niedziela, 5 lutego 2023

Kultura i rozrywka

ZSM 3: Z potrzeby serca

 

Podobnie, jak w poprzednich latach, w ZSM nr 3 w Grajewie przeprowadzono szereg akcji charytatywnych i  działań mających na celu bezinteresowną pomoc potrzebującym ukierunkowaną na misje. Pomoc ta była  i jest  możliwa dzięki osobom, nauczycielom,  uczniom i ich rodzicom, którzy mają wrażliwe, dobre serca i chcą się dzielić najmniejszą nawet cząstką swej dobroci.


Ponad 15 lat wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci przekazując uzbierane sumy na projekty misyjne (studnie, szkoły, itp.). Zbiórki datków odbywają się corocznie w Tygodniu Misyjnym, przypadającym w przedostatnią niedzielę października. Dla przykładu: w 2000 r. przekazaliśmy tylko 40 zł, w 2010 – 130,77 a w 2016 - 165,83 zł. Za wszystkie przekazane ofiary otrzymujemy podziękowania z Sekretariatu Krajowego PDMD.
W ubiegłym roku przekazaliśmy ponad 11000  ostemplowanych znaczków pocztowych wspierających misje i misjonarzy. Obdarowaliśmy Księży Werbistów i Fundację Salvatti.  W tym roku do wysyłki obecnie przygotowujemy 319 sztuk.
Co roku zbieramy zużyte telefony komórkowe. W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w akcji „Telefon dla przyjaciela”. Starymi telefonami komórkowymi wsparliśmy hospicjum Caritas Kielce. Przez cały rok szkolny będziemy zbierać stare telefony komórkowe, które przekazujemy na recykling w zamian za lektury szkolne do biblioteki. Zasoby biblioteki wcześniej wzbogaciliśmy już 12 lekturami. Do grudnia 2016 r. przekazaliśmy 67 telefonów  37 ładowarek. W zanadrzu mamy już  13 telefonów i 2 ładowarki.


Z dniem 30.11.2016 r. zakończyliśmy II  edycję Ogólnopolskiej Zbiórki Okularów pt. „Okulary dla Afryki”. Uzbieraliśmy i wysłaliśmy 54 okularów słonecznych i korekcyjnych. Uczestniczyliśmy również w I edycji i wysłaliśmy 79 szt. okularów.
Kilkakrotnie już braliśmy udział w zbiórce „Kredki dla Afryki” i „Zaczarowany Ołówek”. Rok wcześniej wysłaliśmy ponad 27 kg materiałów piśmienniczych (kredki, ołówki, gumki, nożyczki, itp.). Wspieraliśmy Fundację Asante i Redemptoris Missio. W tym roku wysłaliśmy już 6,60 kg podobnych materiałów do przyjaciół w Kenii za pośrednictwem Fundacji Asante. Kolejna przesyłka jest w przygotowaniu. Od Fundacji otrzymaliśmy podziękowanie, a nasi uczniowie dyplomy.

Koordynatorki akcji - panie Irena Konopko i Grażyna Mroczkowska, dziękują za dotychczasowe wsparcie prowadzonych akcji i zapraszają do dalszej współpracy osoby, którym radość dzieci/ rówieśników jest bliska.

Więcej informacji z wydarzeń szkolnych na stronie: http://sp4grajewo.cba.pl/
Zapraszamy

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.