czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 5664 wyświetleń

Wyróżnienie Teatralne dla MDK

Zespoły teatralne z MDK wyróżnione na XX Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych Łomża 2015

W dniach 4 – 5 grudnia 2015 roku w MDK – DŚT w Łomży odbyły się XX Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych, w których wzięło udział 15 młodzieżowych zespołów teatralnych z województwa podlaskiego, wyłonionych podczas wstępnej kwalifikacji. Wśród nich znaleźli się również młodzi aktorzy z MDK w Grajewie, których instruktorem jest pani Joanna Chorosińska: zespół teatralny '' Echo '', który zaprezentował błyskotliwą komedię '' Kandydatki na żonę '' oraz zespół teatralny '' Rebellion '' ze spektaklem '' Skrzynia ''. Jury pod przewodnictwem Marka Kościółka – reżysera i aktora Teatru Krzyk – oceniało oryginalność i pomysł inscenizacyjny zaprezentowanych spektakli, dykcję i ekspresję aktorów oraz materiał literacki i ogólny wyraz artystyczny.

               Obrady komisji konkursowej były długie i '' burzliwe '', ponieważ wybór nie był łatwy ze względu na różnorodność  propozycji scenicznych.

Występy naszych zespołów spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno jury, jak i publiczności. Niezmiernie cieszy fakt, że komisja doceniła walory artystyczne

naszych spektakli i przyznała: Wyróżnienie Teatralne za komizm sytuacyjny dla zespołu teatralnego '' Echo '' oraz Wyróżnienie Teatralne za podjęcie ważnego aspektu społecznego dla zespołu teatralnego '' Rebellion ''.

Ponadto Patryk Przyborowski otrzymał Wyróżnienie Aktorskie za rolę Wojciecha w spektaklu '' Kandydatki na żonę '', a Julię Styczyńską uhonorowano Wyróżnieniem Aktorskim za rolę Suzie w spektaklu '' Skrzynia ''.

 

                               Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

                                                                                                       MDK

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (2)

Ja dorzucam do cudownych wysp kultury naszą orkiestrę dętą. Ostatni koncert naprawdę bombowy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.