poniedziałek, 29 maja 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 10049 wyświetleń

111 uczniów na feriach

W czasie ferii zimowych w dniach 23.01. – 03.02.2006 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie zorganizowała na terenie szkoły zimowisko dla uczniów klas I-VI. Udział w nim wzięło 111 uczniów, których podzielono na 5 grup wiekowych (2 grupy - uczniowie klas I-III, pozostałe 3 grupy - uczniowie klas IV-VI). Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00. Prowadzili je nauczyciele szkoły (ogółem 16 osób), którzy wymieniali się w poszczególnych grupach zgodnie z przewidzianym harmonogramem zajęć w danym dniu. Zimowisko realizowane było w oparciu o przygotowany przez nauczycieli program, który uwzględniał zajęcia sportowe, informatyczne, techniczne, plastyczne, miejscowe wycieczki, gry planszowe i zabawy towarzyskie. W ramach zorganizowanego wypoczynku odbyły się konkursy plastyczne i turnieje sportowe. Uczestnicy zimowiska wzięli udział w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, podczas której funkcjonariusz policji przeprowadził z nimi pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu ulicznym i podczas zabaw. Zaprezentował dzieciom wyposażenie policjanta podczas służby oraz środki przymusu bezpośredniego. Ponadto uczniowie zwiedzili obiekt komendy i poznali wyposażenie samochodów policyjnych.
   Podczas zimowiska bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych cieszyły się zajęcia sportowe organizowane na hali MOSiR (rozgrywki w piłkę nożną i siatkową, tenis stołowy, unihokej). Równie dużą popularnością cieszyły się zajęcia z informatyki, gdzie niektóre dzieci po raz pierwszy mogły skorzystać z Internetu. Jedną z  atrakcji zimowiska były także zajęcia przyrodnicze poświecone obserwacji komórek pod mikroskopem. Podczas zimowiska uczniowie w formie zabawowej doskonalili swoje umiejętności z języka angielskiego. W realizowanym programie zimowiska nie zabrakło też elementów muzycznych, dzięki którym dzieci nauczyły się pląsów harcerskich i wykonały prace plastyczne inspirowane muzyką. Poza tym zorganizowano szereg zajęć poświeconych integracji grupowej poprzez gry i zabawy towarzyskie. Wszyscy uczestnicy zimowiska  dostosowali się do obowiązującego regulaminu zimowiska i brali aktywny udział w proponowanych przez nauczycieli zajęciach.
   Szkoła zadbała także o wyżywienie dzieci podczas ferii i zapewniła im możliwość korzystania z obiadów płatnych i bezpłatnych refundowanych przez MOPS w Grajewie.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również uda nam się zorganizować zimowisko w szkole.    
 
Beata Kasiak
 

poniedziałek, 29 maja 2023

Dzień Działacza Kultury

poniedziałek, 29 maja 2023

Wieści z SP2

Komentarze (1)

A do straży pożarnej wycieczki nie było?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.