wtorek, 28 marca 2023

Warto przeczytać

  • 17 komentarzy
  • 6586 wyświetleń

WYSTARCZY NIE KRAŚĆ ! A. Szymczak

To jedno z nośnych haseł miłościwie nam panującej partii PIS. Zwykle nie komentuję ogólnopolskich dokonań, wszak wszystko idzie niezwykle szybko, a skupiam się na lokalnej patologii samorządowej. Tu łatwiej o zasięgnięcie języka, a nawet czasem (?) udaje się dostać dostęp do dokumentów. Jak oceniamy te zmiany, zwłaszcza, że to już okrągły półmetek (2 lata rządzenia)? Jesteśmy podzieleni w ocenie. Dlaczego? Bo nie mamy wiedzy (nie każdy jest politologiem),  a informacje (cząstkowe), czerpiemy z określonego kanału TV. Stąd ta rozbieżność, bo inaczej są informowani widzowie TVP1, inaczej TVN24 a inaczej (chyba najlepiej) – słuchacze Radia Maryja. Celowo? Być może, bo  w myśl porzekadła – dziel i rządź, wystarczy zasiać kąkol nieprawdy, by widzowie zwłaszcza niepolskich stacji, inaczej postrzegali rzeczywistość.

Nie jesteśmy państwem niepodległym i suwerennym. Wielkie rzeczy więc zapadają na szczeblu międzynarodowym. Jak to się stało, że Polska dostała 500+ ? Cud? Dopuszczenie tak dużej gotówki na rynek, spowodowało dwa oczekiwane rezultaty. Ruszyła gospodarka i wzrosła demografia. Cóż, widzowie stacji „starego układu”, będą widzieć w tym patologię, bo jacyś tam, te pieniądze przepiją. Ja natomiast widzę zbyt wiele pozytywnych przykładów dobrego użycia tych funduszy. Jest takie powiedzenie w Polsce; kto daje  i odbiera, ten się w piekle poniewiera. Zobaczmy, szlachetny gest 500+, wysupłanie z budżetu ponad 30 mld zł. i… Po roku wielu już przestało dostawać! Wystarczyło ustanowić nowe limity dochodów, podnieść odrobinę zarobki (do ponad 800zł) i … wielu przekroczyło próg… ale w końcu to i tak  zarobki z pogranicza ubóstwa! Bezduszność biurokracji szukającej sposobów a nie form pomocy, jest o wiele większa. Np. ktoś (student) pobierał przez pół roku stypendium (kończyła studia), to urzędnicy to stypendium liczą jej już na cały rok! Oj PIS-ie, tym sposobem nie zwiększysz swego elektoratu!

 Inne programy jak: mieszkanie+, wiek emerytalny, zahamowanie mafiom przekrętów z Vatem, itd., aż do jajka+, masło+…. Coś robią! Obiecali przed wyborami i robią. Trzeba jednak pewne procesy widzieć szerzej i głębiej niż tylko flagowe programy PIS, które kupiły przychylność społeczną. Zwykle pokazuje się te pozytywne efekty rządzenia. O ukrytych działaniach, mało kto wie. Bo np. dlaczego do tej pory mamy ordynację wyborczą napisaną pod partie? Dlaczego, pomimo ponad 20 lat walki o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, żadna partia nie chce tego wprowadzić? Malkontentom od razu odpowiadam, że nie błyskaj polotem, skoro nie masz wiedzy o tym! Ba, PIS chce nawet odebrać te JOW-y z samorządów!

Obecnie PIS jawi się jako kasta zamknięta. Mają wystarczająco ludzi do obsadzenia we wszelkich Radach łącznie z Sejmem i Senatem. Zamknięcie grozi w konsekwencji porażką, bo ile można bazować na osobnikach typu BMW?  Natomiast wg mojego skromnego zdania, powinien być zakaz startu wszelkim partiom w wyborach samorządowych! Z przecieków wiemy, że właśnie o to upolitycznienie (b. szkodliwe dla lokalnej samorządności), zabiega miłościwie nam panująca partia. Czy chodzi o rządy – autorytarne?

