środa, 29 marca 2023

Parking na Falewicza

Dzień dobry. Pytanie o parking na osiedlu przy ul. Falewicza oraz Tabortowskiego. Czy powstanie taki parking? Samochody stoją na nieużytkach, drogach, chodnikach. Przy bloku można wykupić miejsce parkingowe bądź garaż ale jest ich niewystarczająca ilość. Choćby w każdym gospodarstwie był jeden samochód to tych miejsc jest i tak za mało. Czy nie można zażądać od inwestora, że na x mieszkań ma powstać ogólnodostępny parking? Nie jest to obowiązkiem ale dobry gospodarz właśnie o tym powinien pomyśleć, o swoich mieszkańcach. Zaraz ktoś powie, że przy szkole powstaje. Tak ale jest to parking szkolny, a nie osiedlowy.

Ale widzę cenzura gorsza niż w TVP

Jakby na jedno mieszkanie nie przypadało po kilka aut , tylko po 1 to by tego problemu nie było. Ludzie parkują po chodnikach, trawnikach itd.. bo wielu nie wykupiło miejsca postojowego, parkują sobie za darmo a co tam. Ale za jakiś czas tereny dookoła zabudują Wam blokami i ciekawe gdzie wtedy zaparkujecie.

Aj Karol, już chciałbyś darmowy parking najlepiej poziomowy pewnie. Pomyśl co mają ludzie ze starych bloków, gdzie miejsc na caly blok jest 5-10 .... Pozdrawiam

Przy szkole powstaje parking ogólnodostępny, a nie szkolny!!!

Lepiej zobaczcie jak stawiaja nowy blok, odstępu nie ma od szkoły ZS2 i orlika. Piłki będą leciały w okna oj będą. Właśnie w tym miejscu dużo osób stawiało samochody a teraz jest lipa.

Właśnie parking dla szkoły a całe falewicza będzie parkować tak jak na bocznych ulicach

/ Na chłopski tłumacząc żeby każdy w domu miał po jednym to i tak jest za mało. W ostatnio oddanym do użytku bloku przy ul Tabortowskiego jest może z 10 miejsc parkingowych a reszta? Jest plan zagospodarowania przestrzennego gdzie powinno być zapisane a deweloper się tego ściśle trzymać że na x mieszkań na być x miejsc parkingowych. Tak się robi w miastach ale nie tu gdzie trzeba sprzedać każdy metr ziemii bez myśli o tym co dalej...

Ja mieszkam na południu w starym bloku i mamy swój parking ,na swoim polu ,ogrodzony .
Także trzeba myśleć o tym wcześniej,a nie domagać się żeby miasto budowało.
Przy szkole powinien być szkolny a nie osiedlowy.

Parking będzie publiczny dostępny dla mieszkańców miasta i każdy będzie mógł tam zaparkować ! Informacja potwierdzona od włodarzy . Będzie tyle miejsc , ze każdy zaparkuje .

Każdy zaparkuje na Intermarsze a resztę dojdzie spacerkiem do domku i trochę kalori zgubi po drodze wy obiboki każdy pod klatkę by chciał zjechać.

Mieszkam w bloku na ul.Tabortowskiego i widzę co dzieje się pod blokiem, mieszkańcy mimo, że mają miejsca w hali garażowej stawiają pod blokiem, oczywiście wjeżdżają na trawnik. Serdecznie pozdrawiam tych właścicieli mieszkań!!!! Serce się kraje, niedługo i tych skrawków zieleni nie będzie, a szkoda!!!!!.

Oj redakcja boi się Pana Burmistrza oj boi. Te części komentarzy gdzie choć trochę o Pana burmistrza zaczepiają to zostają ucięte.. wstyd

No to jest straszne ze z każdej strony zabierają zieleń i parkingi na piachu gdzie można było stanąć albo ktoś przyjezdny.. teraz nie ma gdzie obecnie. Kto to wymyślił i ten blok tbs tak blisko szkoły kto to wymyślił ?!

Proponuje dowiedzieć się dlaczego na tamtym osiedlu jest tak mało parkingów, a przy szkole parking jest dla młodzieży, która dojeżdża do szkoły.

Warto przeczytać : https://bip.starostwograjewo.pl/petycje/2022r/informacja-o-zlozonej-petycji-z-dnia-2022-11-04.html

Za mieszkanie płacisz czynsz , za ziemię pod nim płacicie x razy tylu co nad lub pod tobą mieszka a za parking . Rachunek prosty. /

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.