Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 13243 wyświetleń

11 Listopada 2006

Grajewo - obchody Narodowego Świeta Niepodległości 11 Listopada 2006 r.

Zbiórka uczestników - pocztów sztandarowych, orkiestry, delegacji organizacji i zakładów pracy przy Miejskim Domu Kultury w Grajewie.
Przemarsz do Kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej.
Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Koncert polskiego zespołu młodzieżowego "Leśne Kwiaty" z Drohobycza na Ukrainie

Po mszy św. nastąpiło złożenie wiązanek pod Krzyżem "Solidarności", a następnie uczestnicy uroczystości oraz poczty sztandarowe udali się pod Pomnik Niepodległości ( foto). Po wysłuchaniu hymnu narodowego w wykonaniu VI. Orkiestry Dętej OSP pod Pomnikiem zostały  złożone wiązanki. Po zakończeniu uroczystości poczty sztandarowe zostały odprowadzone do Miejskiego Domu Kultury.

foto: Joanna Kosielska

Galeria zdjęć

Na prośbę pani Iwony  Bukrejewskiej zamieszczamy zdjęcia dzieci z SP4- członków Koła Młodych Patriotów, którzy dzisiaj rano o godz. 9.00 składając wiązankę pod pomnikiem ku czci Żołnierzy 9 PSK im. gen. K. Puławskiego i 9 PSK AK przy ulicy Mickiewicza uczcili Święto Niepodległości.

Komentarze (13)

panowie organizatorzy corocznego składania wieców pod pomnikami w gRAJEWIE.
a CZY NIE LEPIEJ BYŁO BY POSADZIĆ NA TĄ OKOLICZNOŚĆ 300 DRZEWEK W gRAJEWIE, ZAMIAST KUPOWĄ KWIATY I WIĘCE.

co roku od każdej delegacji po jednym drzewku uroczyście posadzonych np lip utworzyły by w central parku aleję niepodległości

to jest niezły pomysł, z tymi drzewkami.

gdzie reszta zdjec??????

To jest w całej Polcse, to dlaczego ma nie być w Grajewie takich obchodów, bardzo fajnie. Miasto tez należy promować, chyba oczywiste!. Krystyna

Drzewka na tą i inną okoliczność - uroczystość, sadzone na terenie CENTRAL PARKU / czytaj " ślepego jeziorka " / mogły by utworzyć piękny park, co dało by korzyść miastu.
Symboliczny apel przy pomnikach w zupełności by wystarczył. Kupowanie wiązanek i wieców jest kosztowne i po dwóch dniach już sa one na smietniku. Drzewa by były wieczność.
Przy sadzeniu drzew sugeruję drzewa gatunkowe na nie TOPOLE.

i tak sztyble zaraz by zniszczyli te drzewka, tak jak te co ostatnio byly sadzone. ile zostalo? ze 2 moze, a bylo z 50 pewnie

Dajcie więcej zdjęc tyle ich zrobiono i tylko 6 wystawiono

dlaczego nie ma wszystkich zdjęc w galerii? Przecież to też jest wizytówka miasta i przydałoby się umieścić pozostałe zdjęcia. Bardzo prosimy.

Każde posadzone drzewko można zaopatrzyć geodezyjnym słupkiem granitowym zakończonym małą mosiężną tabliczką z wygrawerowanym opisem donatora drzewka i słupka oraz roku posadzenia. Takie żywe pomniki mogą zafundować całe rodziny i dedykować je swoim małym pociechom. Jest to powszechny zwyczaj w Stanach Zjednoczonych. Takie zachowanie uczy, wychowuje i kształtuje właściwy stosunek młodego pokolenia do historii, przyrody i szacunku. Swoją drogą każde drzewko miało by "właściciela i opiekuna", a także inni mieli by świadomość, że te drzewka są czymś więcej niż rośliną i de facto należą do donatora. Zróbmy to!!!

W całej tej wielkiej uroczystości nie zabrakło też łyżki dziegciu. Czy prałat musiał tak wychwalać Burmistrza na mszy? Wazelina podczas mszy? -zgroza! WÓJT Z PLEBANEM....., a nam biednym zewsząd nędza!

Osoby piszące, że zamiast wiązanek lepiej byłoby posadzić drzewka chyba nie wiedzą dzięki komu mogą żyć w wolnej Polsce. Owszem drzwka też są potrzebne ale pamięć o patriotach jest tu ważniejsza niż drzewka. A młodemu pokoleniu mówię, że patriotyzmu też trzeba się uczyć. Z poważaniem - Grajewianka

Dlaczego nie ma żadnych zdjęć z wydarzeń tego pamiętnego dnia????????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.