Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 11614 wyświetleń

Znów niebezpiecznie w Ełku!

W poniedziałek wieczorem w Ełku ponownie doszło do incydentów przed barem z kebabami. Policja podała, że zatrzymany został 25-latek, który rzucał w stronę lokalu kamieniami. 

Zespół prasowy warmińsko-mazurskiej policji poinformował, że pijany (miał ok. 1 promila) 25-latek został zatrzymany ok. godz. 20.30 za to, że rzucał kamieniami na jezdnię i w stronę baru z kebabami. Policja dodała, że mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 

Kilkadziesiąt minut wcześniej reporter PAP widział, jak grupka mężczyzn rzuciła w stronę baru z kebabami trzy butelki - wówczas policja nie interweniowała. 

Po niedzielnych zamieszkach w Ełku policja zatrzymała wcześniej 28 osób, które najbardziej aktywnie brały udział w zdarzeniu. Wszyscy byli pijani, mieli od 17 do 50 lat. Rzeczniczka ełckiej policji Aneta Kulikowska mówiła w poniedziałek w lokalnym radiu, że "najstarsi policjanci nie pamiętają takich zamieszek". 

W poniedziałek po południu odbyła się w ełckiej katedrze msza w intencji zabitego Daniela i "pokojowego załatwienia sprawy". Po jej zakończeniu, wbrew zapowiedziom, nie doszło do marszu milczenia. 

Na portalu społecznościowym mieszkańcy Ełku umawiają się na piątek na marsz solidarności z muzułmanami, w ciągu kilku godzin udział w nim zapowiedziało 1,2 tys. osób. 


Według śledczych prowadzących postępowanie ws. zabójstwa chłopaka, awantura zaczęła się, gdy wybiegł on z lokalu, zabierając dwie butelki coca-coli. W pościg za 21-latkiem ruszyli Tunezyjczyk i Algierczyk. Dogonili mężczyznę, doszło do szarpaniny. Według ustaleń prokuratury Algierczyk miał szarpać i przytrzymywać Daniela, a Tunezyjczyk zadawał chłopakowi ciosy nożem. Potem obaj napastnicy wrócili do baru.

 

MINISTER BŁASZCZAK O PRACY POLICJI

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info o zajściach w Ełku w sylwestrową noc. Indagowany, czemu policja interweniowała od razu, gdy na oczach funkcjonariuszy wybijano szyby w barze Błaszczak powiedział, że pytał już o to komendanta głównego policji. „To zostanie wyjaśnione” - zapowiedział. 

— Nie ulega żadnej wątpliwości, że wszyscy ci, którzy łamali prawo, zostali zatrzymani, usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem — podkreślił Błaszczak. Jak dodał, początkowa decyzja o nieujawnianiu narodowości osób podejrzanych została podjęta przez prokuratora, chociaż „Ełk nie jest dużym miastem i wszyscy wiedzieli, jakiej narodowości są ci ludzie”. 

— Jest pewna próba zaognienia tej sytuacji ze strony środowisk lewicowych, lewackich, ale ta próba się nie powiedzie — mówił Błaszczak. Odnosząc się do oświadczenia Rzecznika Praw Obywatelskich, który wyraził zaniepokojenie sytuacją i zapowiedział zbadanie sprawy, minister powiedział: 

— Rzecznik Praw Obywatelskich też jest „zakodowany”, ma bardzo wyraźne poglądy polityczne — mówi Błaszczak. W jego ocenie RPO „bardzo wyraźnie wpisuje się w narrację tworzoną przez środowiska lewackie”. Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl. 

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

środa, 18 maja 2022

Strażacy pomagają pogorzelcom

Komentarze (19)

co za chory narod, solidarnosc z ciapakami to jest chore

Moi drodzy.Muzulmanie nie znają słowa-tolerancja. W ich zacofanych krajach dominuje koraniczne prawo,które pozwala by gardzono i mordowano chrzescijan i innych odmiennych od islamu.Wszystkie koscioly w Arabii Saudyjskiej i innych krajach juz dawno zostaly zniszczone,a tam gdzie są,to już ich koncowe lata.Głównym zagrozeniem dla Europy oprócz islamizacji są lewacy i liberalne dno. Mam nadzieję,że Polacy są gotowi,aby bronić się przed wyzej wymienionymi organizacjami.

