środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12453 wyświetleń

Zastępczak sierota

Już od roku jak tu przychodzę te drzwi są połamane – opowiada Henryk Sobolewski z Grajewa (na zdjęciu). – Nie mieszkam tu lecz przychodzę do znajomych i z rozmów wiem, że nie mogą doprosić się w administracji o fachowców i naprawę. Wreszcie teraz jakiś partacz przyszedł, przybił kawałek deski, a góra została połamana dalej.

Zastępczak to budynek nr 21 przy ulicy Konstytucji 3 Maja, posadowiony z boku Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Do niedawna mieszkania dostawali tam lokatorzy z domów do rozbiórki lub pogorzelcy. Teraz już ludzie zamieszkują te lokale na stałe. Skarżą się jednak, że budynek jest traktowany po macoszemu. Drzwi i klatki schodowe zniszczone, gdzie jak opowiadają spotkani ludzie, fachowcy przychodzą czasem na fuchę.
Dyrektor ADM-u Edward Kupiec na zgłoszenie  zareagował natychmiast. Wezwany przez niego pracownik działu technicznego dostał zlecenie naprawy drzwi natychmiast. Pan Stefan tłumaczył, że zostały one zdewastowane przed kilkoma dniami przez balujących w tym bloku na imieninach młodzieńców. Został wobec tego zobowiązany do zgłoszenia faktu dewastacji na policję i wyjaśnienia tego wśród lokatorów. Fakt ten jak się okazało zgłaszała już mieszkanka bloku. Przede wszystkim ma jednak natychmiast to naprawić.
Sprawdzimy wszystko. Czekamy na sygnały od czytelników o podobnych przypadkach.

Janek KalinowskiFoto: Henryk Sobolewski za naszym pośrednictwem zgłasza awarię z nadzieją, że to zgłoszenie będzie skuteczne.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (7)

Ile płacą za czynsz mieszkańcy tego bloku, ile na fundusz remontowy? Sami sobie zdewastowali to niech sobie naprawią. Ci ludzie chyba jeszcze nie dojrzeli aby mieszkać w domach skoro nie doceniają tego co dostają za darmo z pieniedzy publicznych. Miasto nich sprywatyzuje ten budynek i nie ponosi zbędnych kosztów. Pomoc socjalna powinna być dla ludzi ubogich, a nie dla lumpów i wandali.

a z tego bloku czynsze to się płaci? Bo może znowu z funduszy innych bloków?

sami sobie niszczą niech więc naprawią albo założą fundusz remontowy.

Tak to jest w tym kraju że jak jesteś uczciwy to jesteś baran, nie kradnij płać podatki, składki a z nich za-sponsorują hołotę która jeszcze będzie się śmiała ci w twarz że pije i żyje za twoje. Teraz jak wprowadza te becikowe od sztuki to w tych rodzinach będzie co 9 mieś nowy dzieciak, i wielki płacz że żyć nie ma za co.

sami zniszczą i jeszcze oczekują, żeby im naprawić... bezczelne

w tym bloku mieszkają również barany i płacą podatki oraz są uczciwymi ludzmi a nie tylko hołota panie uczciwy

w tym bloku są tacy co płacą czynsz i tacy co zalegają,jak w każdym bloku,może sam czynsz nie jest wysoki-mieszkanie M-3 to 100zł,ale trzeba dodać węgiel ,drewno .ciepła woda, i tak naprawdę mała różnica w płaceniu czynszu a pracy w domu więcej,nawet skrzynek na listy nie wymieniono na klatce schodowej mimo,że miały być kary dla administratorów,dzieci w tym bloku też nie ma więcej niż w innych,cóż łatwo tylko krytykować i to jak się nie zna realiów .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.