Oferty i promocje

  • 11 komentarzy
  • 12098 wyświetleń

Złodzieje nie próżnują
Uwaga! Złodzieje nie próżnują. Zadbajmy o nasze mieszkania!

W ostatnich miesiącach na terenie naszego powiatu doszło do nasilenia włamań do mieszkań. Złodzieje okradli 5 mieszkań – w Grajewie, Szczuczynie i Rajgrodzie. Ich łupem padały głównie pieniądze i złota biżuteria Okres wakacyjny sprzyja tego typu przestępstwom, gdyż wielu z nas pozostawia swój dobytek i wyjeżdża na wczasy. Jadąc na urlop należy pamiętać, aby zadbać o swoje mienie.

Najlepszym sposobem jest dołożenie wszelkich starań, by zabezpieczyć mieszkanie oraz wszelkie znajdujące się w nim przedmioty przed kradzieżą. Jak sprawić, by stare polskie przysłowie "mądry Polak po szkodzie" nie było adekwatne do zastanej sytuacji.?

Istnieje wiele prostych sposobów, które mogą uchronić dom przed złodziejem. Wśród nich warto wymienić choćby pomoc sąsiedzką. Doglądanie domu przez znajomych może uchronić nasz dom przed nieproszonym „gościem”. Nie można jednak zostawiać wszystkiego na głowie sąsiadów. Warto pamiętać, by przed wyjazdem sprawdzić, czy wszystkie drzwi i okna zostały dokładnie zamknięte. Można poprosić sąsiadów, by wyjmowali listy ze skrzynki pocztowej, podlewali kwiaty czy zapalali, co jakiś czas światło w domu - to wszystko to znak, że ktoś czuwa nad domem.

Warto także pomyśleć wcześniej o dobrym systemie alarmowym, solidnych drzwiach wejściowych, atestowanych zamkach czy blokadach antywłamaniowych. Przed wyjazdem na urlop można skorzystać z ofert firm ubezpieczeniowych. Dobrym pomysłem jest także wybranie firmy ochroniarskiej i umieszczenie przed domem tabliczki z napisem: "Obiekt strzeżony".

Niezależnie od tego, czy jesteś ofiarą czy świadkiem przestępstwa, bądź na twoich oczach ktoś dokonuje włamania jak najszybciej staraj się zawiadomić Policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania Policji. Dzwoniąc na Policję (997 lub 112) jako świadek masz prawo zachować anonimowość.

Widząc nieznane osoby, próbujące otworzyć drzwi u sąsiada, podejrzane osoby obserwujące mieszkania, nie zwlekaj, dzwoń na Policję. Twoja czujność i szybka reakcja może pomóc ująć przestępcę!
SZUKASZ OCHRONY? - wejdź, sprawdźKomentarze (11)

Złodzieje nie próżnują ale okazja czyni złodzieja ! Bardzo często przez własną głupotę , naiwność oraz łatwowierność tracimy majątek całego życia - często wraz z tym życiem !Miejmy więc zdrowy rozsądek i pewnego rodzaju ograniczoną ufność do ludzi - tym bardziej do nie znajomych ! Powyższy Artykuł - Apel i wiele tego typu innych uważam za bardzo stosowny oraz właściwy na każdą porę naszego życia !

Niedługo otworzę lodówkę a tam - Lech Redyk. (przy okazji: nie stawia się spacji między ostatnią literą wyrazu a znakiem interpunkcyjnymi).

Uważaj bo Ci te lodówkę zwinę i nie będziesz miał gdzie zaglądać ! Nie zważaj na spacje mój Ty Przyjacielu lecz na treść wpisu ! Widocznie nie umiesz czytać a tylko pisać uwagi do mych komentarzy na każdym jednym portalu !" Uczył Marcin Marcina a sam ..........." ! Nie dokończę bo mi moja kultura zabrania nie zapominać o kulturze nawet wtedy gdy widzę takiej sztuki mądrości wpis jak Ty ! Ciał !!!

Lech masz racje, popieram ciebie. Jaki znalazł się znawca literowo-ortograficzny. Miejmy na uwadze złodziei a nie pisownię ! Ludzie są bardzo naiwni, nie odpowiedzialni i nie współczują niczego..Zwracajmy uwagę na mieszkania a nie na głupią uwagę.

Lech masz racje, popieram ciebie. Jaki znalazł się znawca literowo-ortograficzny. Miejmy na uwadze złodziei a nie pisownię ! Ludzie są bardzo naiwni, nie odpowiedzialni i nie współczują niczego..Zwracajmy uwagę na mieszkania a nie na głupią uwagę.

Lech Redyk zastosował spasję tam, gdzie chciał zaakcentować widoczność i rolę wykrzyknika.. Krzy, krzyczy jakby się znał i ubliża poważnego i mądrego człowieka. Ostatnio zauważam, że głupie komentarze tu się pojawiają często. Pisali po płotach , a teraz za darmo w internecie na niektórych komercyjnych portalach.

"Uważaj bo Ci te lodówkę zwinę" -oj panie Lechu, tak niby z Bogiem, a tu lodówkę pan będziesz zwijał?
Czy Pan nasz tak uczy postępować z bliźnim?

