Sport

Zawody jeździeckie

W dniu 27.08. br. Nadleśnictwo Rajgród po raz kolejny było organizatorem zawodów jeździeckich i rowerowych o Memoriał Leśnika Kawalerzysty Mjr Wojsk Polskich Nadleśniczego Antoniego Puszeta.

 

Celem zawodów, rozgrywanych na Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur w malowniczej scenerii Jeziora Dreństwo, jest popularyzacja rekreacji jeździeckiej i rowerowej na terenach LP oraz upamiętnienie udziału leśników w walkach niepodległościowych. Odbywają się one w Dniu Święta Kawalerii Polskiej dla uczczenia rocznicy bitwy pod Komarowem w 1920 roku. Włączenie do Święta wyścigu rowerowego pod hasłem "wyścig plutonu kolarzy" ma przypominać o istnieniu formacji rowerowych w międzywojennych pułkach kawalerii.

W zawodach wzięło udział 32  kolarzy oraz 33 jeźdźców konnych.

W maratonie rowerowym wyłoniono zwycięzców w następujących kategoriach:

Mężczyźni – open:

I  miejsce – Kamil Siedlecki

II miejsce – Szymon Gryn

III miejsce – Paweł Chomiczewski

Kobiety – open:

I  miejsce – Anna Świderska

II miejsce – Małgorzata Walendzewicz

III miejsce –Michalina Lachowicz

Dzieci do lat 8:

I – Olek Siemiaszko

II – Anna Supińska

III – Maciej  Wittelieb

Dzieci do lat 12:

I – Kamil Gutowski

II – Paweł Lachowicz

III – Ala Lachowicz

Specjalne wyróżnienia zostały wręczone najstarszemu uczestnikowi maratonu – Panu Wiesławowi Greli, kolarce weterance – Pani Elżbiecie Supińskiej oraz najmłodszej uczestniczce maratonu – Laurze Szulińskiej. Pozostali zawodnicy  otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W rajdzie konnym wystartowało 12 grup zawodników. Pierwsze miejsce zdobyły Joanna Kowalewska na koniu Delta i Pola Marcinkowska na koniu Wiera, drugie miejsce zajęła Paulina Nowik na koniu Plama. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się Agnieszka Rutkowska na koniu Nina oraz zespół jeźdźców: Grzegorz Miklaszewski, Antonina Sadowska i Wiktoria Mazur kolejno na koniach: Topaz, Porcyk i Nosal.

Zgodnie z tradycją wyróżnienie otrzymał najpiękniejszy koń zawodów. Wybrańcem publiczności został koń MARIGAS dosiadany przez  Monikę Arciszewską.

Atrakcją dla publiczności były między innymi pokazy sprawności i umiejętności jeździeckich oraz kawaleryjskich w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjnej Garnizonu Suwałki i Stowarzyszenia IX Pułku Strzelców Konnych, kadryl prezentowany przez dziewczęta przebrane za anielice i diablice związane z ośrodkiem jeździeckim w Janiszach oraz pokaz tzw. „naturalu" (praca z koniem z ziemi) w wykonaniu amazonki z ośrodka jeździeckiego w Siedliskach. 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.