niedziela, 26 maja 2024

Rail Baltica przez Grajewo

Czy widzieliście juz jaki projekt został przedstawiony miastu ? Nie ma w nim mowy o skrzyżowaniu bezkolizyjnym. Miasto o tym od dawna nic nam nie mówi na ten temat.

Po wyborach sie dowiemy, teraz ktos sobie nie chce zaszkodzić.

Gdzie mozna zobaczyc ten projekt?

W internecie , na znanej platformie spolecznosciowej ,jeden z kandydatow do rady miasta ,opublikowal je .Projekt zostal mu przeslany przez PKP.

W nawiązaniu zapytania, pragniemy poinformować, że firma PKP udzieliła stosownej odpowiedzi odnośnie linii kolejowej. Wraz z odpowiedzią przekazano również aktualny projekt dotyczący omawianego zagadnienia.

Wszędzie bezkolizyjne skrzyzowania..a Grajewo 40 lat bez Dworca ..przejazd tragiczny ..I znowu problemy..czy będzie kiedyś normalnie...

u mieszkańca, pisałem ale portal usunął wpis

Jak zwykle wszystko wychodzi po fakcie , wszyscy wokół się rozwijają a grajewo dalej żyje w swoim marazmie

Wywołujesz sensację , której nie ma. Rail Baltica z założenia ma być bezkolizyjna, nie tylko w Grajewie ale na całej trasie. Projekt bezkolizyjnego skrzyżowania był publikowane również w e-grajewo.

Okazuje sie ,ze ten projekt ze skrzyzowaniem dwupoziomowym na Pilsudskiego juz jest nieaktualny. Od kilku miesiecy jest nowy projekt ze skrzyzowaniem dwupoziomowym na ul.Topolowej i Przytorowej, ktory moze ulec zmianie ,bo teraz PKP musi liczyc sie z bliska obecnoscia jednostki wojskowej.Na ul. Pilsudskiego kolej nie planuje zadnych zmian .Na tej trasie ma przejezdzac docelowo dwa razy wiecej pociagow niz obecnie , bo maja tez jezdzic pociagi towarowe , dla nas oznacza to przejazd dwa razy czesciej zamkniety niz obecnie.

Przedstawiony wstępny plan przez PKP przedstawia przejazd kolizyjny.

U nas wszystko od prawa po drogi ma być z zasady i planów bezkolizyjne tylko praktyka pokazuje coś zgoła przeciwnego. Projekty drogowe też są bez zarzutu tylko po fakcie wiadukt się sypie albo projektant nie przewidział, że pod wiaduktem samochody się nie mieszczą.

Jestem za przejazdem kolizyjnym. Nie będzie dwa razy więcej pociągów. Nie pamiętacie kolejek TIR-ów do przejazdu od Popowa do Toczyłowa? Ciężarówek już tyle nie przejeżdża. Wolę stać parę minut przed przejazdem, niż krążyć uliczkami do Kolejowej czy Szkolnej.

A ja nadal twierdzę i daję na to dowody, że cała RailBaltica będzie bezkolizyjna. Wystarczy przeanalizować wszystkie przejazdy w okolicy Ełku, które WSZYSTKIE są obecnie budowane jako bezkolizyjne. Tak samo będzie w Grajewie i Prostkach.

ale skad masz pewnosc , ze nie bedzie dwa razy wiecej pociagow ? Beda dwa tory ,nie jeden. Te pociagi nie beda sie w Grajewie zatrzymywaly ,ale beda przez Grajewo przejezdzaly.

Do FraMa człowieku nie wiesz co piszesz, PKP zainwestowało 4 miliardy w ten projekt po to zeby 2 pociągi więcej przejechało?????

FraMa poczytaj troche o trasie Rail Baltica , tu nie chodzi o ciezarowki , ta trasa beda jezdzily pociagi towarowe ...

A te zamiary z Baltiką to uzgodnione z ekologami, czy nie, bo zaraz jacyś wyskoczą z protestem i obroną przyrody i znów będzie poślizg z czasie z realizacją, a może w Grajewie i okolicy nie ma żadnych bo wszyscy pomarli albo jeszcze się nie narodzili?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.