czwartek, 28 września 2023

MOSiR

"Żacy" wiosna-jesień 2006

SPRAWOZDANIE Z PRACY TRENERSKIEJ Z DRUŻYNĄ "ŻAKÓW" rocznik 1995 w okresie WIOSNA 2006 I JESIEŃ 2006.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2006 rozpocząłem z zespołem juniora starszego rocznik 1987 w dniu 6.01.2006. Zajęcia odbywały się w hali MOSiR i 1 raz w tygodniu na powietrzu boiska "HADES". W tym okresie rozegraliśmy 1 turniej halowy i dwa mecze sparingowe na powietrzu z "Jegrznią" Rajgród i MOSiR Ełk.
Od 1 marca decyzją Zarządu Klubu "WARMIA" i kierownika MOSiR w Grajewie rozwiązano drużynę juniora starszego i jednocześnie rozpocząłem pracę z drużyną "ŻAKÓW" rocznika 1995 i młodsi. Do podstawowych założeń w tym okresie życia zawodnika było zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego i zdrowia, wyselekcjonowanie najzdolniejszych ruchowo i piłkarsko do dalszego procesu szkolenia oraz opracowanie podstawowych umiejętności technicznych z zakresu gry w piłkę. W okresie wiosennym rozegraliśmy 7 spotkań mistrzowskich z drużynami "Orzeł" Kolno, "Tempo" Rutki, "Jagiellonia" Białystok, "Promień" Mońki, "ŁKS" Łomża i MOSP Białystok. Zajęcia treningowe rundy wiosennej zakończyliśmy z końcem czerwca z okresem roztrenowania.

Do rundy jesiennej sezonu 2006/2007 drużyna "Żaków" zajęcia treningowe rozpoczęła na początku sierpnia. Treningi odbywały się na boisku klubu "HADES". Ze względu na małą liczbę zespołów zgłoszonych do rozgrywek w tej grupie wiekowej (6 - dwa wycofały się przed rozgrywkami) nawiązałem współpracę z klubem ZZS Popowo i drużyną z Ełku. Z zespołami tymi rozegraliśmy przed rozgrywkami i w trakcie trwania rundy jesiennej kilka meczów sparingowych oraz po jednym turnieju w Popowie i w Grajewie.
Mecze mistrzowskie rozegraliśmy min. z drużyną "Sokoła" Sokółka (bardzo dobry mecz z wieloma jednak niekorzystnymi sytuacjami) z "Wigrami" Suwałki przegranym 1 :6; "Pomorzanką" Sejny wygranym 3:0 i "Pograniczem" Kuźnicą Białostocką przegranym 2:3.W dniu 30 września odbył się Turniej Kwalifikacyjny do kadry województwa podlaskiego rocznika 1995. Startowało 6 zespołów (Mońki, Suwałki, Łapy, Zambrów, Sokółka i Grajewo) zajęliśmy tam bardzo dobre II miejsce. A zawodnik naszej drużyny Wojciech Koszczuk zdobył "króla" strzelców i ma bardzo duże szanse na powołanie do kadry. Po zakończeniu sezonu zostaliśmy zaproszeni na międzynarodowy turniej do Kętrzyna. Był to pierwszy tak duży turniej dla chłopców naszej drużyny. Rozegraliśmy tam 8 spotkań i zajęliśmy 8 miejsce na 12 drużyn. Zawody pozwoliły nabrać doświadczenia na dalsze lata gry w piłkę i młodzi zawodnicy poznali smak rywalizacji na tak dużym poziomie sportowym.

Również w grudniu zorganizowaliśmy turniej w Grajewie im. Wojciecha Chylińskiego wieloletniego pracownika MOSiR Grajewo. Ogranie z poprzedniego turnieju zaowocowało i nawiązaliśmy walkę z drużynami naszego województwa i dwiema drużynami z Ełku. Zajęliśmy 4 miejsce (na 10 drużyn) co było najlepszym osiągnięciem w ostatnim okresie tej grupy wiekowej. Zajęcia zakończyliśmy 17 grudnia 2006r.

Sporządził - instruktor Wojciech Kozikowski
Udostępniła – radna Rady Miasta Joanna Kosielska

poniedziałek, 22 maja 2017

Derby powiatu grajewskiego

poniedziałek, 22 czerwca 2009

MOSiR “WAKACJE 2009 ”

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.