Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Krzysiek z Grajewa
Dodano: 2011-03-07 15:52:28
Otwarto: 11695

Atrakcyjność Grajewa

Burmistrz miasta chce utworzyć linię autobusów miejskich, ale czy Grajewo nie jest z byt małym miasteczkiem na takie udogodnienia?? Narzekamy na brak rekreacji, a o budowie plaży miejskiej z kajakami i innymi atrakcjami wodnymi na lato dla wszystkich mieszkańców cisza. Jak wiadomo miasto ma 3 lata na dotacje z UNII i jak wiadomo nasze miasto jest mało turystyczne, więc dlaczego Pan Burmistrz chce inwestować pieniądze obywateli w coś co nie poprawi atrakcyjności miasta? Dlaczego miasto nie włoży pieniędzy tam, gdzie jest popyt na dany temat? Wiadomo, że miasta i wioski (Prostki podjęły już w ubiegłym roku rewitalizację nadbrzeża rzeki Ełk i utworzenie szlaku kajakowego) , które maja styczność z rzeką lub jeziorem inwestują w plaże miejskie , szlaki kajakowe i inne tego rodzaju atrakcje wykorzystując dobra natury.W ubiegłym roku , jak dobrze pamiętam, akcji utworzenia szlaków kajakowych i plaży nad rzeką podjęła się młoda osoba z Grajewa )Pan Burmistrz również zadeklarował poprawić turystykę w naszym mieście poprzez utworzenie szlaków kajakowych, plaży miejskiej i zrobienie porządku z Parkiem Central, który ma być wizytówką naszego miasta. Puki co bierze się za rzeczy zbędne, takie jak komunikacja w mieście. Co wy mieszkańcy sądzicie? Czy potrzebna jest nam komunikacja z której będą korzystać nieliczni, czy tez plaża miejska z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, a szlaki kajakowe i owa plaża poprawi wizerunek miasta jako miasta turystycznego i bardziej atrakcyjnego. PS. Na dzień dzisiejszy miasto Grajewo nie ma nic do zaoferowania turystom. Pięknie zrobiony Park Central w którym dominowałaby bujna roślinność i woda oraz plaża miejska nad rzeka i szlaki kajakowe, byłyby super wizytówką dla naszego miasteczka. Pozdrawiam mieszkańców Grajewa i liczę na wiele komentarzy.
Monika
Dodano: 2011-03-07 17:08:00
Krzysiek jestem dumna że to napisałeś.Moim zdaniem Ty powinieneś być burmistrzem, przynajmniej dzięki Tobie nasze miasto było by prawdziwą wizytówką, a każdy przejeżdzając napewno by się tu zatrzymał, co poprawiło by dochody. Wyobraziłam sobie jak to wygląda bujna roślinnosc w Park Central, plaża miejska, oraz spływ kajakowy.Normalnie miasto ogród.Ludzie powinniśmy zbierać na to podpisy by tak się stało.Przynajmniej Ełczanie już by nam nie podskoczyli:-)

tadek
Dodano: 2011-03-07 18:06:00
zgadzam sie

grajewianka
Dodano: 2011-03-07 19:13:00
Krzysiek zgadzam sie z Toba calkowicie , super pomysl.

mieszkanka Grajewa
Dodano: 2011-03-07 19:45:00
A tak wracając do wyborów to niektórzy obiecywali basen z dala od polityki... dzieci czekają tylko na to...wiele jest dzieciaków z wadą kręgosłupów, rodzice na pewno chętnie posłaliby je na basen, bo pływanie wpływa dobrze na kręgosłup. Poza tym wszyscy chętnie korzystaliby z takiej rozrywki, kiedy nie ma co ze sobą zrobić, a dzieci się nudzą. Zgadzam się, że nie wszyscy uwielbiają basen, ale wiem , że duża część populacji Grajewa od wielu lat czeka na pływalnię...

o.n.a.
Dodano: 2011-03-07 20:14:00
tak świetny pomysł Krzysiek ,bo tymi autobusami to sam burmistrz do pracy chyba by dojeżdżał ,bo takie wielkie te Grajewo,że tylko tu linii autobusowej brak.Panie burmistrzu proszę zastanowić gdzie lepiej pieniążki można zainwestować,bo spacerkiem to można w 40 minut całe Grajewo obejść i po co ta linia.

