Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Daniel Purwin
Dodano: 2014-08-12 19:35:34
Otwarto: 8103

Obwodnica Grajewa!

Obwodnica Grajewa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego miasta! Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Grajewa od dłuższego czasu prowadzi działania mające na celu zainteresowanie i działania władz samorządowych, wojewódzkich i ogólnopolskich w sprawie wybudowania obwodnicy miasta Grajewo. Pobliskie, mniejsze miejscowości takie jak Szczuczyn i Bargłów Kościelny są w trakcie takowej inwestycji. Przez centrum miasta przebiegają dwie ważne drogi krajowe nr 61 i 65 oraz linia kolejowa. Podczas przejazdu pociągu powoduje to ogromne korki i paraliżuje miasto. Przejeżdżające TIR'y powodują duże zniszczenia dróg, budynków wokół, ogromny hałas, wydzielają spaliny i zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców. Wstępne plany budowy i potrzebna dokumentacja została już sporządzona, jednak po zmianie władzy na koalicję rządzącą PO i PSL, wszystko zostało cofnięte. Prosimy o wsparcie i podpisanie tej petycji, to bardzo ważne dla Nas wszystkich! Link do petycji: https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Rady_Ministrow_Rzeczypospolitej_Polskiej_Donald_Tusk_Wymagamy_budowy_obwodnicy_Grajewa/?ncuCchb
Podatnik
Dodano: 2014-08-13 13:41:00
To co dzieje się w Mieście to jest szok! Ani przejśc ani przejechać z każdej strony korek! Wczoraj jadąc rowerem z Toczyłowa korek sięgał mostu rzeki Ełk!

Mieszkanka
Dodano: 2014-08-13 14:01:00
Nie jestem i nigdy nie będę za obwodnicą. Czy zastanawialiście się kiedyś, że jeśli takowa obwodnica powstanie to Grajewo przestanie istnieć? Grajewo będzie takimi Stawiskami, niby były a teraz widoczne są tylko na mapie. Nikt tu już się nie zatrzyma. Grajewo przestanie się rozwijać bo nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy, każdy przejedzie obok. NIE DLA OBWODNICY.

Kamil
Dodano: 2014-08-13 17:28:00
Kampanię wyborczą uważam za otwartą.

kierowca
Dodano: 2014-08-13 19:09:00
Panie Danielu pan jest w wielkim błedzie.Obecne jak pan pisze TIRY ,są bardziej ciche i 1000 razy ekologiczniejsze niz 70% aut w całym Grajewie i 50% ,które przejezdzaja przez miasto. Proszę sprawdzic co znaczy identyfikator L lub U ,to odnosnie wyciszenia.Jezeli chodz o spaliny ,to EURO5 ,a od 2013 roku EURO6 ,to pełna ekologia.Obwodnica ,to nie tiry ,ale rownież ominą miasto wszystkie inne małe auto osobowe,busy ,których kierowcy i pasazerowie robią zakupy,spia w motelach itd. Stawiski gdyby mogły ,to w pięc minut rozebrałyby obwodnicę i przywróciły ruch przez miasto,ale mleko rozlało się. Ta miejscowość umiera teraz.

xyz
Dodano: 2014-08-13 22:29:00
Daniel Purwin znowu odgrzewasz temat przed wyborami do samorządu.Bez Twojego apelu każdy wie że obwodnica jest potrzebna i kto się tym interesuje wie że taka petycja nic nie daje skoro zapadła decyzja i jest w realizacji inwestycja budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Szczuczyna w kierunku na Ełk i Augustów.Więc nie mąć ludziom w głowach.Bo ta wasza petycja jest potrzebna w kampanii wyborczej.Już widzę oczami wyobrażni jak rząd na czele z premierem Tuskiem pochyla się z troską nad petycją Społecznego Komitetu Wspierania Budowy Obwodnicy Grajewa na rok przed wyborami parlamentarnymi w rejonie gdzie i tak wygra PIS,ale nie będzie rządził krajem.Panie Purwin nie róbcie sobie jaj z Grajewiaków.

