Wiadomości

  • 30 komentarzy
  • 6403 wyświetleń

Zmienia się wizerunek osiedla Południe

Elewacja zewnętrzna budynku jest jego wizytówką, każdy chce, aby prezentowała się ładnie i co najważniejsze - długo pozostawała świeża. Dodatkowo wykonane prace termomodernizacyjne to oszczędność w zużyciu ciepła w lokalach.


Wiele budynków wielorodzinnych w naszym mieście zostało oddanych do użytku kilkadziesiąt lat temu. Dziś zarządcy podejmują działania, aby nadać im funkcjonalność, ocieplić i odświeżyć kolorami.
Efekty metamorfozy dwóch budynków mieszkalnych zlokalizowanych w Grajewie na os. Południe 5 oraz 47 należących do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Grajewie trudno przeoczyć. Nieruchomości te nieśmiało zmieniają wizerunek osiedla i, chociaż dobór kolorów nie zawsze trafia w gusta wszystkich, to wiele osób cieszy się, że bloki zyskały nowoczesny wygląd.


Zakres prac termomodernizacyjnych w zależności od obiektu obejmował m.in. docieplenie fundamentów, ocieplenie ścian i wiatrołapów styropianem, wykonanie elewacji, nowych schodów do lokali użytkowych. Całkowity koszt remontu budynku 47 wyniósł 895 tys. zł, natomiast piątki - ponad 320 tys. zł. Inwestycje prowadzono na wniosek mieszkańców, po wyrażeniu zgody na zwiększenie stawki funduszu remontowego. Na realizację przedsięwzięcia SMLW uzyskała premię termomodernizacyjną.

Wkrótce w nowej odsłonie zobaczymy też budynek nr 11 na os. Południe.

 

Komentarze (30)

A kiedy 1000-lecia??? Przy głównej ulicy... aż wstyd taka "wizytówka" miasta.

Pięknie wyglądają najładniejszy siwy z amarantowym bym chciała by mój blok takie miał kolory

A południe 46 tynki odpadają, żenada, słabo będzie się prezentować 47 przy takiej ruinie.

Kogoś musieli dobrze przycisnąć bo i dobre pomysły się pojawiły brawo
aby tak dalej .

A co z os. Broniewskiego te budynki STRASZA

Tylko zaznaczam że na remont lokatorzy podpisali kredyt

A kiedy na Centrum? Przybudówki odstają od bloku - wstyd.

Ochydna kolorystyka , a spółdzielnia nie idzie z duchem czasu

Zmienia jak blok zaciągnie kredyt to spółdzielnia chętnie robi remont a gdzie przez tyle lat nasze pieniądze z funduszów remontowych ja się pytam

Ludzie przecież to nie jest robione z kasy spółdzielni. Ci biedni ludzie teraz przez 10 lat bedą spłacać pożyczkę na tą elewacje.

Uważam ze dla każdego bloku powinien być oddzielny fundusz remontowy wtedy starczyłoby na każdy blok!!!! A tak wybiórczo, tu śmietnik dla zadowolenia tam drzwi a tam blachy na balkony. Proszę by Spoldzielnia zastanowiła się nad ty, bo żal patrzeć. A tak każdy ma swój fundusz i robi to co najważniejsze wedle uznania- powinni decydować mieszkańcy bloku. Pozdrawiam

Nie będę mówił co to za blok ale wiem od mieszkańca że jeden z bloków na naszym osiedlu jest nawet zadłużony choć przez 20 lat nie zrobiono nic prócz wymiany blach na balkonie to jest najciekawsze ale o czym my tu rozmawiamy co my możemy zrobić nic a pamiętajcie że czekają nas co najmniej 3 podwyżki czynszu w tym roku na bank

Ładnie. Brawo.

Do Megi to była nasza świadoma decyzja, że chcieliśmy aby nasz blok docieplono. Spółdzielnia poinformowała nas jakie są koszty docieplenia na spotkaniu zorganizowanym w biurze Spółdzielni. Nie pisz jakbyśmy nie wiedzieli, że docieplenie bloku niej jest za darmo i nie wiedzieliśmy, że taką inwestycję trzeba będzie w przyszłości spłacić płacąc podwyższoną stawkę na funduszu remontowym.To była nasza świadoma decyzja a jak ktoś nie chce docieplać budynku jego sprawa.

