środa, 12 czerwca 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 12382 wyświetleń

Zbigniew Mroczkowski

Zbigniew Mroczkowski - nominowany w Plebiscycie Człowiek Roku 2016 Powiatu Grajewskiego
 

Zbigniew Mroczkowski (l.48) nauczyciel z 23 - letnim stażem. Urodził się, mieszka i pracuje w Radziłowie, żonaty – żona jest biologiem, dwoje dzieci (córka studiuje prawo, syn będzie zdawał maturę). Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, ma również ukończone studia podyplomowe na uczelni  łomżyńskiej (informatyka) i białostockiej (zarządzanie oświatą).  Warsztat reżysersko – operatorski doskonalił w Warszawskiej Szkole Filmowej prowadzonej przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy.

Od kilku lat prowadzi grupę filmową ART Radziłów Crew, w której skład wchodzi młodzież z radziłowskiego gimnazjum. Grupa tworzy animacje, filmy dokumentalne, krótkie formy fabularne i spoty reklamowe. Projekty filmowe realizowali na terenie Grajewa, Szczuczyna, Łomży, Białegostoku, Nowogrodu, Sejn,  Warszawy a także małych miejscowości - np. Kieljan.

Wraz  z uczniami, pierwszą ogólnopolską nagrodę filmową  odebrał w 2010 roku - w Warszawie.  Były też sukcesy filmowe wojewódzkie. W konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobyli około 10 nagród filmowych  oraz kilka nominacji. Odbierali nagrody w Łomży, Białymstoku, Warszawie,  Gdyni, Rybniku. Ostatnią nagrodę wręczył Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Nasz nominowany interesuje się fotografią i filmem, wcześniej – pasjonat wędkarstwa. W wolnych chwilach ogląda filmy, głównie polskich reżyserów, nie mniej jednak śledzi nowości światowego kina. Lubi muzykę, chętnie słucha polskich wykonawców.  Dawniej były to utwory Republiki, Lady Pank, TSA, obecnie - np. Enej.  Ceni sobie także wykonawców zagranicznych - Queen, The Beatles, Abba, Adele. Czasami też wsłuchuje się w muzykę klasyczną. Kanon D-dur Johanna Pachelbela stał się inspiracją i motywem przewodnim  filmu przyrodniczego, którego był reżyserem (Etiuda biebrzańska: Lato). Nie zapomina również o Ennio Morricone. Skąd bierze pomysły na filmy?  Alfred Hitchcock powiedział: "Film to życie, z którego wymazano plamy nudy". I tu jest ukryta odpowiedź...
 

e-Grajewo.pl

środa, 12 czerwca 2024

Grajewo. Amerykanie z wizytą w LO

Komentarze (11)

Jestem przekonany, że wszyscy Nominowani są na swój sposób „wyjątkowi”. Ja zagłosowałem na Pana Zbyszka. Człowiek, który dużą część swojego prywatnego życia podarował młodzieży. Młodzieży z okolic, z których sam pochodzi. Dał coś, co nie jest tylko związane wyłącznie z ogólnopolską sławą. Dał coś o wiele więcej. Niebywałe jest to, czego dokonał. Udowodnił, że młodzież z małych miejscowości potrafi wiele - jest wspaniała, twórcza, kreatywna. Sprawił to dając im szansę poprzez stworzenie grupy ARC. Nie tylko z nimi tworzy ale tworzy także właśnie o nich.
Szkoda, że nie ma nic o tym, że to On wielokrotnie tworzył reportaże filmowe i zdjęciowe o wydarzeniach z moje gminy – gminy Radziłów. Nie ma też wzmianki o jego ogólnopolskich sukcesach jako twórcy serwisu internetowego Gimnazjum w Radziłowie. Wiele osób jednak o tym wie i pamięta.

Zbyszek pomaga także innym. Pamiętam, kiedy stworzył bezinteresownie spot filmowy wspierający marzenia absolutnie dla niego nieznanych dwóch osób niepełnosprawnych z Białegostoku. Zaangażował wtedy także innych

Pan Mroczkowski zrobił z dziewczynami dokument o Damianie. Jeździli za nim do Kieljan, Szczuczyna, do Grajewa . Mogli wybrać inny temat a wybrali chłopaka ze swojego powiatu, swojej gminy. Ciekawe, czy inni teraz wybiorą Pana Mroczkowskiego.

Jeżeli słowo „wariat” ma pozytywne znaczenie to jest on uosobieniem tego słowa. Jego zdjęcia i filmy są na wielu portalach. Robi to często w czasie wolnym od pracy – w niedziele, soboty, święta, popołudniami, w czasie urlopu. Za swoje pieniądze zakupił sprzęt, i robi to za darmo. Wiem, bo z nim rozmawiałam.

Fantastyczny człowiek! Nauczyciel z werwą i pasją, który niesamowicie "zakręcił" młodzież do realizowania bardzo ciekawych projektów.Ja już zagłosowałem na Pana Zbyszka. Zrób to i ty!

Pan Zbyszek sprawił, że dostałam się do wymarzonej szkoły. Jeszcze raz dziękuję. Powodzenia

Super, że jest taki człowiek. Czy jest szansa by poprowadził takie zajęcia na terenie Grajewa?

Tym głosem mam szansę Panu podziękować za wszystko to, co dla mnie Pan zrobił.

Pan Zbyszek to "dyrygent" i "człowiek orkiestra" w jednym. Potrafi bardzo wiele a robi jeszcze więcej, dla dobra gimnazjum i całego środowiska(nie wiem skąd bierze na to siły i czas). Cieszę się że ktoś zauważa jego ciężką pracę i ogromne sukcesy.Życzę mu satysfakcji z osiągnietych efektów. Wiem że swoją "życiową poprzeczkę" ma ustawioną na rekordzie świata. Jest tu tylko jedna niewiadoma : ile razy rekord ten będzie jeszcze bity. Panie Zbyszku jest Pan osobowością wielką ale bardzo skromną. Człowiekiem Roku zostać może każda z nominowanych osób, ale dla mnie nie ma to znaczenia, bo Zbigniew Mroczkowski to zawsze NR 1

Współczesna młodzież bardzo potrzebuje takich ludzi. Ludzi kształtujących nie tylko umysł ale i duszę.

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli." Pan Zbyszek to człowiek wielkiego formatu, który poświęcił swój czas i swoje życie dla młodych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.