Jeżeli słyszałeś o korupcji i chcesz o tym kogoś powiadomić - zadzwoń lub napisz e-mail:
TELEFON ANTYKORUPCYJNY: 085 677-30-30
E-MAIL ANTYKORUPCYJNY: korupcja@podlaska.policja.gov.pl
Liczba ujawnianych przestępstw korupcyjnych rośnie z roku na rok. To efekt coraz większego doświadczenia policjantów w walce z tą formą przestępczości, ale też rosnącym sprzeciwem społecznym wobec wybierających "drogę na skróty". Wiele spraw inicjowanych jest informacją od obywateli. W komendach wojewódzkich i komendzie stołecznej funkcjonują numery telefonów i adresy e-mail pod którymi można zgłosić fakt lub podejrzenie popełnienia przestępstwa korupcyjnego.
Najczęściej spotykanymi działaniami o charakterze korupcyjnym są:
środa, 11 grudnia 2024
środa, 11 grudnia 2024
Ja bym zaczął od sprawdzenia lekarzy. W szczególności na oddziale chirurgii i kardiologii. Mała prowokacja w szpitalu wiele rzeczy by ujawniła (podejrzewam) !!
Z ciekawości zadzwoniłam pod podany nr telefonu. Otrzymałam informację, że donos o korupcję dotyczy tylko urzędników administracji państwowej, z wykluczeniem Policji.
Na pytanie, w jaki sposób będzie sprawdzany taki donos, odpowiedziano mi, że zostaną podjęte działania operacyjne.
Czyli między innymi mogą to być podsłuchy. I tylko na podstawie anonimowego donosu!!!
Uwaga!!! Jeżeli nie podoba się nam jakiś „Urzędas – Wykształciuch” - może kazał wypełnić zbyt wiele papierków, albo był niemiły, albo szlag nas trafił, bo naliczył nam zbyt duży podatek do zapłacenia, to dzwońmy tel. 085 677-30-30
A co tam, przecież telefony są anonimowe. A nawet jak na „Urzędasa” nic nie znajdą, to krwi mu napsują, bo przecież stworzona komórka do walki z korupcją w białostockiej policji musi czymś się wykazać...
W przeciwieństwie do społeczeństwa amerykańskiego, niemieckiego lub angielskiego Polacy brzydzą się donosami i traktują je jako zjawisko negatywne. Źródłem takiego zachowania są doświadczenia z czasów zaborów, okupacji i 50-tych lat poprzedniego ustroju. Donosiciele byli potępiani, a podczas okupacji przepłacali to nawet życiem. Swoją drogą to dziwne, że instytucja publiczna, posówa się do takich metod scigania korupcji zapewniając donosicielowi anonimowość - przy dzisiejszej technice jest to niemożliwe! Może by tak wdrożyć nooczesne metody zarządzania i obsługi petentów praktycznie wykluczające możliwość wystąpienia korupcji.
Chęntnie bym zgłosił korupcje w Grajewskim szpitalu,ale boje się że mogę tam kiedyś trafić lub ktoś z mojej rodziny .Nie polecam oddziału wewnętrznego.
Pan Naczelnik geodezji nie tylko jest malo kiedy na swoim miejscu ale z autopsji wiem ze dla kolesia-emeryta udostepnia pokoj i sprzet biurowy zeby razem robic fuszerki, i to w godzinach pracy. Nie wierzycie zajrzyjcie do pokoju po lewej. Co codziennie tam robi ten starszy Pan?