Dlaczego jeszcze do tej pory nie ma całkowitego zakazu uprawy GMO w Polsce? Dlaczego do tej pory nie ma zapisu w Konstytucji o prawnej ochronie życia – od poczęcia do naturalnej śmierci? Dlaczego do tej pory nie ma zniesienia uchwały 1066 o możliwości interwencji obcych wojsk w Polsce, a nawet jest to teraz zaostrzone? Dlaczego nikt (Prezydent) nie zastopuje opryskujących nas samolotów szkodliwymi chorobotwórczymi substancjami tzw. Chemtrails?  W tej sprawie w 2013 roku, poseł Jan Szyszko wniósł interpelację nr 16893. Dlaczego boicie się wydobywać nasze bogate złoża różnych kopalin? Kto zabronił? Dlaczego nie mamy wolnych niedziel, a także i sobót? Jesteśmy czyjąś kolonią? Wiemy z anteny Radia Maryja, że obecne mataczenie przy wolnych dwóch, trzech itp. niedzielach, jest wskutek nacisku wielkich korporacji, które liczą na ich obronę interesów przez posłów, których później wesprą finansowo w kampanii wyborczej! Jakimi trzeba być „ludźmi”, by tak dawać się kupić!? Nie bierzecie tzw. „imigrantów”? To skąd jest już ich w Polsce ponad 28 tysięcy?

Nie jesteśmy suwerenni. Od kilku lat pytam, dlaczego nikt tych klanów dyplomatycznych, agentów różnej maści, resortowych dzieci – nie oczyścił z MSZ? Znów bez odpowiedzi. Dlaczego w końcu, nikt z byłej ekipy PO-PSL, jeszcze nie siedzi za tyle malwersacji? Obserwujemy wszak te – uwłaszczanie się na kamienicach nie tylko w Warszawie, te okradanie przez piramidy finansowe (Amber Gold) etc? Tak czy tak, jest wyraźna różnica w rządzeniu pomiędzy PO-PSL a obecnym PIS. Tamtym jakoś dziwnie, miliardy wyciekały przez granice! Jest dużo pozytywnych zmian, ale jest i… zaniechanie.

Widzę niesuwerenność PIS i dlatego oczekuję na – POLSKĄ formację polityczną Katolicko- Narodową, która nie będzie klękać przed międzynarodówką komunistyczno-liberalną, a będzie stanowić prawa na miarę – Partii Intronizacji! Może już czas na – Polexit?

Aleksander Szymczak

Komentarze (17)

To ja jeszcze zadam pytanie, dlaczego PiS tak usilnie nie dopuszcza do wyjaśnienia afery SKOK? Panie Krzysztofie Panu chyba marzy się ,,mrok średniowiecza". Polacy nie ogłupieli aż do tego stopnia, aby dać się wyprowadzić z UE. PiS już to powolutku robi, ale metodami, które mają wzbudzić w nas obrzydzenie do UE i jej urzędników. Niestety na te sztuczki dadzą się nabrać tylko widzowie i słuchacze propagandowych stacji związanych z rządzącymi i Pana idolem. Ja z powodu PiS przestałem chodzić do kościoła. Powiedziałem sobie, że nie będę modlił się do tego samego Boga, co ,,towarzysze" z PiS. Ich rządy to bolszewizm w najczystszym wydaniu, a zachowują się jak dzieci, które na chwilę dorwały się do władzy i w tym momencie chcą urządzić wszystko po swojemu - nie zważając na to, co ich decyzje przyniosą dla przyszłych pokoleń Polaków. Chciałbym się mylić, ale mam wrażenie, że w końcu w tym kraju wybuchnie jakaś rewolucja.

Ja tę obserwuję to > odbieranie w każdy możliwy sposób tych 500 plus. To wstyd dla takiej > niby prawicowej partii! Słusznie > czas opuścic ten europejski kołchoz!!

ad: "bogdan" - co mi się marzy? Na Marszu Niepodległości padały hasła - Wielka Polska Katolicka. Tak. Wracając do "średniowiecza", widze, ze nie masz za dużo rozeznania, bo Polska Jagiellońska była potęgą! Taka Polska ma Być. Katolicka, suwerenna, niepodległa - z wolnymi ludźmi. Z powodu PIS... przestałes chodzic do Kościoła? Tym się chełpisz? Głupotą? Bo napisane : Głupi, kto w swym sumieniu mówi - nie ma Boga! Zyczę mądrosci.

