piątek, 12 sierpnia 2022

Koszenie trawy w upał

W ostatnich dniach upały powodują susze, a w Grajewie na Osiedlu Centrum kosi się suchą trawę. W dodatku koszenie odbywa się w godzinach porannych od godz. 6 do .... Dziś jest sobota i Pan z kosiarką zaczął swoją pracę już o godz. 7 nie pozwalając na odpoczynek dzieciom (wakacje) i dorosłym. Prośba o zdrowy rozsądek.

No niesyety w upal trudno kosic gdy pot oczy zalwea. To koszenie nie jest co dziennie wiec ...

To tak jak ogolic glowe na lyso i opalac sie codziennie na sloncu, efekt bedzie taki sam.... nie potrfimy obchodzic sie w prawidlowy sposob z natura i nie mamy dla niej szacunku !

To nie tylko Centrum ,ale tez Osiedle Południe ,pod oknem 2 kosiarki .Leje sie pot , a trzeba okna zamykac bo nie idzie tego wysłuchać. I też rano . Masakra

To niech lokator idzie sam kosić w późniejszych godzinach to zobaczy jak to jest kosić w takim upale.

Robią tak co roku po to aby całe lato nie było tratwy tylko PIACH.
Ręce opadają!!!!

dla pana każą i pan kosi on wykonuje swoją prace

jakies to znajome...
Czy panowie muszą tak nap..ać od bladego świtu?! Że nie podbijam karty na zakładzie o siódmej rano, to już w waszym robolskim mniemaniu muszę być nierobem?!

@lokator W Europie cisza nocna, prawnie jest chroniona od godziny 22.00 do 06.00

Darek piszesz o ciszy nocnej w Europie ,a jak jest w Ukrainie , Rosji,Armenii?

A jeszcze z tymi trąbami chodzą i ganiają tą trawę

Ja natomiast nie pozdrawiam wszystkich z "elektrycznymi miotłami". Jaki jest cel takiego urządzenia oprócz hałasu i smrodu? Wywiewaniu śmieci na chodnik obok? W większości miast zakazuje się już takich "nowoczesności"

Pozdrawiam koszących i chylę przed nimi czoło , bo muszą pracować w taki upał Ludzie co z Wami wszystko wam przeszkadza

Ale po co kosić , komu przeszkadza zielona trawka. Musi być łyso? Dlaczego? Kto daje takie polecenia /

Nie widzę sensu koszenia trawy w upał, ani w godzinach porannych, ani wieczornych. Trawa jest sucha, więc po co ją kosić? Może dobrze byłoby, żeby w tej kwestii wypowiedział się "główny ogrodnik Grajewa".

Cisza nocna jest od 22-6 rano wiec w czym problem?/

Umowy zawarte, kasa zarezerwowana i szlus. Plan. Komu by się chciało myśleć , komu sprawdzać prognozę. Komu by się chciało pomyśleć, że trawa , wyższa zwłaszcza, zatrzymuje wodę w ziemi, natomiast koszona na łyso i w dodatku często nie jest w stanie się rozkrzewić, a to oznacza wysychanie gleby, jej pustynnienie. Łyse żółte suche place to widać pożądany widok wg niektórych. Ja powtarzam, że trawnik to nie dywan w salonie. Trawnik powinien być zielony i miękki, przyjemnie chłodny. Eh, temat stary jak grajewo. Rozsądek pilnie poszukiwany. Rozsądek zgubiony definitywnie.

A na dodatek ileż to spalin idzie w powietrze. Są już miasta, które mocno przycięły częstotliwość golenia trawników. Tam już trochę myślą o naturze.

jeżeli już szkoda to tylko natury

Koszenie w lato po godz 6 to przeszkadza? Ale w zimę do 6 ma być odśnieżone i chu** bo się przejść nie da i nie przeszkadzają sprzęty? Ojojoj

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.