Blisko 200 razy interweniowali już strażacy wzywani do zalanych piwnic i uszkodzonych budynków, a także połamanych konarów, które blokują drogi. To skutki nawałnic, które przechodzą nad naszym regionem.
Najwięcej takich zdarzeń odnotowano w Wysokiem Mazowieckiem i Grajewie. (https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci / 16.07.21)
___________
15 lipca 2021 r. w godzinach popołudniowych nad powiatem grajewskim przeszedł front burzowy połączony z intensywnymi opadami deszczu i silnym porywistym wiatrem. Pierwsze zgłoszenie dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał po godz. 15, a ostatnie około 17.30.
Interwencje podejmowane przez zastępy PSP z Grajewa oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Grajewa, Szczuczyna i Woźnejwsi dotyczyły głównie zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i sklepach wielkopowierzchniowych, a także odcinków ulic. Jedno zdarzenie związane było z usuwaniem drzew tarasujących drogę powiatową na odcinku Tama - Woźnawieś gm. Rajgród.
W likwidacji skutków zdarzeń uczestniczyło ogółem 8 zastępów ratowniczo-gaśniczych i 35 strażaków. - informuje KP PSP w Grajewie
___________
Podobny front, połączony z niewielkimi opadami deszczu, przeszedł przez powiat również kilka dni temu (9.07) w godzinach wieczornych. Jak relacjonuje bryg. Arkadiusz Lichota z tutejszej komendy - strażacy z Grajewa oraz okolicznych jednostek ochotniczych interweniowali 10 razy.
W 8 przypadkach usuwano drzewa i konary tarasujące lokalne drogi, natomiast w pozostałych 2 przypadkach zabezpieczono uszkodzony dach na budynku wielorodzinnym w Grajewie oraz dostarczono agregat prądotwórczy do osoby podłączonej do aparatury medycznej podtrzymującej funkcje życiowe.
fot. arch. KP PSP w Grajewie, OSP KSRG w Radziłowie, OSP KSRG w Żebrach
środa, 11 grudnia 2024
środa, 11 grudnia 2024
Taniej jest wezwać straż opłacano przez podatników, niż zrobić zadaszenie nad rampą co to bardziej zbiornik na deszczówkę przypomina.
© Copyright 2024, Wszelkie prawa zastrzezone