niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 2578 wyświetleń

Wystawiła na sprzedaż odzież - straciła blisko 3 tys. zł

Podlascy policjanci ostrzegają przed oszustami korzystającymi z portali społecznościowych typu FB i komunikatorów. Za ich pośrednictwem 39-letnia białostoczanka straciła blisko 3 tys. zł chcąc sprzedać ubrania na popularnym serwisie handlu odzieżą.

 

Do policjantów zgłosiła się 39-letnia mieszkanka Białegostoku. Kobieta poinformował policjantów, że na jednym z portali internetowych wystawiła ogłoszenie o sprzedaży garniturów. Po krótkim czasie za pośrednictwem komunikatora odezwała się do niej osoba, która wyrażała chęć zakupu. Poinformowała kobietę, że wpłaci pieniądze na jej konto, a 39-latka otwierając przesłany jej link potwierdzi przyjęcie przelewu. Niczego nieświadoma kobieta wpisał swoje dane, które wykorzystywała do logowania do konta bankowego.

Chwilę później oszust skontaktował się z nią telefonicznie i pod pretekstem weryfikacji konta na portalu i umożliwienia 39-latce odbioru pieniędzy za sprzedane rzeczy, uzyskał kod autoryzacyjny do transakcji. Po chwili okazało się, że z jej konta zniknęło blisko 3 tysiące złotych.

KWP w Białymstoku

Komentarze (2)

Madry Polak po szkodzie ,a mezatka po rozwodzie. Temat stary, a ludzie nadal lapia sie na takie sztuczki.
Kazdy bank na swojej stronie internetowej ostrzega przed tego typu oszustwami,a tu prosze ludzie dalej daja sie nabrac.

Noo, ale trzeba przyznać, że pomysłowość oszustów jest godna podziwu. Tym razem podszył się pod klienta chętnego do zakupu. Pewnie niejedna osoba dałaby się nabrać na ten trik potwierdzenia wpłaty. No i jak tu bezpiecznie coś sprzedać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.