Zarzucacie innym nietolerancję, a sami kim jesteście, rasą nadludzi? Jakbyście się porządnie napracowali w robocie to i na ulicę by się wam wyjść nie chciało.Wy tolerancyjni inaczej

Robercie, rozumiem, że jesteś tchórzem i dla Ciebie jeden czlowiek innej nacji jest zagrożeniem. Musisz spojrzeć w lusterko - zobaczysz tam nieliberalne dno.

A co im zawinił lokal że go obrzucają butelkami lub policja? Jednak dalej mamy ciemnogród. Kilku pijanych rozrabiaków szuka rozrywki.

Solidarni z ciapakami / wstyd

Pomimo, że musliny zabili polskiego chuligana i śmiecia, to przecież on był naszym śmieciem był Polakiem i należy sie ciapatym dotkliwa kara.

Corleone nie byłem słaby z histori i pamiętam o wyprawach krzyzowych i innych mordach sprzed setek lat,ale Ty zapomniałeś,że mamy 21 wiek i sytuacja jest zgoła odmienna.
Dzisiaj to muzulmanie odcinają glowy,wysadzaja się w imię Allaha i biorą za malzonki 9-letnie dziewczynki.Oczywiscie Ty nie widzisz problemu-moze sam lubisz ich zwyczaje,tak jak ten co nazwał mnie tchórzem niejaki Kazek, który na szyi nosi - zamiast głowy zardzewialy kosz na śmieci.

rozwalą kebab bar nie będzie pracy dla ciapatych i nie będzie ciapatych

Bigman to co reprezentujesz nazywa się rasizmem.

Szkoda chlopaka, współczuję rodzinie zamordowanego

21 wiek a ciemnogród jak w średniowieczu. Niektórzy są na poziomie rozwoju z lat 30 ubiegłego wieku (ustawy norymberskie w Niemczech). Proszę pamiętać, że w krajach muzułmańskich wciąż żyje mnóstwo chrześcijan. Co będzie jeżeli oni ich zaczną traktować tak jak my ich. Nie popieram takiej formy obrony przed kradzieżą ale zostawiała będę teraz większe napiwki w restauracjach żeby nie urazić kucharza.

Pryszczaty "ja", Robert , Bigman, karol, antek i inni wam podobni zamiast głów macie fermentujące dynie. Może tak objawia się choroba ASF, która ze zwierząt przeniosła się na ludzi?

Jeden trzymał drugi dźgał. To raczej już nie jest samoobrona.

Lepiej żeby chodzi.i po ulicach i bazarach żebrząc jak robią to nie,tórzy Romowie czy Rumuni?
Pracownicy kebabu mieli zarejestrowaną działalność i odprowadza.i podatek w Polsce.Pracowali w przeciwieństwie do nierobów których nie stać było na zakup 2 butelek Coli.Szukali zwady więc się nadzieli to jest inna kultura a nóż nieodzownym narzędziem obrony.Tam kosę można otrzymać za niewinne spojrzenie muzułmanie w oczy.Nie znaczy to,że pochwalam ich postępek.

Brawo Coroczne.To prawda.

Robert nie wrzucaj wszystkich muzułmanów do jednego worka bo swoją wypowiedzią obrażasz polskich potomków Tatarów, którzy żyją na terenie Polski od średniowiecza. Oni nie obcinają głów i nie wysadzają się w powietrze. Zamiast tego są tolerancyjni i nieraz wiernie służyli Polsce jako swojej ojczyźnie często oddając za nią życie.W przeciwieństwie do arabów należą do naszego kręgu kulturowego.A ci ludzie przyjechali tu pracować a nie kraść, żebrać czy żyć z socjalu (tak jak kilka "rodów" grajewskich z plagi), prowadzili działalność, płacili podatki i chcieli żyć normalnie. Zawsze jednak znajdzie się bydło, które "uprzyjemni" życie takim ludziom swoim "patriotyzmem" i doprowadza do takich wydarzeń jak w Ełku. Swoją drogą jak to ładnie brzmi- zabrał zamiast ukradł... A może jeszcze lepiej? "Polski patriota dokonał rekonkwisty na brudasach". Podwójna moralność...

Mmj, bardzo rozsądne podsumowanie, przez wiele wieków Polska zderzała się z innymi nacjami, a teraz niby bardziej cywilizowana, a jakaś masakra w myśleniu co niektórych.

ida - co ty pieprzysz ? Owszem, jest tam trochę chrześcijan, a jak są traktowani ? Są zmuszani do emigracji albo mordowani! Więc zamknij buźkę jak nie masz pojęcia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.