ona
Dodano: 2014-08-14 07:50:00
Panie Danielu pieniądze na wszystkie obwodnice były z unii. Te miasta które miały przygotowane dokumenty w postaci projektów wszystkie dostały bez problemów : rajgród , bargłów , stawiski, szczuczyn. W Augustowiw tylko była zła lokalizacja ekologicznie. Grajewo dokumentacji takiej nie przygotowało . Widocznie poprzedni włodarze uznali to za mało istotne dla Grajewa. Teraz można protestować. Kasy brak.

jan
Dodano: 2014-08-14 08:11:00
Droga 61 ominie Grajewo, idąc od strony Szczuczyn w kierunku Ełku i dalej Augustowa. Takie są plany GDDKiA, jeszcze zapłaczecie i zatęsknicie za przejezdnymi (nie Tir-ami)

czytelnik
Dodano: 2014-08-14 09:15:00
A może odpowie Pan na pytanie dlaczego za rządów PiS i przystawek do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia nie wpisano budowy obwodnicy, a ujęto Szczuczyn, Stawiski i Bargłów Kościelny?

Zenek
Dodano: 2014-08-14 16:15:00
Niestety jak rozstrzygały się losy obwodnicy Grajewa to pan były poseł Kazimierz Gwiazdowski nic nie zrobił w tej sprawie, teraz to już za późno.Zresztą wytyczona jest trasa obwodnicy Ostrów Mazowiecka - Łomża - Stawiski - Szczuczyn - Ełk - Raczki, obecnie jest to już wieloodcinkowe budowanie.Ja nawet nie mogę nazwać tego biciem piany, to robienie z ludzi idiotów, tak jak te marsze pod kierownictwem byłego posła.Grajewiacy nie są głupi.

politycek
Dodano: 2014-08-14 23:14:00
żeby obwodnica zdała egzamin w grajewie trzeba wybudować wielkie rondo dookoła miasta bo takie mamy położenie

Grajewiak
Dodano: 2014-08-15 16:37:00
Obwodnica jak najbardziej potrzebna, zamiast psioczyć, moglibyście się wziąć i pomóc w działaniach, tak trzymać!

ZAINTERESOWANA
Dodano: 2014-08-17 19:22:00
Mieszkancy Grajewa,jak wielu Polakow,zamiast myslec o ochronie swego miasta przed rozjezdzeniem wielkimi samochodami...i zadbac o bezpieczenstwo grajewian,wyklocaja sie i wytykaja sobie bezmyslnie rozne bzdety.Obwodnica jest nie tylko potrzeba ale przede wszystkim KONIECZNA! Kto bedzie chcial miasto odwiedzic ,przyjedzie i tak...tylko zadbajcie o infrastrukture.Przejazd TIR-ow nie wzbogaca miasta,jedynie je niszczy.

.
Dodano: 2014-08-18 11:26:00
Nikt nie neguje tego,ze jest potrzebna, tylko tego ze juz za pozno sie o nia starac.biecie piany i tyle

xyz
Dodano: 2014-08-20 21:14:00
Do kogo "zainteresowana piszesz"zadbajcie"To jedna z tych co siedzi w domu przed kompem i pisze zróbcie,zadbajcie wybudujcie itp.Jedzą zainteresowana do Warszawy i zmuś rząd do budowy obwodnicy Grajewa.Po co dwie obwodnice równoległe?Chcecie tę druga wykorzystać jako ścieżki rowerowe?Czy nie rozumieją Ci co tak bija pianę, że jeśli już, to potrzebne są dwie obwodnice?Jedna (budowana)od strony Ełku i druga od strony Białegostoku(nie będzie wybudowana)?Napewno rozumieją tylko zbliżają się wybory a więc trzeba ludziom mącić w głowach.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: