czwartek, 25 kwietnia 2024

• 3 komentarzy
  • 18779 wyświetleń

XXII Uliczny Bieg Wilka. Grajewo 3.07.2021

3 lipca 2021 roku odbył się XXII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka, zorganizowany w nowej formule przez Urząd Miasta Grajewo oraz Klub Maratonka. Trasa tegorocznych zawodów została wytyczona w pobliżu byłych terenów wojskowych przy grajewskim Klubie "Hades".

Punktem głównym rywalizacji był bieg na dystansie 10 kilometrów. Na starcie zameldowało się 55 zawodników z Polski oraz Litwy.

Najszybciej na metę przybiegł Rafał Wronowski (Banie Mazurskie) z czasem 37:04.53. Podium uzupełnili - drugi Andrzej Godlewski (Borawskie) z rezultatem 38:28.63 oraz trzeci Petras Pranckunas (Wilno) z wynikiem 38:57.54.

W rywalizacji kobiet zwycięstwo przypadło Magdalenie Parchowskiej z Gdańska (42:19.61), druga na mecie zameldowała się Agnieszka Chutkowska z Kolna (49:09.86), a trzecie miejsce zdobyła reprezentująca Maratonkę Grajewo Sylwia Guzowska (49:42.61).

Tegoroczna edycja Biegu Wilka była dwudziestą drugą w historii, powracając po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. W tym roku w związku z restrykcjami wprowadzone zostały pewne modyfikacje względem poprzednich lat: zmieniono trasę, zrezygnowano z biegów dla dzieci oraz ograniczono sekcję rozrywkową.