piątek, 7 października 2022

Warto przeczytać

Zmień życie. Wybierz telefon na kartę

Na co drugim lifestylowym portalu wielu dobrze opłacanych coachy robi wszystko, by przekonać Cię, że produkt X i usługa Y zmienią Twoje życie. Cóż, to tylko opinie, z którymi możesz się zgadzać lub nie. My mamy twarde dane, że wybór telefonu na kartę może życia nie zmieni, ale na Twój domowy budżet ma duży wpływ. Swoboda, brak zobowiązań, możliwość częstych zmian, niewysokie koszty. To po prostu lista zalet telefonu na kartę.


Dlaczego wybrać telefon na kartę?


Skąd to przekonanie graniczące z pewnością, że telefon na kartę może mieć wpływ na Twoje finanse? Na pewno zobaczysz różnicę w opłatach, jeśli dotąd wybierałeś przede wszystkim umowy na abonament telefoniczny. Jak to było? Stabilnie, długoterminowo, pewnie, żadnych gwałtownych zmian, wiesz, za co płacisz. No tak, ale skoro czasy mamy mało stabilne, ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie (i to wyłącznie wzwyż!), a pojęcie inflacji już na stałe trafiło do Twojego słownika, to może jednak warto rozejrzeć się za bardziej elastyczną ofertą? Na przykład nowy numer telefonu na kartę Mobile Vikings


W pakiecie jest okres próbny, więc jeśli coś będzie nie tak, to wiesz, co zrobić. I to właśnie brzmi jak oferta na nowe czasy. Płacisz tyle, ile się zdecydujesz. Wybierasz pakiet dopasowany do Twoich pakiet. Nie chcesz dłużej? Nooo, trudno (choć może zastanów się jeszcze?), ale OK, możesz zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Nikt Cię nie będzie ścigał, skarbówka nie przyśle monitów, a pod oknem nie będzie sterczał nikt z firmy egzekucyjnej. Absolutny spokój duszy. Do tego wszystkie formalności załatwiasz online lub przez dedykowaną aplikację. Zastanów się jeszcze. 


Co Wy widzicie w tych telefonach na kartę?


My widzimy same plusy. Jednak sporo w ofertach na kartę dostrzegł również Urząd Komunikacji Elektronicznej. Z badań, w których pod lupę wzięto 24 operatorów, wyszło, że użytkownicy telefonów na kartę chętniej przepływają od oferty do oferty i zmieniają operatorów. Dynamiczna sytuacja na rynku nie jest dla nich problemem, ale wyzwaniem. I kiedy tylko na horyzoncie pojawia się bardziej atrakcyjny obiekt (to znaczy oferta), jako zaletę postrzegają brak wielomiesięcznej umowy. 


Według informacji przekazanych przez UKE średnie miesięczne wydatki użytkowników kart prepaid wynoszą około trzydziestu złotych. Nie wiemy, jakie dokładnie koszty generuje Twoja umowa abonamentowa, ale na pewno jest ona co najmniej dwukrotnie wyższa. Może warto więc skalkulować jeszcze raz wydatki na telefon i faktycznie zmienić swoje życie? Niech telefon i internet mobilny będą tymi usługami, za które zaczniesz płacić z góry. Za tyle, ile zużyjesz. To po prostu działa.

 

środa, 5 października 2022

Pożyczki ratalne

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.