„Dobrym początkiem jest zatrzymać sobie nasiona z najlepszej działki, którą się skonsumowało. Nasiona powinny być męskie(…), tak jest, nie powinny być szare i suche, ale zielone, mięsiste i zdrowo wyglądające. (…) Powinny być wymoczone w destylowanej wodzie przez noc przed sadzeniem. Należy być pewnym, aby sadzić do ziemi ostrym końcem do góry. Sadzić na głębokości ½ cala [1,27 cm].”
Pod hasłem „hodowla marihuany” mój komputer w ciągu 19 sekund znalazł 5420 stron internetowych na ten temat. Zatrważający jest fakt, że mając tak dokładne instrukcje nawet dziecko potrafiłoby zasadzić i wypielęgnować „szalonego chwasta”, czyli Konopię indyjską. Nie jest zatem żadnym fenomenem, że w tak szybkim tempie rośnie popularność tej używki, również wśród szczuczyńskiej młodzieży. Stosunek częstotliwości konsumpcji marihuany wśród młodych Szczuczynian, w porównaniu do częstotliwości wypalanych przez nich papierosów wynosi prawie że ½. Narkotyki są bowiem w miarę tanie (gram tego specyfiku kosztuje ok. 30 zł) i łatwo dostępne. Rozprowadzane są one również w naszych szkołach.
Dlaczego szczuczyńska młodzież pali? Z pewnością nie z nadmiaru atrakcji. Głównymi przyczynami rosnącej w naszym społeczeństwie patologii narkomanii są: ogromne bezrobocie, brak perspektyw na przyszłość, problemy w domach (alkohol, agresja), zwykła ciekawość, ale w głównej mierze brak miejsc, w których można byłoby spędzać aktywnie czas po szkole lub po pracy.
Przechodząc ulicami Szczuczyna, zwłaszcza po południu i wieczorami, widać grupki młodzieży włóczącej się bez celu po mieście lub przesiadującej bezczynnie na miejskich ławeczkach.
Niektórzy hodują marihuanę nawet we własnych pokojach na parapetach. Głównie dla swoich potrzeb, bądź z ciekawości czy roślinka wykiełkuje, czyli praktycznie z zamiłowania do hodowli. Nie korzystniej byłoby zając się hodowlą cytrynki? Podobnie jak Konopia indyjska, cytryna jest rośliną orientalną. Daje przynajmniej piękne i zdrowe owoce. Efekt hodowlany jest zatem o wiele bardziej milszy oku.
Zastanówmy się jednak nad tym jak zorganizować młodzieży szczuczyńskiej czas, aby czerpała duchową radość z samorealizacji i poświęcania się swoim zainteresowaniom, a nie z palenia wysuszonych kwiatów i liści w postaci skręta.
v.s.
Cytat zapożyczony z hyperreal. inf/drugs/go.to/art./1234-38k
Komentarze (0)