czwartek, 18 lipca 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 2519 wyświetleń

Zbudują halę sportową przy SP4

Dzisiejszy dzień niewątpliwie zapisze się w historii Grajewa. Maciej Bednarko Burmistrz Miasta Grajewo podpisał umowę na realizację zadania pn. „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu szkoły i boiska lekkoatletycznego przy szkole”. Obiekt ma powstać w ciągu dwóch lat. Koszt budowy hali wynosi 15 770 000,00 zł. 

Podpisanie umowy miało miejsce dziś, 12 czerwca, w Urzędzie Miasta. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta Grajewo na czele z Burmistrzem Maciejem Bednarko, przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg na budowę hali - JL Sp. z o. o. z Łomży oraz inspektor nadzoru inż. budownictwa Zbigniew Tomaszewski wraz z zespołem inspektorów branżowych . Tuż po dokonaniu formalności wszyscy udali się na teren przy Szkole Podstawowej nr 4 by pokrótce omówić inwestycje. 

 

Budowa hali sportowej przy „czwórce” to jedna z najbardziej wyczekiwanych miejskich inwestycji, a podpisanie umowy jest zwieńczeniem wielu lat starań i przygotowań. Przypominamy, że Miasto Grajewo od 2017 roku posiada niezbędną dokumentację budowlaną oraz wymagane pozwolenia na budowę. W 2023 r. udało się pozyskać środki zewnętrzne na realizację tej inwestycji. Wniosek do ósmej edycji Programu Inwestycji Strategicznych przeszedł pozytywna ocenę i Grajewo otrzymało jedno z największych dofinansowań w historii – 14 193 000,00 zł na realizację tego przedsięwzięcia

Zgodnie z podpisaną dziś umową wykonawca –  firma JL Sp. z o. o. z siedzibą w Łomży ma 720 dni na realizację zadania pn. „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu szkoły i boiska lekkoatletycznego przy szkole”.

 

W ramach inwestycji zaplanowano budowę hali sportowej wraz z łącznikiem, który w części parterowej umożliwia bezpośrednią komunikację z budynkiem szkoły. Wejście główne do hali sportowej zostało zaprojektowane od strony północno-wschodniej oraz od istniejącej szkoły projektowanym łącznikiem. Zaplanowano modyfikację istniejącego układu komunikacyjnego terenu przyszkolnego wydzielając miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. Powstaną nowe utwardzone dojścia i dojazdy.

Zaprojektowany budynek hali sportowej będzie budynkiem parterowym w części hali sportowej i 2-kondygnacyjny w części zaplecza, niepodpiwniczony, z dachem dwuspadowym nad halą sportową. Hala sportowa przeznaczona będzie do prowadzenie zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego oraz organizowania imprez sportowych.

Boisko w hali będzie posiadać wymiary: 24,18 x 45,14 m i wysokość 10,67 m, co pozwala na organizowanie zawodów sportowych i gier o charakterze rekreacyjnym, prowadzenie zajęć rekreacyjnych. Parkiet hali pomieści pełnowymiarowe pola do gier zespołowych: siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej. Na parterze sali zaplanowano trybuny teleskopowe na ok. 200 miejsc. W części socjalno – sanitarnej na parterze zaplecze szatniowo - sanitarne (dwa zespoły szatniowe złożone z szatni, natrysków, umywalni i sanitariatów), pokój nauczycieli, oraz zespół ogólnodostępnych toalet – w tym dla osób niepełnosprawnych. Na parterze zaprojektowano również magazyn sprzętu sportowego, siłownię, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Na I piętrze zaplanowano trybuny dla 185 widzów, zespół szatniowy, toalety, pokój sędziów, salę fitness oraz salę zapasów i sportów siłowych. Zadanie obejmie także remont i przebudowę istniejącego przy szkole budynku sali gimnastycznej z zapleczem socjalnym z przeznaczeniem na pomieszczenia do zajęć korekcyjno – rehabilitacyjnych, oraz zaplecze socjalno-sanitarne spełniające aktualnie obowiązujące wymogi.

 

W ramach zadania przewidziano również wykonanie robót uzupełniających przy boisku lekkoatletycznym znajdującym się przy szkole, tj.: wybudowanie utwardzonych ciągów pieszych, niewielkiej widowni przy boisku, skoczni w dal, rzutni oszczepem, pola do pchnięcia kulą, itp.

 

Komentarze (10)

A wszystko uruchomił Burmistrz Dariusz Latarowski. A w materiale ani słowa

Brawo Panie Darku. Zostawił Pan piękną pamiątkę swojej pracy. Dzięki Pana zaangażowaniu doczekaliśmy się w końcu długo wyczekiwanej hali. Dzięki Panie Darku L.

A budowę basenu rozpoczął p.Kiełczewsi a p.Latarowski o tym nie wspominał. Nie ważne kto zaczyna ważne kto kończy.

Do Gość a jak pan L. Był burmistrzem były pomysły od obecnego Burmistrza to był wymieniony ? Raczej Nie to dlaczego obecny burmistrz ma wymieniać byłego burmistrza?

Brawo panie Latarowski.

Brawo dla Pana Latarowskiego.

do Grajewianka: a bądź tak uprzejma i powiedz o tych pomysłach...serio?

Dziękuję P.Latarowski za wspaniałą inwestycje

Do Gość nie na niby he

Już w 2017 r. hala była obiecana przez p.Latarowskiego. Długo mu zeszło...Liczył, że na tej inwestycji zdobędzie głosy wyborców, ale tak się nie stało. Łaski nie robił ani ten, który zaczął, co obiecał, ani drugi włodarz, który musi kontynuować działania rozpoczęte. W końcu to za pieniądze podatników, czyli nasze

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.