sobota, 25 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9439 wyświetleń

Zerwane dachy, zalane domy, połamane drzewa!

Zerwane dachy, zalane domy, połamane drzewa!

Blisko 200 razy interweniowali już strażacy wzywani do zalanych piwnic i uszkodzonych budynków, a także połamanych konarów, które blokują drogi. To skutki nawałnic, które przechodzą nad naszym regionem.

Najwięcej takich zdarzeń odnotowano w Wysokiem Mazowieckiem i Grajewie. (https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci  / 16.07.21)

___________
15 lipca 2021 r. w godzinach popołudniowych nad powiatem grajewskim przeszedł front burzowy połączony z intensywnymi opadami deszczu i silnym porywistym wiatrem. Pierwsze zgłoszenie dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał po godz. 15, a ostatnie około 17.30. 

Interwencje podejmowane przez zastępy PSP z Grajewa oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Grajewa, Szczuczyna i Woźnejwsi dotyczyły głównie zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i sklepach wielkopowierzchniowych, a także odcinków ulic. Jedno zdarzenie związane było z usuwaniem drzew tarasujących drogę powiatową na odcinku Tama - Woźnawieś gm. Rajgród.

 

W likwidacji skutków zdarzeń uczestniczyło ogółem 8 zastępów ratowniczo-gaśniczych i 35 strażaków. - informuje KP PSP w Grajewie

___________
Podobny front,
połączony z niewielkimi opadami deszczu, przeszedł przez powiat również kilka dni temu (9.07) w godzinach wieczornych. Jak relacjonuje bryg. Arkadiusz Lichota z tutejszej komendy - strażacy z Grajewa oraz okolicznych jednostek ochotniczych interweniowali 10 razy.

W 8 przypadkach usuwano drzewa i konary tarasujące lokalne drogi, natomiast w pozostałych 2 przypadkach zabezpieczono uszkodzony dach na budynku wielorodzinnym w Grajewie oraz dostarczono agregat prądotwórczy do osoby podłączonej do aparatury medycznej podtrzymującej funkcje życiowe.


fot.
arch. KP PSP w Grajewie, OSP KSRG w Radziłowie, OSP KSRG w Żebrach

piątek, 24 września 2021

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19

piątek, 24 września 2021

Akcja "Sprzątanie Grajewa" (27.09)

Komentarze (1)

Taniej jest wezwać straż opłacano przez podatników, niż zrobić zadaszenie nad rampą co to bardziej zbiornik na deszczówkę przypomina.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.