Sport

  • 21 komentarzy
  • 8681 wyświetleń

100 tys. zł dla Warmii

OGŁOSZENIE BURMISTRZA

 Na podstawie § 10 ust. 3 Uchwały Nr V/29/11 Rady Miasta Grajewo z dnia 22 lutego 2011 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez Miasto Grajewo informuję, iż Klub Sportowy WARMIA Grajewo z siedzibą ul. Piłsudskiego 30A, 19-200 Grajewo uzyskał dotację w wysokości 110.000,00 zł na realizację celu publicznego ujętego w projekcie pod nazwą „Rozwój dyscypliny sportowej – piłki nożnej poprzez wsparcie klubów sportowych reprezentujących miasto Grajewo w rozgrywkach ligowych piłki nożnej w drugim półroczu 2013 r.”

 Łączny koszt realizacji projektu wynosi 195.500, 00 zł. Projekt został przyjęty, ponieważ spełnia cel publiczny z zakresu sportu określony ww Uchwałą Rady Miasta Grajewo.  Inne podmioty nie złożyły ofert.

 

Burmistrz Miasta Grajewo

inż. Adam Kiełczewski


Komentarze (21)

Po co im kurde te pieniadze, tylko w tylek dostaja, na jakas inna dyscypline byscie dali te pieniadze chociazby na tenis stolowy, zapasy, siatkowke, ale nie na pilke nozna. Jeszcze jak ladnie ujete: reprezentowanie miasta, takie reprezentowanie to ja dziekuje. Porazka, jak tu sie rozwijac w takim kraju gdzie Ci co przegrywaja maja lepiej.

te pieniadze lepiej przeznaczyc na siatkowke

Masz rację jestem za tym co napisałeś

A gdzie stypendia dla innych dyscyplin? Wnioski były złożone w czerwcu

Piłka nożna zawsze była jest i będzie sportem nr 1 w Polsce.Co do pieniędzy to nie są to żadne kokosy.

wkurzony dzieciak (17 l.) Jest pewnym siebie prawdziwym grajewiakiem. Przekonany o swojej nieomylności uważa, że ma prawo decydować o losie miasta do którego sprowadził się już aż miesiąc temu z Komosewa Kolonii dzięki swoim rodzicom, którzy sprzedali parę hektarów pola, żeby uwić w Grajewie gniazdko dla swojej pociechy i uczynić ją miastowym. Co tydzień przywozi od rodziców słoiki i jajka. Uważa, że nie powinno się wspierać publicznymi pieniędzmi Warmii. Warmię kupił kiedyś w sklepie gie-esu niedaleko swojej wsi. Niestety, ten żółty ser w opakowaniu z napisem Warmia zaszkodził mu i spowodował rozwolnienie na kilka dni. Warmia go drażni. Nie jest w stanie zrozumieć tradycji i historii niemal 90 letniego klubu piłkarskiego, bo w 1924 roku w okolicach jego wsi kuzyni neandertalczycy mieszkali jeszcze na drzewach. On zna się na piłce. Jest zapalonym piłkarskim kibicem Barcelony z Madrytu. Dopinguje Włocha Messiego i Roberta Błaszczykowskiego. Lubi tenisa gdy gra Jerzy Radwańska. Chodzi na grajewskie zakładówki, bo docenia wysoki kunszt piłkarski gwiazd z orlika. Uwielbia pikniki organizowane przez Lepsze Grajewo, bo uważa że to właśnie jemu podobni są tym lepszym Grajewem. Jest smakoszem. Uwielbia piwo Keniger za 1,35 zł i doskonałe wino Amarena z Biedronki. Przyszłość Grajewa należy do niego.

Dalibyście te pieniadze dla kickboxerow czy zapasnikow to Grajewo byłoby znane w całej Polsce jak i poza nią.

