sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 7037 wyświetleń

ZS Szczuczyn na Politechnice

      W dniach 3 – 4 kwietnia 2014 roku dwunastu uczniów Technikum z Zespołu Szkół  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie gościło w Politechnice Białostockiej, na Wydziale Mechanicznym.

   Młodzież wzięła udział  w zajęciach laboratoryjnych poznając elementy mechatroniki oraz programowanie robotów. Było to kolejne zadanie realizowane w ramach projektu "Od ucznia do profesjonalnego mechanika”.

   Dyrektor i uczniowie, dziękują Rektorowi oraz wykładowcom Wydziału Mechanicznego za profesjonalne przekazanie wiedzy technicznej i możliwość zwiedzenia wydziału. Zakończenie wymienionego wyżej Projektu będzie 20 maja 2014 r.

    Dziesięciu uczniów Technikum bierze udział w kolejnym projekcie - "Czas na staż”,  w ramach którego będą odbywać praktyki w zakładach samochodowych, a jeden tydzień w Niemczech (otrzymają wynagrodzenie w kwocie 1000 zł). Młodzi mechanicy już uczestniczą w dodatkowych zajęciach przygotowujących ich do korzystania z e-Platformy i uczą się fachowego słownictwa samochodowego w języku niemieckim.

    Od kwietnia br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Szczuczynie przystąpili do realizacji projektu unijnego "Szkoła kwalifikacji” przy współpracy z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Białymstoku.

ZS w Szczuczynie


Komentarze (3)

szkola fajna ale mozg to trzeba miec do nauki

Tego robocika (fot. 3) widziałem w telewizji, chwaliła chłopaków z politechniki prowadząca program "Świat sie kręci". Aż miło było posłuchać! Zdolne jednostki - gratuluję.

Mózg wystarczy używać i każdy da radę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.