Warto przeczytać

Wyprawka do szpitala dla przyszłej mamy: nie zapomnij o podkładach poporodowych

Jeśli do spodziewanej daty porodu zostało mniej niż dwa miesiące, koniecznie upewnij się, że do torby szpitalnej spakowałaś już wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Wśród nich powinno znaleźć się kilka nocnych koszul, szlafrok, kapcie, przybory do kąpieli i inne przedmioty, które zapewnią Ci komfortowy pobyt na oddziale. Dobrze, aby w wyprawce znalazło się również kilka paczek podkładów poporodowych. Dlaczego mogą okazać się niezbędne?

Odpowiadamy!


Podkłady higieniczne poporodowe - co to takiego?

Podkłady poporodowe to specjalny rodzaj wkładek bieliźnianych przeznaczony dla kobiet w połogu. Pod tą samą nazwą kryją się również maty układane na łóżku, gdy organizm mamy wydala tzw. odchody połogowe. Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów higienicznych tego typu w różnych cenach i rozmiarach.


Kiedy stosować podkłady poporodowe higieniczne?

Podkłady higieniczne poporodowe posłużą Ci w trakcie trwania połogu, tzn., od 4 tygodni do 2 miesięcy. To jak długo Twój organizm będzie dochodził do siebie, zależy od wielu czynników – stanu zdrowia, metody porodu czy poziomu hormonów. Co więcej, u jednych kobiet jest to czas obfitych upławów, podczas gdy u drugich plamienie nie sprawia znaczącego dyskomfortu.


Podpaski a podkłady poporodowe - czym się różnią?

Warto, abyś wiedziała, że podkład higieniczny i podpaska to nie to samo. Chociaż u niektórych kobiet klasyczne wkładki menstruacyjne zdają egzamin, w przypadku intensywnej wydzieliny okażą się niewystarczające, a ich ciągłe wymienianie męczące. Aczkolwiek po podpaski możesz sięgnąć pod koniec połogu, gdy upławy są już bardziej skąpe.


Tampony zamiast podkładów? Absolutnie nie!

Stosowanie tamponów w połogu jest niebezpieczne i odradzane przez lekarzy. W czasie, gdy Twoja macica oczyszcza się po porodzie, jej ujście w postaci pochwy powinno pozostać odblokowane, tak, aby wydzielina mogła swobodnie uchodzić z organizmu. Jeśli w przyszłości planujesz powrót do stosowania tamponów, poczekaj do pierwszej po ciąży menstruacji.


Gdzie kupić podkłady poporodowe? Stacjonarnie i online

Podkłady poporodowe możesz kupić w sklepach farmaceutycznych oraz drogeriach. Teoretycznie znajdziesz je również w przyszpitalnej aptece, jednak polecamy zaopatrzyć się w nie wcześniej. W ten sposób zyskujesz pewność, że czas spędzony w szpitalu przebiegnie w jak najmniejszym stresie. Aby zdobyć produkt taniej, możesz go zamówić online, np. w sklepie internetowym Sanbello. Na początku najlepiej zakupić około 2-4 opakowań. Do szpitala natomiast weź przynajmniej jedną paczkę.


Jakie podkłady warto kupić? Sprawdzone marki

Większość mam przed porodem stara się zdobyć jak najwięcej praktycznych informacji. Jeśli zastanawiasz się, jaką markę podkładów poporodowych wybrać, możesz przyjrzeć się opiniom doświadczonych konsumentek lub sięgnąć po artykuły higieniczne od znanych w branży producentów, takich jak polska Bella (TZMO) lub szwedzka Tena. Dużą popularnością cieszą się też ultrachłonne podkłady od Canpol babies.


Co zrobić z zapasem podkładów?

Martwisz się, że podkłady poporodowe mogą Ci się wcale nie przydać? Nic bardziej mylnego. Będziesz zadowolona z ich chłonności w trakcie połogu, a później przydadzą się, chociażby przy przewijaniu malucha jako mata pod pupę bobasa. Ewentualnie, nagromadzony zapas możesz podarować potrzebującym mamom na oddziałach szpitalnych.

Zamów kilka paczek podkładów i poczuj się przygotowana na pierwsze wyzwania macierzyństwa!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.