decyzje o locie podejmije kancelaria prezydenta Lecha Kaczynskiego nikt inny, zadne sluzby i rzad. Jakie zaslugi mial Lech z Malzonka zeby byc pochowanym na WAWELU, a nie na cmentarzu tak jak inni pasazerowie tego lotu. Dlaczego Macierewicz pierwszy uciekal ze Smolenska zeby zeby doplnowac miejsce wypadku. A teraz fabrykuje falszywe dowody tworzac Religje Smolenska. Dosc tej obludy. Wzyscy z tego lotu powinni byc pochowani w jednej mogile na cmentarzu. Zeby wsyscy obywatele mogli zapalic swieczke i oddac im hold. A nie tylko wybrancy PiSowcy i Jaroslaw i ich religja smolenska.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.