KillBill
Dodano: 2011-03-07 20:52:00
hahahah central park ale nazwa dobre naprawde boki zrywac a pan burmistrz ma jeszcze czas wiec wara.. kazdy madry w gebie a nic nie jest takie hop siup jak to sie co niektorym wydaje... ale to taki kraj a co kraj to i obyczaj... cierpliwosc jeszcze nikomu nie zaszkodzila. pozdrawiam.

krs
Dodano: 2011-03-07 21:09:00
głupi jesteś..przeciez komunikacja na próbę..jak mieszkańcy nie zechcą to nie będzie..przynajmniej pyta o zdanie..i by jeździła tylko kilka razy dziennie..jakieś babcie by mogły jechać do lekarza czy na większe zakupy..ale ty wioząc du** swoim autem nie widzisz tego

keres
Dodano: 2011-03-07 23:18:00
grajewo ta za...pie ceny mieszkan juz niedlugo beda zblizone do takich miast jak warszawa krakow ludzie sie wyprowadzaja do elku bo tu jest tylko szaro buro i ponuro nic sie nie dzieje buduja tylko markety to sa najwieksze centra rozrywki rozumiem poprostu jak chcesz sie rozerwac spotkac znajomych to pojdz do biedronki lidla czy do pepco bynajmniej tam jest kolorowo i czasami cos sie dzieje tutaj jak zwykla lawke postawia czy kosz na smieci to odrazu widac ze cos powstalo!! cos nowego!!!ps tylko nie wiem jeszcze jednego dlaczego tu jest tyle wron!!! przeciez nie powinno ich tu byc!!!

f
Dodano: 2011-03-07 23:20:00
Ja też. Oczyma duszy widzę te tysiące Rodaków Naszych, którzy jadą na wschód i północ z zamiarem dojechania na jeziora, ale skuszeni bilbordami stojącymi przy krajówkach zatrzymują się w Grajewie, zaglądają do Central Parku, idą na plażę, spływają do plaży w Prostkach i z powrotem i zauroczeni walorami turystycznymi Naszego Miasta oraz okolic odwołują rezerwacje na Mazurach i urlop spędzają tu. Zapewne w istniejącym już hotelu najbliżej rzeki oczywiście oraz hotelikach wzdłuż krajówki. Bo chyba będą tam już wówczas łazienki w pokojach?

psikus karolci
Dodano: 2011-03-07 23:35:00
czasami to radni sami wymyslaja temat na forum by wzbudzic haos jak wiemy autobusiki juz byly i sa np mozemy dojechac z centrum na poludnie czy odwrotnie dluzsza droga hehe razem z ludzmi jadacymi do plyt czy mleczarni haha

ona
Dodano: 2011-03-08 00:17:00
Co do komunikacji, to są osoby starsze, które nie maja samochodu i tym osobom na pewno ona się przyda ... W podeszłym wieku nogi szwankują... Kiedys my młodzi sie o tym przekonamy...

podatnik
Dodano: 2011-03-08 08:18:00
Krzysiu brawo masz rację też bym tak chciał ale za co pytam?? Do tej pory pokazali nam włodarze jak potrafia pozyskać środki na rozwój Grajewa. Pozdrawiam

\\
Dodano: 2011-03-08 10:50:00
linia miejska jak najbardziej---nie chce tego ten kto wozi się swoja bryka ale trzeba tez pomyslec o innych---kto chce na basen prosze okoliczne miasta czekają a kto nie ma kasy to i tu na miejscu nie pójdzie na ten basen,,,,plaża -owszem ale teren rzeki trzeba zagospodarowac--uporządkowac te zarośla

Alicja21
Dodano: 2011-03-08 11:41:00
Racja!!! Ktoś się w końcu za to weźmie? dopóki mieszkańcy nic nie zrobią to nie będzie nic. Nie sądze że ktoś w Grajewie tego nie poprze ... kasa będzie tylko trzeba zainwestować. MY TEŻ MOŻEMY MIEĆ PIĘKNE MIASTO!!!!! JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA !!!

!
Dodano: 2011-03-08 12:26:00
Jak czytam ścierają się zwolennicy basenu/pływalni z testową linią autobusową i piszateliami nowego burmistrza. To może połączyć jedno z drugim i zrobić od razu dwa testy. Proponuję aby testowana linia autobusowa rozpoczynała się w Grajewie na Wojska Polskiego - przy Nowym Kościele, a kończyła się w Ełku na Piłsudskiego - przy pływalni. Za jednym razem okazałoby się jakim zainteresowaniem cieszą się autobusy i basen.

