Warto przeczytać

Zalety pracy spawacza

Zawód spawacza jest uważany za jeden z najbardziej dochodowych zawodów zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Szczególna popularność przypada na kilka ostatnich lat, kiedy to  spawacz stał się zawodem przyszłości obecnym zarówno w największych, jak i mniejszych zakładach przemysłowych. Poniżej przedstawiamy listę zalet pracy w zawodzie spawacza!

1. Zarobki 
Zarobki to z pewnością jeden z największych atutów wykonywania tego zawodu. W Polsce spawacz może liczyć na średnią pensję w wysokości od 3 990 PLN do 5 650 PLN netto. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wynagrodzenie jest zależne od wielu czynników. Mowa tu głównie o kwalifikacjach, metodach spawania, miejscu pracy, miejscu zamieszkania i przede wszystkim doświadczeniu. 

2. Wysoki popyt 
Zawód spawacza to zawód przyszłości. Na rynku pracy jest ogromne zapotrzebowanie na pracę spawacza, który znajduje zatrudnienie przy stoczniach, produkcji, na platformach, budowach, w górnictwie, warsztatach ślusarskich, a także przemyśle lotniczym, ciężkim i kolejowym. Według raportów z tego roku zawód spawacza w Polsce jest zawodem deficytowym! Niemal każdy lokalny rynek pracy oferuje zatrudnienie dla osób z certyfikacją spawacza. 

3. Możliwość zwiedzenia świata! 
Umiejętności spawaczy poszukiwane są nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Właśnie dlatego praca w tym zawodzie oferuje znacznie więcej niż atrakcyjne zarobki. Możliwość poznania świata, innej kultury, ludzi — to wszystko oferuje Ci praca w Skandynawii, Holandii, Niemczech, Francji, Irlandii, Czechach czy Słowacji. Za granicą zdecydowanie atrakcyjniejsze są również same zarobki spawacza — może on tam zarobić 500-600 euro tygodniowo, co jest zdecydowanie wyższą kwotą, niż tą oferowaną w Polsce.

4. Rozwijanie wyobraźni 
Praca spawacza kojarzy się z czysto technicznym zawodem, jednak spawalnictwo to również rzemiosło i prawdziwa sztuka. Spawanie pozwala rozwijać nie tylko swoją wyobraźnię przestrzenną, zmysł techniczny i umiejętności manualne. Spawacz musi mieć pojęcie o tym, jak rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię. Łączenie materiałów przez stopienie ich w miejscu łączenia wymaga precyzji i pewności w ręce, którą nabywa się wraz z doświadczeniem.

5. Rozwój
Istnieje kilka metod spawania, a w tym: 

  • spawanie krytym łukiem,
  • spawanie elektrodami otulonymi (MMA),
  • spawanie w osłonie gazowej (MIG/ MAG),
  • spawanie łukową nietopliwą elektrodą (TIG).


To sprawia, że spawacz może stale się kształcić, rozwijać i zdobywać nowe umiejętności w innych metodach spawania. Doskonalenie swoich umiejętności jest szczególnie ważne dla rozwoju i uniknięcia wypalenia zawodowego. Nowe certyfikaty to również nowe możliwości pracy i zarobków — stajesz się atrakcyjniejszy na rynku pracy, a Twój pracodawca może skorzystać z nowych umiejętności. 

Szukasz firmy, która świadczy kompleksowe usługi spawalnicze? Zależy Ci na doświadczeniu spawaczy i ich umiejętnościach? Poznaj firmę Sursys - usługi spawalnicze w Bytomiu! Firma ta stawia na najwyższą jakość wykonania, a także na bezpieczeństwo łączonych elementów aluminiowych czy stalowych.

 

czwartek, 26 stycznia 2023

Jak nosić damskie bluzy?

środa, 25 stycznia 2023

Jak odnaleźć numer działki?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.