sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Wysypisko na miarę XXI w.

Na terenie wysypiska śmieci w Koszarówce trwają roboty budowlane obejmujące budowę nowoczesnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów realizowane w ramach Projektu "Biebrzański System Gospodarki Odpadami – etap II", współfinansowany przez Unię Europejską.


Związek Komunalny „Biebrza”, do którego należy Grajewo, w 2009 r. pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ponad 22 mln zł na realizację tego projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który powstaje na terenie grajewskiego składowiska odpadów w Koszarówce zostaną wydane prawie 24 mln zł.

Zakład ma zatrudniać ok. 30 osób. W jego skład będą wchodzić m.in.: sortownia odpadów komunalnych, kompostowania odpadów biodegradowalnych, stacja demontażu odpadów wielkogabarytowych, składowiska balastu.

Podlaskie
Planuje się także budowę trzech stacji przeładunkowych  na składowiskach w Augustowie , Świerzbienie (gm. Mońki) i Dąbrowie Białostockiej oraz Zakładu Recyklingu w Dolistowie Starym.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.