Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 1702 wyświetleń

Zlikwidowali bimbrownię. Przejęto 150 l nielegalnego alkoholu!

  • Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali bimbrownię działającą na terenie jednego z gospodarstw w gm. Gródek (pow. białostocki).
  • Zabezpieczono 150 l nielegalnego alkoholu, 2000 l tzw. zacieru oraz aparaturę służącą do wytwarzania bimbru.    Funkcjonariusze KAS z Bobrownik skontrolowali jedno z gospodarstw w gm. Gródek. Mundurowi podejrzewali, że właściciel posesji nielegalnie wytwarza alkohol. Podczas przeszukania posesji, w jednym z budynków gospodarczych, funkcjonariusze znaleźli kompletną linię służącą do produkcji alkoholu składającą się z m.in. kotła, kolumny destylacyjnej i chłodnicy. Na miejscu zabezpieczono również 2000 l zacieru oraz 150 l właśnie wyprodukowanego bimbru o mocy 50%. 

Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu 40-latek odpowie przed sądem.

 

 

 

podkom. Maciej Czarnecki
Oficer prasowy podlaskiej KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (2)

Nie zdążyli spożyć w święta

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.