Nie proszę Pana - ja wiem co piszę. Mrok średniowiecza, tak napisałem dokładnie i czekam kiedy zacznie się łapanie czarownic i palenie Żydów - to tak a'propos Marszu Niepodległości, który wywarł na Panu tak duże wrażenie. Ja nie napisałem, że nie ma Boga, ale do Boga PiS-u i o. Rydzyka nie będę się modlił. Polska, aby była katolicka, suwerenna i niepodległa to wpierw musi być zjednoczona. Od dwóch lat partia rządząca przy milczącym poparciu kościoła robi wszystko, aby do tego nie doszło. Biskup Pieronek i Ojciec Boniecki i ich stanowisko w tej kwestii jest tu wyjątkiem - ale episkopat udaje, ze ich nie ma. Panie Krzysztofie jaka suwerenna Polska? - z ministrem, który od dwóch lat nie potrafi wyposażyć armii w kilka śmigłowców, a marynarka wojenna pływa na muzealnych okrętach. Niepodlegli też będziemy, bo dzięki finezyjnej polityce zagranicznej już pokłóciliśmy się ze wszystkimi niemalże sąsiadami na mapie, a i dalszymi też. Katolicka - może i tak, ale nie jestem pewny. Jeżeli młodym ludziom odbierze się ich ,,europejskość" to oni nie pójdą do kościołów, a na ulicę. Ja też chyba nie chciałbym już wracać do czasów kiedy paszport leżał na komendzie MO, a żeby z niego skorzystać trzeba się było ,,wyspowiadać' na piśmie - nie zawsze ze skutkiem pozytywnym. A na koniec proszę o odrobinę kultury - nie jestem z Panem na ,,Ty".

ad: "bogdan", zapewniam, ze kultury mi wystarcza.... ale dla kulturalnych. Jeśli jednak ktos sam siebie nie szanuje (nie ma odwagi podpisac sie nazwiskiem pod komentarzem), to nie mam powodu, aby go traktować przez - pan. Po drugie, masz częściowo rację co do "rządzenia" wszelkich partii w Polsce. Oni tylko - wisza u klamki a to UE a to USA. Gdzie jest polska racja stanu??? Jeśli obecnie nasza racja stanu jest zespawana z amerykańską, to....! Co do Boga. Jak logiczny człowiek może postrzegać Boga, wiarę etc - przez pryzmat tej czy innej partii, ludzi, biskupów itd? Nie chodzimy do koscioła ze względu na ludzi - ale ze względu na Boga! Bóg (PISu, o. Rydzyka) - czy coś ci się nie pomieszało? CZY MASZ ZDROWE - WIDZENIE BOGA???

Koniec dyskusji - więcej satysfakcji pan ode mnie nie dostanie. To, czy ja siebie szanuję to tylko i wyłącznie moja sprawa, a panu wara od tego. Nie pan będzie mnie oceniał. Nie ma w panu kultury -
niestety, więc od tego wpisu ja pana też nie szanuję, ale nie będę zniżał się do pana poziomu, a pozwolę sobie traktować osobę z małej litery. Moją sprawą jest również pojmowanie Boga. Na świecie są miliony ludzi dla których Bogiem jest Słońce. Jest Bóg Allah i Bóg Jehowa. Za bardzo pan się na sędziego kreuje - to trochę nieprzyzwoite, bo poza biciem piany na portalach nie widać efektów pana zbawczej działalności. Pisali ludzie, że z panem nie da się dyskutować i niestety mieli rację. Pan się do dyskusji nie nadaje. Kończę i żegnam ozięble. Życzę dalszego owocnego bicia piany.

Żeby dyskutować, trzeba mieć wiedzę! Jeśli jednak obracamy się w sferze emocji, to po próżnicy strzępić język. Ludzie by chcieli zbudować coś trwałego bazując na emocjach a nie na prawdzie, dlatego w ten sposób do niczego nie dojdziemy! Także, jeżeli będziemy traktować Boga na swój ułomny ludzki sposób, niczego nie osiągniemy.

Dobra analiza. PIS też nie jest swiety. Poczytałam komentarze i widzę, ze Bogdan sam wycofuje sie rakiem. A oskarża o "niedostosowanie" autora. Przecież AKS podejmował polemikę z Panem, to dlaczego taki odwrót? A moze faktycznie, brak argumentów bo nie ma wiedzy?

Już dawno nie czytałem tak subiektywnego sh*tu, ale to pewnie dlatego, że nie zaglądam często w prawicowe gazetki. Ten tekst to głębokie wchodzenie z wazeliną, a gdzie to już sami sobie dopowiedzcie. Zero argumentów, faktów, ciągle tylko powtarzasz slogany gdzieś zasłyszane, tragedia. "Dopuszczenie tak dużej gotówki na rynek, spowodowało dwa oczekiwane rezultaty. Ruszyła gospodarka i wzrosła demografia." - otóż z wykresów wynika co innego, jeśli chodzi o demografię, a gospodarka - fakt, ruszyła, ale jeśli dalej PiS będzie robił to co teraz, szybko poleci na łeb na szyję. Widać człowieku, po tym pisaniu o "polexicie", że nie wiesz, ile my z tej Unii dobrego mamy. A uwierz, na pewno więcej dobrego, niż złego, wystarczy chociażby wyjść na miasto i rozejrzeć się, a na pewno jakąś tablicę informującą o dofinansowaniu z UE znajdziesz.

ad: "młodzieniec", owszem, można dalej żyć w takiej postawie. Tylko - czy znasz.. gdzie leży prawda? Demografia nie rośnie etc.... no, no - skąd ty masz takie fakty? Ile mamy... dobrego? Ok 80 centów z każdego euro - wraca spowrotem na zachód. Udowodnij, że tak nie jest!

Dlatego to się nazywa dofinansowanie unijne, a nie darowizna unijna. Nawet potwierdzając Pana rachunki (w co wątpię) zostaje 20 eurocentów w Polsce. Przy obecnych posunięciach PiS, niebawem nie będziemy mieli i tego.

AKS, to ty udowodnij, że tak jest, a nie tylko słowa, słowa, słowa. I zero wiedzy.

Mam nadzieję, że zdecydowana większość nie ma poglądów pana AKS, i zdecydowana większość woli pozostać w Uni. Dzięki temu,że najpierw powstałe EWG, a później przekształciła się w Unie Europejską mamy 80 lat pokoju (pomijając byłą Jugosławię). Może się mylę, ale gdy do głosu dochodzą ruch narodowościowe, które przekształcają się w nacjonalistyczne, dochodzi do konfliktów i wojen. Skłóceni ze wszystkimi sąsiadami, pozostawieni sami sobie jesteśmy łatwym łupem dla sąsiadów. Mam wrażenie, że czym dalej na wschód, mniejsza zasobność portfela i niższe wykształcenia, tym więcej jest haseł narodowościowych, ksenofobii a nawet rasizmu. Nie chce państwa katolickiego, w którym zapomina się, że człowiek dostał od Boga dar: wolną wolę. Kościół w tej chwili pragnie aby pozbawić człowieka wolnej woli. 90 % obywateli deklaruje,że jest wierząca, to dlaczego robi zakupy w niedzielę? Nie potrzeba dla prawdziwego katolika zakazu, w poczuciu swojej wiary, powinien jeśli to możliwe zrezygnować z zakupów w niedzielę. Wydaje mi się, że bliższe dla prawdziwego katolika powinny być poglądy kosmopolityczne niż narodowościowe czy ksenofobiczne. Jestem również przeciwnikiem aborcji, ale jeśli państwo zamierza wprowadzić zakaz aborcji eugenicznej, to nich zapewni wówczas dla tej rodziny środki na godne życie. Prosto jest wprowadzić ustawę i pozostawić ludzi samych sobie. Wiadomo,że matka rodząca takie dziecko, nie podejmie pracy, będzie musiał do końca życia opiekować się dzieckiem. Skąd pieniądze na utrzymanie, rehabilitację, leki - głodowa renta. Nie chcę 500+.Chcę aby mi nie zabierano 800 na te 500+. Chcę, aby dochód był dzielny na wszystkich domowników, również na dzieci, chcę wysokiej kwoty wolnej od podatku i obniżenia podatku dochodowego i Vat. Nie chcę, żeby mi państwo coś dawało - WYSTARCZY NIE ZABIERAĆ!

a ziemia jest płaska...

Oto przykład pomieszania z poplątaniem, istny bełkot, mix prawdy z fałszem - prawda "szymon"

Do Autora tego artykułu - czy byłby Pan łaskaw zrobić porządny materiał o tym jak się żyje w Grajewie, a nie wylewać swoje żale jak w felietonie politycznym na Radiu 24? Krytyka jest potrzebna, ale trzeba wiedzieć, że dzisiejszy świat zmierza do specjalizacji. Słowo celnie użyte czasami może coś zmienić na lepsze, a prawienie o tym, że wszystko jest źle, bo jest źle to takie babcine gadanie.

Panie Szymonie, gratulacje, Pana jakże trafne spostrzeżenia celnie pokazują, jak powinno być w cywilizowanym państwie. Podstawa - wolna wola - jak bardzo chcemy pozbawić jej innych ludzi. Powinniśmy także zastanowić się co to jest pycha, która jest bardzo widoczna w innych wypowiedziach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.