KRZYKU - Dzięki za poparcie - ale tu nie chodzi o same mieszkanie ! O wszystko ! Nie ma już wśród nas złodziei typu Janosik,co bogatemu odbierze a biednemu da ! Dzisiaj są bez żadnych skrupułów , bez żadnego ludzkiego honoru i ambicji oraz szacunku do drugiego człowieka!Onego czasu został skradziony z przed szpitala memu niepełnosprawnemu synowi rower,który zastępował jemu w dużej mierze nogi. Mimo iż ten pojazd miał bardzo widoczne naklejki , że nim kierujący jest osobą niepełnosprawną to jednak ktoś go bezpowrotnie zwinął i może zamienił na melinie jak w kantorze na lufkę . Złodziej nie patrzy co i komu kradnie oraz jakie to będzie miało konsekwencje dla jego ofiary ? A tak przy okazji - może znasz jakoś przytulną,spokojną oraz nie drogą stancje dla tego mego syna ! Taką bez złodziejstwa,alkoholu i bez żadnej chuliganki ! O moim synu pisałem onego czasu na tym Szanownym Portalu na Forum " Problemy - jak żyć" oraz jest w Ogłoszeniach - Nieruchomości – Wynajmę – nr 121803 - Dodano: 2013-06-28 00:14:58 ! Jakby co nr tel do mnie ( upoważniam eG do jego podania ) 798 169 087 ( ORANGE ). Dzięki ! Pozdrawiam !

Szanowny Panie Johan ! To była tylko przenośnia nie mająca nic wspólnego z rzeczywistym moim zamiarem ! Albowiem znam oraz od dłuższego czasu i przynajmniej staram się w duchu i w prawdzie z ochoczego serca przestrzegać prawdziwych przykazań Bożych ! A tam między innymi jest napisane „.......Nie będziesz kradł. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.”,,,

"krzy" -też o tym pomyślałem właśnie, że ten pan zna się na wszystkim, wszystko wie, wszystkie rozumy pozjadał i ustawia ludzi na własne tory (a nie wiem czy biorąc pod uwagę swoją przeszłość jest naprawdę w posiadaniu takiej dumy, żeby innych uczyć jak żyć?);
panie LR daj pan spokój na chwilę trochę, wszędzie pan swoje wywody wkładasz, daj pan odetchnąć na jakiś czas; toż to rzeczywiście -mam to samo- gdzie się nie obrócisz, lodówkę otworzysz - to LR wyskoczy.

Drogi i Szanowny Panie Johan ! Zapewne jest Pan „ nowym „ na naszych Portalach ,dlatego pragnę Pana rozczarować ! Bardzo wiele razy już to pisałem ale powtórzę ! Nie znam się na wszystkim ! Nie jestem jakimś tam chodzącym alfą i omegą albo nieomylnym prorokiem lub wieszczem sennym czy megalomanem zapatrzonym jak sroka w gnat w swoje lustereczko o uzurpatorskiej mądrości , że tylko ja nikt więcej ! Nigdy nie pretenduje do tytułu najważniejszego,największego,najsilniejszego,najpierwszego,najpiękniejszego oraz najmądrzejszego który „wszystkie rozumy pozjadał i ustawia ludzi na własne tory „ a także posiadł większą od Bożej mądrość !!! Co do mojej przeszłości to niczym nie różni się od przeciętnego zjadacza chleba powszedniego ! Każdy jeden człowiek spojrzawszy do tyłu za siebie znajdzie tam wiele zła , które świadomie lub nie świadomie popełnił. W moim przypadku tak samo było a może jeszcze więcej zła wyrządziłem niż Pan oraz Krzy razem wzięci ! Wiem jedno , gdybym wtedy posiadał taką „ wiedzę oraz mądrość „ to na pewno pewnych spraw bym nie uczynił ! Bardzo pewnych spraw wstydzę się z przeszłości i jeszcze raz jeśli Pana lub kogoś z czytelników skrzywdziłem mową,uczynkiem lub zaniedbaniem to bardzo przepraszam i nie proszę o wybaczenie ! Pewne sprawy może tylko wybaczyć Dobry i Sprawiedliwy Bóg ! Co do mojej dumy to mogę być dumny tylko z tego,że dzięki Bogu,Biblii oraz pewnym osobom – aniołom w ludzkiej skórze i temu , że potrafiłem przyznać się do błędów oraz nie odtrąciłem wyciągniętej do mnie zbawczej reki wyszedłem z bagna i nadal żyje ! W Pana stwierdzeniu , że jest mnie wszędzie pełno nawet w lodówce to także bardzo wielka przesada ! Proszę przejrzeć wszelkie tematy na wszystkich naszych Szanownych Portalach a nie zobaczy Pan mnie wszędzie a tym bardziej w lodówce ! Jak zechce klimy to mam swoją lodówkę, która mnie śmiało pomieści bo jak u przeciętnego Polaka jest tylko w 1/10 zapełniona ! Kryzys Szanowny Painie Johan !!! A co do tego,że w ogóle pisze to pisz i Pan – jak na razie mamy ku temu Konstytucyjne Prawo RP !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.