Skromnym zdaniem
Dodano: 2011-03-08 13:59:00
Widzę ,ze ktoś poruszył mój temat. Witam wszystkich mieszkańców Grajewa.Prawie rok temu poruszyłem ten temat w Gazecie Grajewskiej.Poprzedni burmistrz pomimo tego ,że wiedział,że wnioski nasze są odrzucane z powodu małej atrakcyjności miasta i okolic,to nie robił nic by takową atrakcyjność poprawić.Były już burmistrz podszedł wtedy lekceważąco do tematu poprawy atrakcyjności miasta i jego okolic.Jak napisał Krzysiek mamy Central Park , który można bardzo ładnie i stylowo zagospodarować.Przerobić go na Park,,Ogród'' z licznymi roślinami, rożnego typu krajobrazu,skalniaki, ze dwie fontanny,które filtrowałby wodę, by ta nie kwitła. Poziom wody podnieść do rzędnej 117.00 m npm.W obecnych oczkach wodnych zróżnicować linie brzegową i tym samym powiększyć obszar wodny. Dla poprawy walorów krajobrazowych,nachylenie skarp brzegów zbiorników,zróżnicować.Obecne alejki(które wychodzili z biegiem lat ludzie)wyłożyć po części starobrukiem i żwirówką.Stylowe oświetlenie,ławeczki i rzecz jasna jakieś kamery i regulamin ,który pilnowałby porządku i spokoju.Taki central Park, niczym Ogród ,byłby wspaniałą wizytówką naszego miasta,a plaża nad rzeką dla wszystkich jego mieszkańców i szlaki kajakowe, dodałby atrakcyjności dla miasta i powiatu.Tak jak napisał wyżej Krzysztof, mamy tylko 3 lata na dotacje więc już teraz poczynajmy działania by wizja pięknego Parku Central ,plaży (zalew) nad rzeką i szlaki kajakowe stały się realnymi,Może jak Marszałek zobaczy ,że poprawiamy ,to co mamy, to może i dadzą wtedy pieniądze na basen. A jak już będzie Park Central, Plaża nad rzeką,szlaki kajakowe i Basen, to wtedy będzie po co organizować komunikację miejską.Na dzień dzisiejszy komunikacja miejska jest dobrym pomysłem,ale moim zdaniem ważne bardzo jest ,by zagospodarowanie Parku Central na miarę Ogrodu i uaktywnienie szlaków kajakowych wraz z plażą miejska było dla Grajewa i jego mieszkańców na pierwszym miejscu, gdyż te przedsięwzięcia poprawią wizerunek miasta turystycznego,przyciągną uwagę przejezdnych, którzy nie będą już tylko przejezdnymi.Serdecznie Pozdrawiam autora i dziękuję za ponowne poruszenie tematu.>>>>>PS/ W 2001 roku została przygotowana dokumentacja tzw. ,,Poprawa atrakcyjności miasta Grajewo'' Pięknie sporządzone plany przez DWIE kadencje Pana Waszkiewicza dosłownie przeleżały na półkach Urzędu Miasta. Były burmistrz 8lat nie ruszył palcem by atrakcyjność poprawić,a teraz mieszkańcy dziwią się ,że Grajewo mało atrakcyjne i czemu odrzucają nasze wnioski.

olka
Dodano: 2011-03-08 14:26:00
basen!

Plaża
Dodano: 2011-03-08 16:32:00
Witam ponwnie, tu znalazłem link do stronki na e-Grajewo ,gdzie już 6 lat temu , bo w 2005 roku był poruszany temat plaży nad rzeką.Dzięki burmistrzowi Waszkiewiczowi 6 lat później dalej nie ma nic:)Nei rozumiem teraz tym bardziej, kto głosował na Pana W.

#
Dodano: 2011-03-08 19:02:00
pomysł dobry ale chłopie Augustowa czy Mikołajek z Grajewa nie zrobisz nie liczyłbym na nawał turystów jak w Zakopanym bo tak nie będzie ale dla mieszkańców Grajewa i okolic ok

Krzysiek
Dodano: 2011-03-08 21:16:00
# tak człowieczku, to ma być przede wszystkim dla mieszkańców Grajewa i okolic:)Jestem ZA!

Anka
Dodano: 2011-03-09 13:07:00
Lato się zbliża więc nasi włodarze powinni się wziąć za te pomysły i to obowiązkowo.Ta wizja jest możliwa i jak najbardziej potrzebna miastu i jego mieszkańcom.Pozdrawiam autora tematu.

Zniesmaczona
Dodano: 2011-03-10 19:22:00
Z drugiej strony , KRzysztofie, z kajaków też nie wszyscy będą korzystali!! Ps: zamiast filozofowac, popraw ortografię w niektórych wyrazach.

Józio
Dodano: 2011-03-11 16:25:00
Krzysiu ma rację, radni powinni wziąć się do pracy.Śnieg już stopniał.Park Central powinien stać się wizytówką naszego miasta, a plaża nad rzeką miejscem letnich wypoczynków większości mieszkańców naszego miasta.Kajaki? Bardzo dobry pomysł, gdyż jest to teraz w modzie.