Do Megi to była nasza świadoma decyzja, że chcieliśmy aby nasz blok docieplono. Spółdzielnia poinformowała nas jakie są koszty docieplenia na spotkaniu zorganizowanym w biurze Spółdzielni. Nie pisz jakbyśmy nie wiedzieli, że docieplenie bloku niej jest za darmo i nie wiedzieliśmy, że taką inwestycję trzeba będzie w przyszłości spłacić płacąc podwyższoną stawkę na funduszu remontowym.To była nasza świadoma decyzja a jak ktoś nie chce docieplać budynku jego sprawa.

Bez przesady, za poprzedniego prezesa nic nie było robione a fundusz płaci się cały czas

Bardzo ładne bloki. Super.

Byście ocieplili Osiedle Centrum bo aż sciany w domu odstają tak zimno :/

No elegancko zrobione../

A cóż to za radosny artykuł?! Spółdzielnia ociepliła bloki za dodatkowe pieniądze pochodzące bezpośrednio z portfeli jej mieszkańców! Wow!!!. To czym spółdzielnia się chwali? Zorganizowaniem firmy i podsunięciem zobowiązań dopłaty za docieplenie dla mieszkańców?? A gdzie są pieniądze z funduszu remontowego? Pobierane miesiąc w miesiąc. Rok w rok od każdego mieszkania? Pomijając fakt, że taki twór jak SPÓŁDZIELNIA powinien już dawno zniknąć we współczesnych czasch, to " chwalenie się" realizacjami finansowanymi tak na prawdę z prywatnych portfeli mieszkańców a nie funduszu spółdzielni, który jest do tego stworzony jest żenujące....

Za co podwyzki jak panowie ze spoldzielni przychodzą fachowcy i nic nie robia.
A kiedy poludnie zaczniecie? Zdejmiecie te blachy i ocieplicie? Wilgoc do domow wchodzi. Podwyzki podwyzki a jak cos zrobicie trzeba placic.

Spółdzielnia się budzi.

elewacja ładna i owszem.....dopóki nie pomalują spreyem.Tak tylko skromnie spytam, czy nadal w Grajewie stawiają płoty w poprzek ulicy?

Do Pani Ani, jakim cudem na działce bloku znalazła się ulica.

Tak, zmienia się, a blok 27 na os. Południe straszy. Zrobili balkony, wygląda teraz jak obora

Teraz czekamy na blok 26 na południu. Mamy dość dopłat do ogrzewania, pod blachą jest zrolowana wata i ten wygląd. Podwyżki co rok i to nie małe. Nasz blok na pewno już uzbierał na remont ,bo tu lata nic nie było robione./

Ciągle pisze się tylko o os. Południe. Pytam więc, gdzie są w planach inne osiedla? Na Centrum też są stare bloki, zimne jak diabli, ale nikt o tym nie myśli, tylko czynsze podwyższa się kilka razy w roku. A ty biedaku płacz i płać, bo pójdziesz pod most.

Balkony zrobione i po sprawie- myślą, że to zaślepi ludziom oczy. Jestem ciekaw kiedy wezmą się przynajmniej za obiecane śmietniki aby sąsiedzi z domów jednorodzinnych nie wrzucali całymi worami swoich butelek lub kartonów ? Mieszkańcy bloku płacą bo nie maja nic do powiedzenia. Za odnowienie domofonu tez smwl nie odpowiada- trzeba na własny koszt. Blacha na szczytach aż straszy!!/

Brzydkie kolory bloków

Kiedy SMLW.zacznie remontowac posadzki na klatkach , jak te posadzki wygladaja beton az wstyd, zeby w tych czsach chodzic po paskudnym betonie komunistyczym chyba tylko na O,s. Poludnie w Grajewie. Piwnice korytarze szczegolnie chodzi sie po piasku,co trudno utrzymac porzadek , trudno pozamiatac, bo jak! Koszty remontowe ponosimy regularnie w czynszu tj,f-sz remontowy. Slyszymy tylko o budowaniu garazy, a chodzimy po starym betonie . Zarzad powinien to wziac pod uwage.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.