niedziela, 26 maja 2024

Sport

  • 6 komentarzy
  • 10959 wyświetleń

XIII Memoriał w Wojewodzinie

 29 marca 2014 r. o godz. 10.00 na trasach biegowych Zespołu Szkół w Wojewodzinie został rozegrany XIII Memoriał im. Wojciecha Rogowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 W każdej edycji Memoriału startuje około 20 zespołów reprezentujących gimnazja powiatu grajewskiego i powiatów ościennych. Memoriał organizują młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Wspaniałe nagrody, wysoki poziom sportowy imprezy, dobra organizacja samych zawodów, przeprowadzany na otwarciu ceremoniał olimpijski sprawiają, że Memoriał stał się imprezą bardzo popularną w środowisku kultury fizycznej w naszym województwie. Pomysłodawcą tej imprezy są nauczyciele wf Zespołu Szkół w Wojewodzinie.

 Cele rywalizacji to m.in. uczczenie pamięci zasłużonego nauczyciela, trenera i działacza  kultury fizycznej oraz popularyzacja biegów przełajowych. W ramach Memoriału została rozegrana Gimnazjada Powiatu Grajewskiego w wyż wym. dyscyplinie, będąca eliminacją do Wojewódzkiej Gimnazjady. Do zawodów zgłosiły się prawie wszystkie gimnazja powiatu grajewskiego oraz z powiatów sąsiednich: Prostek, Stawisk, Trzciannego, Bargłowa Kościelnego i Grabowa.

  Honorowy Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Grajewskiego. W 10 - osobowych sztafetach startowały dziewczęta na dystansie 10 x 800 m i chłopcy - 10 x 1000 m. Do półfinału wojewódzkiego awansowały po 4 pierwsze sztafety dziewcząt i chłopców. Zawodnicy za zdobyte miejsca I-III indywidualnie otrzymali medale i dyplomy, drużynowo puchary.

- Nie wiem co sprawiło, że ten Memoriał uważam za wyjątkowo udany; może to była piękna wiosenna pogoda, może wyjątkowo duża liczba startującej młodzieży, a może w wyjątkowy nastrój wprowadziła nas uczennica czytająca z ogromnym wzruszeniem wspomnienie o Wojciechu Rogowskim. Podniosły nastrój panował podczas wypełniania ceremoniału olimpijskiego: zapalania znicza i wciągania flagi na maszt. Przez chwilę poczuliśmy atmosferę wielkich zawodów.
  Gratuluję wszystkim startującym ogromnego sportowego zaangażowania! - podsumowuje dyrektor ZS w Wojewodzinie Zdzisława Choynowska
 

 
  Wyniki XIII Memoriału im. Wojciecha Rogowskiego w Wojewodzinie


Chłopcy 10 x 1000m:

1. PG Wąsosz – op. Andrzej Jaworowski
2. PG Trzcianne – op. Piotr Dubicki
3. PG Stawiski – op. Maciej Pikuliński
4. PG Danówek
5. PG 2 Grajewo
6. PG Rajgród
7. PG Prostki


Dziewczęta 10 x 800 m:

1. PG Stawiski – op. Zbigniew Pajer
2. PG. Trzcianne – op. Ewa Sadowska
3. PG Danówek – op. Marcin Karwowski
4. PG 1 Grajewo
5. PG Wąsosz
6. PG 2 Grajewo
7. PG Prostki
8. PG Rajgród

Sędzia główny: Krzysztof Wencek


fot. e-Grajewo.pl
Komentarze (6)

A gdzie jest PG 3?

to PG 1 pokonało PG2 ? ? ;O

Nie wiadomo dlaczego zapowiedzieli się i nie przyjechali.

Dla dyrekcji PG 3 sport to kula u nogi....

ojej może transport sie nie udał, zawsze się doszukujecie; z tego co wiem to biorą często udział i jest tam paru wuefistów,co lubi sport;

Mój ulubiony Pan Profesor od W-F......

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.