środa, 25 maja 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 1423 wyświetleń

XII Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Już po raz XII odbył się Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą i Zespół Szkól Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie. Dzień ten jest szczególny dla społeczności ZSS i stowarzyszenia, a także uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu i ich rodziców. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na życie codzienne osób borykających się ze swoją niepełnosprawnością. Święto ma na celu obudzenie, w społeczności lokalnej i nie tylko, tolerancji, a także szacunku do drugiego człowieka, bez względu na to z jakimi problemami  zmaga się każdego dnia.


Dzień ten rozpoczął się uroczystą mszą świętą w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy Grajewo, instytucji państwowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy wymienionej placówki. 


Uczniowie wraz z katechetą p. Bogdanem Perkowskim współtworzyli oprawę liturgiczną nabożeństwa w intencji społeczności, odprawionego w koncelebrze pod przewodnictwem księży: Dziekana Dariusza Łapińskiego i Łukasza Lipińskiego. Po zakończeniu mszy uczestnicy przeszli do siedziby ZSS przy ul. Ełckiej, by wspólnie rozpocząć świętowanie.  


Na  boisku szkolnym czekało wiele atrakcji t. j.: zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach, wata cukrowa, malowanie kredą, konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, balony helowe, słodki poczęstunek, tradycyjna grochówka i inne. 


Impreza była prowadzona przez Piotra  Akackiego - Agencja Artystyczna  "Ancymonek", który bawił uczestników wydarzenia. N
a tegoroczne obchody złożyło się mnóstwo dobrej muzyki, tańca, śmiechu, wspaniałęgo humoru i nagród. Po raz kolejny potwierdziło się, że  osoby niepełnosprawne mogą i chcą uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym. Pomimo swoich ograniczeń, mają pasje i talenty oraz potrafią świetnie się bawić.


Imprezę poprowadziły inicjatorki powiatowych obchodów tego święta - nauczycielki ZSS w Grajewie - Wioletta Skwiot i Anna Jarząbek. 
Prowadzące powitały przybyłych gości: przedstawicieli władz lokalnych i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Szczególnie serdeczne powitanie popłynęło w kierunku bohaterów uroczystości - osób niepełnosprawnych, ich rodzin, a także wszystkich osób podejmujących aktywność zawodową lub społeczną na rzecz ich środowiska. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Tomasz Cebeliński -  Wicestarosta Powiatu Grajewskiego, ks. Dziekan Dariusz Łapiński z parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, Halina Muryjas-Rząsa - Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo, kpt. Jarosław Szeszko - zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie, Anna Maria Świderska - Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie, Małgorzata Marchiel - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Wspólne świętowanie nie odbyło by się, gdyby nie otwartość serc oraz życzliwość wielu osób.

Serdeczne podziękowania i wdzięczność kierujemy do:
- Dariusza Latarowskiego - Burmistrza Miasta Grajewo
- Piotra Akackiego - Agencja Artystyczna
- Pawła Czerwińskiego - Prezesa Intermarche Grajewo
- Edmunda Borawskiego - Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol 
- Barbary Sulewskiej - PSS "Społem" w Grajewie
- Kamila Konaszewskiego - Firma Usługi Elektryczne i Pomiary Ochronne
- Renalda Arasimowicza -  Kancelaria Notarialna w Grajewie
- Moniki Stefańskiej - Naczelnika Wydz. Spraw Organizacyjnych w SP w Grajewie
- Rady Rodziców przy ZSS w Grajewie
- Sylwii Smoleńskiej - Usługi Cateringowe Szeligi 
- Iwony Jabłońskiej - Firma Jumpland w Grajewie
- Karoliny Jabłońskiej - Balonowo "Balony helowe", Firmie Moto-Trio” s.c.
-  Katarzynie Wróblewskiej  - Starostwo Powiatowe Wydział Promocji


Serdecznie dziękują o
rganizatorzy!

 

Komentarze (1)

Najważniejsze są tu dzieci, a nie politycy. To chyba dla nich ta uroczystość

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.