sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Wystawa "Na koń"

25 lutego 2017

Grajewska Izba Historyczna Oddział Grajewskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy kolekcjonerksiej ze zbiorów Wojciecha Surawskiego "Na koń II. Wyposażenie kawalerii polskiej XX wieku", które odbędzie się w siedzibie GIH (ul. Ełcka 30) 25 lutego 2017 r. o godz. 11:00.

Wojciech Stanisław Surawski 
urodził się 17 maja 1953 roku w Łomży. Dzieciństwo i młodość upłynęły mu w czasach, kiedy koń był powszechnie używany w rolnictwie i transporcie. Kiełkująca miłość do koni, kawalerii i historii spowodowała, że ukończył Państwowe Technikum Weterynaryjnym im. Ludwika Bojanusa w Łomży. W szkole średniej pan Wojciech poznał nauczyciela Ignacego Bukowskiego, który był kawalerzystą i kolekcjonerem militariów. Od niego na dobre „zaraził się” kolekcjonerstwem. Jako technik weterynarii pracował w PZLZ w Kuleszach Kościelnych (powiat wysokomazowiecki). Trwająca od prawie 50 lat pasja i praca w terenie zaowocowały powstaniem zbioru o tematyce końskiej , ze szczególnym uwzględnieniem tematyki kawaleryjskiej.

piątek, 27 maja 2022

Wieści z Niećkowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.