poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9327 wyświetleń

Wystawa J. Dmochowskiego


18 października w sali klubowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie odbyło się otwarcie wystawy Jerzego Dmochowskiego "Igłą malowane”.

Wszystkie prace wykonane są haftem krzyżykowym i obejmują różną tematykę – pejzaże, motywy kwiatowe, sceny rodzajowe oraz ikony. Obrazy oglądać można w MDK do 29 października 2013 r., (poniedziałek – piątek) w godz. 8.00 – 15.00.

Serdecznie zaprasza Miejski Dom KulturyJerzy Dmochowski
lekarz ur. 25.08.1937r., mieszkający w Wąsoszu
Zainteresowania: medycyna, haft krzyżykowy, szydełkowanie.
Dużym osiągnięciem p. Dmochowskiego była wystawa jego prac w Muzeum Przyrody w Drozdowie, do której doszło dzięki pomocy p. Jadwigi Solińskiej - twórczyni ludowej, która współpracuje od lat z muzeum.

Prace Pana Jerzego były również kilkakrotnie prezentowane w Wąsoszu, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego. Wystawa haftu "Moje kwiaty", której wernisaż odbył się 6.08.2013 r. w GOKiS w Wąsoszu, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Artysta będąc na emeryturze, nadal pracuje nad haftem gobelinowym i krzyżykowym, który stał się jego pasją.Komentarze (3)

Przepiękne!!!! Gratuluję Panie Doktorze!

Piękna pasja-gratulacje

szkoda że w godzinach pracy :(

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.