sobota, 28 stycznia 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 6358 wyświetleń

Wzorowa postawa pracownicy banku

Komendant Miejski Policji w Suwałkach młodszy inspektor Bartosz Lorenc podziękował i złożył gratulacje za wzorową postawę pracownicy suwalskiego banku. Kobieta, wykazując się czujnością i empatią, zapobiegła oszustwu metodą „na policjanta”, do którego miało dojść na szkodę jednej z mieszkanek miasta.

 

Na początku listopada mężczyzna podający się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 92-letniej mieszkanki Suwałk. Przekonał seniorkę, że jej pieniądze są zagrożone i należy wypłacić je z konta. Będąc z nią w stałym kontakcie polecił kobiecie pójść do banku i wypłacić oszczędności. Tam plany oszustów pokrzyżowała pracownica banku, kiedy dowiedziała się, że seniorka planuje przekazać ponad 50 tysięcy złotych rzekomym policjantom. Kobieta poinformowała seniorkę, że jej pieniądze są bezpieczne, a sprawę należy zgłosić prawdziwym stróżom prawa. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, mieszkanka Suwałk nie straciła oszczędności. 92-latka zgłosiła się do komendy i złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

 

KWP w Białymstoku

Komentarze (4)

Oby jak najwięcej takich pracowników banków wzór do naśladowania.

i co, złapali sprawców? Zapewne nie, sprawa do umożenia.

...podobnie było tez w Grajewie, ...

Brawo , chociaz jedna osoba nie stracila pieniedzy? Ciekawi mnie czy oszusci dzialaja na chybil trafil czy w porozumieniu z rodzina, znajomymi a moze pracownikiem banks?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.