środa, 26 stycznia 2022

Warto przeczytać

Zmywarko wyparzarka do zadań specjalnych

Jaką zmywarko wyparzarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując do swojej restauracji zmywarkę gastronomiczną? Dlaczego w ogóle urządzenie tego rodzaju warto mieć w swojej firmie? Jakie są zalety zmywarko wyparzarek? Jeśli interesuje Cię zmywarko wyparzarka do zadań specjalnych, odpowiedzi na powyższe pytania – i wiele więcej - znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

  1. Co to jest zmywarko wyparzarka?
  2. Jak dobrać profesjonalne zmywarki gastronomiczne?
  3. Gdzie sprawdzi się profesjonalna zmywarka gastronomiczna?


Prowadzisz lub planujesz stworzyć lokal gastronomiczny? Zastanawiasz się, jakie urządzenia powinny znaleźć się na wyposażeniu restauracji – lub innego punktu gastronomicznego? O ile niektóre sprzęty są wręcz podstawą wyposażenia, o tyle innych nie trzeba koniecznie kupować, ale warto. Mowa tu na przykład o zmywarkach gastronomicznych. Nie tylko gwarantują wygodę i przyspieszają pracę, ale i zapewniają, że naczynia są dokładnie wyczyszczone. Zachowanie wysokiej higieny w punkcie gastronomicznym to podstawa i z tego, chociażby powodu warto zainwestować w odpowiednią zmywarko wyparzarkę. Czym jest zmywarko wyparzarka? Jak dobrać optymalny model? Więcej na ten temat znajdziesz w niniejszym artykule.


Co to jest zmywarko wyparzarka?

Profesjonalna zmywarka gastronomiczna to nic innego jak po prostu zmywarka do naczyń i szkła. Od standardowych urządzeń, z których korzysta się w domu, różni się tym, że jest po prostu wydajniejsza i przeznaczona do mycia większej ilości naczyń oraz do częstej pracy. Na rynku możesz znaleźć profesjonalne zmywarki gastronomiczne w wielu wariantach. Dostępna jest między innymi zmywarko wyparzarka do szkła, do naczyń, rozwiązanie kapturowe czy tunelowe do garnków oraz blach GN.

Bogatą ofertę zmywarko wyparzarek znajdziesz na stronie gastroprodukt.pl/zmywarko-wyparzarki, gdzie dostępne są między innymi zmywarki gastronomiczne do naczyń, modele kapturowe, przeznaczone do koszy piekarniczych czy do szkła. Nie zwlekaj i już teraz znajdź odpowiednie urządzenie dla swojego lokalu gastronomicznego. Asortyment obejmuje między innymi zmywarko wyparzarki wyposażone w elektroniczny sterownik. Dzięki niemu każdy może bez problemu odczytać temperaturę wody. Ponadto elektroniczny sterownik ma funkcje, które sygnalizują o nieprawidłowościach, które mogły wystąpić podczas cyklu zmywania, a także diagnozują ich przyczynę.


Jak dobrać profesjonalne zmywarki gastronomiczne?

Jeśli kupujesz zmywarkę gastronomiczną, koniecznie zwróć uwagę na takie parametry, jak zasilanie, pompa odpływu, dozowniki płynów, pompę wspomagającą płukanie i jakość wody. Do podstawowe i dosyć istotne parametry, których nie powinno się ignorować w momencie wybierania optymalnej zmywarki gastronomicznej.

Dobra zmywarko wyparzarka jest urządzeniem przede wszystkim wydajnym, skutecznym i szybkim. To również takie rozwiązanie, które po prostu spełnia wszystkie nasze – i naszego lokalu gastronomicznego - wymagania i potrzeby. Zarówno rozmiar (w tym również pojemność), jak i wydajność dobiera się do stopnia napływu brudnych naczyń do kuchni oraz prędkości mycia. To ważne, by wziąć te parametry pod uwagę, kupując zmywarkę, ponieważ wybranie odpowiedniego modelu to gwarancja płynnego czyszczenia. Oprócz wspomnianych właściwości ważne są również właściwości związane z zużyciem wody i prądu.

zobacz foto 1


Gdzie sprawdzi się profesjonalna zmywarka gastronomiczna?

Profesjonalne zmywarki gastronomiczne to doskonałe rozwiązania dla restauracji, ale nie tylko. Sprawdzą się także w restauracjach hotelowych, barach mlecznych, na stołówkach, kantynach pracowniczych, w domach weselnych czy pizzerii. A zatem wszędzie tam, gdzie podczas pracy myje się sporą ilość naczyń i chce się mieć pewność, że działanie to zostanie przeprowadzone szybko, wydajnie i przede wszystkim precyzyjnie.

Dla wspomnianych domów weselnych oraz kantyn pracowniczych często poleca się zmywarki kapturowe oraz zmywarko wyparzarki gastronomiczne. Jeśli natomiast chodzi o mycie dużych akcesoriów gastronomicznych, w takiej sytuacji doskonale sprawdzą się tunelowe zmywarko wyparzarki gastronomiczne. Chodzi o takie akcesoria, których nie powinno się myć w klasycznych urządzeniach. Tunelowe rozwiązania znajdą zastosowanie głównie w zakładach przetwórstwa mięsnego, a także w większych hotelowych kompleksach. Zmywarko wyparzarki do czyszczenia szkła to doskonałe rozwiązanie dla pubów i kawiarni. Modele do naczyń oczywiście sprawdzą się w restauracjach.

Sprzęty z funkcją wyparzania to duże ułatwienie, ale nawet zwykłe zmywarki uniwersalne z wydajnym dozownikiem płynu myjącego należy uznać za niezbędne wyposażenie. Warto więc zgłosić się do firmy z doświadczeniem w sprzedaży zmywarek gastronomicznych i zapytać, jaka zmywarko wyparzarka gastronomiczna sprawdzi się najlepiej. Dzięki temu zakup zmywarki przemysłowe na pewno będzie trafiony, co przełoży się na uzyskanie optymalnej jakości mycia rekomendowane przez producenta. Takie wyposażenie gastronomii wbrew pozorom nie musi być drogie, o ile wybierze się najlepszą ofertę.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.