Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 8686 wyświetleń

Zostań wolontariuszem ŚDM

Zostań wolontariuszem ŚDM

Zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży w Grajewie !

    28 i 29 marca bieżącego roku w naszym mieście odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Z tego powodu potrzebujemy wiele rąk do pracy, by jak najlepiej przyjąć młodzież z naszej diecezji. Liczymy na każdego z Was - im nas więcej, tym lepiej ! Byciem wolontariuszem to nie tylko pomoc niesiona bliźniemu, ale także świetna zabawa, nowe znajomości oraz niezwykłe przeżycia i wspomnienia.

    Czas spędzony w ten sposób to najlepsze, co może Ciebie spotkać. Nie musisz być osobą wierzącą - liczą się chęci, przyjazne nastawienie do ludzi i zapał do pracy :)

Nie zastanawiaj się długo, namów kolegę, koleżankę i już dziś dołącz do naszej grupy na facebooku --- > https://www.facebook.com/groups/1525269637761029/?ref=ts&fref=ts

 

A oto grafik naszych spotkań :

·         20.02  godz. 18.00 - parafia św. Ojca Pio

·         27.02 godz. 18.00 – parafia Trójcy Przenajświętszej

·         6.03 godz. 17.00 – parafia św. Jana Pawła II

·         13.03 godz. 17.00 – parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

·         20.03 godz. 18.00 – parafia Trójcy Przenajświętszej

                                                 

Serdecznie zapraszamy ! 

 

 

 

Karnawał, samba, wielka figura Jezusa, mundial – to pierwsze skojarzenia z Rio. Jednak nie dla wszystkich. Dla wielu z nas to przede wszystkim miasto, w którym odbyły się ostatnie Światowe Dni Młodzieży, a zarazem nazwa wydarzeń przygotowujących do ŚDM 2016 w Krakowie. 

Wydarzenie to zapoczątkował Jan Paweł II w 1985 roku. Światowe Dni Młodzieży to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą razem spędzić czas na wspólnej modlitwie i zabawie. Od wielu lat, młodzież zjeżdża się również co roku na ŚDM w swoich diecezjach. Spotkania te odbywają się zawsze w sobotę i Niedzielę Palmową. W tym roku młodzi Diecezji Łomżyńskiej spotkają się w naszym Grajewie.

Od samego początku czyli od 1985 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Natomiast od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani - Opiekunka Ludu Rzymskiego.

Pamiętajmy, że Światowe Dni Młodzieży trwają już teraz! Nie tylko południe się szykuje – w całej Polsce od kilku miesięcy sporo się w tej materii dzieje. Przez najbliższe półtora roku młodzież gromadzić się będzie na spotkaniach przygotowujących do tego światowego wydarzenia.  

Zapraszamy  do śledzenia przygotowań na facebooku:

·       https://www.facebook.com/pages/%C5%9ADM-WYD-Diecezja-%C5%81om%C5%BCy%C5%84ska/1614114618825288

·       https://www.facebook.com/KDM.krajowe?fref=ts


Sekcja Medialna Grajewo

 

Komentarze (8)

Pięknie :) Oby było nas jak najwięcej :)

Ja również polecam! zgłaszajcie się no i widzimy się w piątek w parafii św. Ojca Pio!

W Szczuczynie też można zostać wolontariuszem ŚDM-u :)

Zapraszamy !!! :)

A kim jest Jacek? :D

Dlaczego, dlaczego nie ma Mojego komentarza????????? Napisałam prawde, nikogo nie obraziłam. Czy tym razem komentarz równiez bedzie pominiety???????????????? Pozdrawiam Panis bardzo serdecznie

"nie zmarnuję żadnej okazji, aby uwielbić Boga i pomnożyć wszystko, co mi powierzy` takie słowa zawierał krotki film, który obejrzeliśmy zgromadzenia wolontariuszy śdm. Tym jakże motywującym akcentem rozpoczęliśmy spotkanie z ks. Dariuszem Niewińskim. Głównym tematem była radość w przyjmowaniu gości. Wszyscy wolontariusze wykazali się kreatywnością i chętnie uczestniczyli w pracy w grupach, która polegała na stworzeniu i zaprezentowania sceny dotyczącej spotkania wolontariuszy z grupą uczestników. Oczywiście nie zabrakło humoru i dobrej zabawy.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.