Toć to szok! Brązowy medalista mistrzostw Europy w zapasach bez żadnych pieniędzy, kickboxing medale w Polsce też bez dotacji, tenisiści medale imprez w Polsce, a tu wszystko dla Warmii. Ocni promują miasto super przedostatnie miejsce w 4 lidze, spadają. Promocja miasta super, nawet Szczuczyn jest lepszy(szacun). Mieszkam poza grajdołkiem i tylko o zapasach można usłyszeć w warszawie.

TYLKO WARMIA GRAJEWO !
Marudery paplaja i wierni zawsze byli są i będą !

Fakt donosi: Kiedys na lekcji histori uslyszal o legendzie grajewskiej pilki, teraz sie utozsamia z tym wmawiajac sobie ze bd w przyszlosci pilkarzem. Niestety glupota nie robi sie kariery , to jest spot licza sie umiejetnosci, inne dyscypliny przynosza wiecej prestizu dla grajewa niz jakas pseudopilka. Uwazam ze ten klub nie jest tego warty aby otrzymac taka kase, np. zapasy za 100 tys. zl, by przyniosly o wiele, wiele wiekszy sukces. Mistrzostwa europy, swiata, polski = zawsze medale, a wiec nasuwa sie pytanie czym moze sie pochwalic "Warmia" z ostatnich, niech bd 4 sezonow? spadkiem do nizszej ligi?

Wydaje się, że za Warmią pisze ciągle ta sama osoba. Nikt nie chce likwidacji klubu z tradycjami, tylko w normalnym społeczeństwie jest tak, że za wyniki się nagradza a za ich brak nie. Myślę, że jak by były mniejsze nakłady finansowe to by piłkarze musieli własną grą pokazać, że warto w nich wkładać pieniądze. Żal tylko innych dyscyplin, które naprawdę promują sport grajewski w kraju.

a może całkiem dajmy na przykład 100 tysi na plucie na odległość. będziemy mistrzem świata a ten sport ma pewnie więcej uprawiających na świecie niż dyscypliny typu zapasy czy karate. jak wy się możecie w ogóle porównywać do popularności futbolu nędzne miernoty?

Dziękuję włodarzom za wsparcie dla klubu z naszego miasta. Brawo, oby więcej tego było w przyszłości

100 tys. pln co to w ogóle za pieniądze. Jak za to utrzymać tyle drużyn od młodzików do seniorów. Przecież tyle dzieciaków uprawia ten sport. Ps Tenis stołowy to nie sport. hehe

Znaczną część kwoty proponuję przekazać na drużynę Józka Maysiewicza , która ma zawsze super wyniki . Niech się młodzież rozwija . Po każdym sezonie nigdy nie z chodzą z podium .

Zarząd W-MZPN rozszerzył dziś III ligę do 18 zespołów, natomiast IV ligę pozostawił bez zmian w 16 zespołowym składzie.

do WW - te pieniądze są tylko na zespół seniorów bowiem grupy młodziezowe są utrzymywane przez MOSiR Grajewo!!!

Pomyśl. A może to właśnie ten klub i zespół seniorów przyciąga do zespołów młodzieżowych dzieciaki? Zapytaj któregoś z nich czy chodzi a treningi Mosiru czy Warmii.

Tak,tak.Piłka nożna to sport,ale pod warunkiem,że:piłka którą się gra jest okrągła i napompowana, boisko jest pełnowymiarowe, trawiaste,drużyna jest jedynastoosobowa w identycznych strojach,bramka posiada siatkę bramkarz rękawice,a sędzia wąsy.Tak to chyba napewno jest sport.Pooglądaj sobie po wiadomościach wieczornych w telewizii,wiadomości sportowe,a będziesz wiedział ,które dyscypliny są uznawane za sport.

Wstyd! Jako rodowity Grajewianin nie popieram finansowej pomocy ze srodkow publicznych dla grupki wulgarnych chlopakow biegajacych za pilka. W tym miescie sa pilniejsze potrzeby!!!

Jako rodowity Grajewianin popieram wspieranie klubu o 90 letniej tradycji ze środków miejskich.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.