XYZ
Dodano: 2011-03-11 18:17:00
Do ZNIESMACZONEJ- ty chyba jesteś nauczycielką. Na nic się nie zgadzasz, nic nie chcesz , wszystko jest be. Widzisz tylko błędy ortograficzne. Byłabyś jedynie zadowolona, kiedy obiboki nauczyciele , dostaliby podwyżki, nagrody , dodatkowe urlopy- za nic nie robienie. Co ty nato ? ZNIESMACZONA-NIEDOROBIONA ???

koleś
Dodano: 2011-03-13 00:48:00
''zniesmaczona''dziewczyno,szczerze mówiąc ,to najlepiej nic nie robić i ciągle narzekać,że Ełk nas wyprzeda ,tak?Z takim podejściem Grajewo nigdy nie ruszy.Musi być jedno by ruszyło 2gie.Jestem pewien ,że grono grajewian korzystało by ze spływów latem, a o plaży nie wspomnę(Co roku na dzikiej plaży nad rzeką jest ogromna ilość ludzi).Szlaki wodne w naszym regionie robią się co raz bardziej popularne.Niech i Grajewo stanie się miastem z przystanią kajaków na trasie do Goniądza i dalej.Plaża nad rzeką , szlaki kajakowe i pola namiotowe na terenie Grajewa , to gratka dla miłośników przyrody,których nie brakuje.Park biebrzański jest bardzo blisko więc Grajewo staje się świetnym miastem wypadowym na jego tereny,a dzięki szlakom będzie możliwe dotarcie nurtem rzeki Ełk, co doda atrakcyjności wycieczki.

prawnik
Dodano: 2011-03-13 15:31:00
z jednej strony ten pomysł jest ok,ale są wanżiejsze sprawy!!!jak zwalczyc bezrobocie w grajewie?co o tym myslicie?

ja
Dodano: 2011-03-15 13:58:00
prawnik- pomyliłeś fora!

kapla
Dodano: 2011-03-15 15:28:00
po co wam basen ogarnijcie drogi !!! ogarnijcie pawlina bo to przez niego !!

observer post
Dodano: 2011-03-17 10:45:00
A wam wszystkim powiem tak mieszkacie tu a nawet nie znacie dobrze nazwy tego parku, nazywa się Park Central a nie jakiś tam central park-co tu się dziwić nawet piastujący urząd Burmistrz tego nie wie, patrz Konkurs na zaprojektowanie parku. ..

józef
Dodano: 2011-03-18 23:48:00
Bardzo dobry pomysł.Zgadzam się z Krzysztofem,brakuje w Grajewie tych atrakcji.Pan Kielczewski powinien tym się zająć w tym jeszcze roku.

mnietek
Dodano: 2011-03-22 09:16:00
postawcie jakas lawke i juz bedzie jakas zmiana bo tu na inne nie stac zapewne???!!!

plażowicz
Dodano: 2011-03-29 08:26:00
Rok w rok od x lat sznurem młodzież , rodzice z pociechami wędrują nad dzika plaże nad rzeką Ełk.W 2001 roku powstał projekt na budowę plaży miejskiej w miejscu dawnego ośrodka przy rzece Ełk,jednak 8 lat dla Pana Waszkiewicza , to było za mało żeby zrobić grajewianom plażę.Jest nowy burmistrz , który juz podczas kandydowania zadeklarował ,że zrobi dla mieszkańców Grajewa plaże miejską i spływy kajakowe, które teraz cieszą się dużą popularnością.Mam nadzieje, że do3ma obietnicy i już w tym roku zacznie działać i jeszcze w tym roku zacznie sie budowa już bardzo długo oczekiwanej plaży nad rzeką.

za plaża
Dodano: 2011-03-30 18:04:00
Poprawa atrakcyjności miasta , to właśnie pląża nad rzeką na którą miasto dostanie szybciej kase niż na ten za*rany basen;/!!Basen to żadna atrakcja, to udogodnienie,a plaza i kajaki to już jest atrakcja.

zieleniak
Dodano: 2011-04-03 19:28:00
Przy bloku nr. 16 przydałoby się więcej zieleni( jakiś żywopłot, drzewka w ogródkach, kwiatki)Mi tylko tego teraz potrzeba. Po co wam ten basen ?? Będziecie codziennie chodzić i pływać. Po 1 miesiącu wam to się znudzi. Lepiej pojechać do Ełku lub Białegostoku to i do galerii można zajechać. Gdzie wy to plaże zamierzacie wybudować ??

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: