Warto przeczytać

Wygląd, bezpieczeństwo i funkcjonalność w odzieży roboczej

Wygląd odzieży od dawna stanowi bardzo duże znaczenie - na tym w końcu polega moda w ujęciu odzieżowym i obuwniczym.


Miękkie, kolorowe materiały, lub sztywne, trzymające formę - w zależności od wizji projektanta, są wprowadzane na wybiegi, po czym pojawiają się ponownie po kilku latach i tak trwają w tym niekończącym się cyklu modowym. Ale jak się ma moda do faktu, że w niektórych zawodach ubrania bardziej muszą chronić, niż dobrze wyglądać? Z pomocą przychodzą właściciele mark profesjonalnych odzieży i obuwia ochronnego. Starają się w swoich produktach zawrzeć zarówno elementy bezpieczeństwa, wygody, jak i miłego dla oka wyglądu. Jak w takim razie skonstruowana jest odzież ochronna i buty takiego typu? Czy trzeba o nie specjalnie dbać? O tym w poniższym artykule.

Odzież robocza jako “zbroja” dla pracowników

W pewnym sensie można stwierdzić, że odzież ochronna, tak samo jak buty ochronne to swojego rodzaju narzędzie dla pracowników, ponieważ muszą spełniać określoną funkcję. Tą funkcją może być na przykład trwałość materiałów - dzięki czemu będą o wiele bardziej odporne na ścieranie czy inne uszkodzenia - jak przekłucia, czy oblanie chemikaliami, które “zwykłą” tkaninę mogłyby nieodwracalnie uszkodzić. Tak samo w przypadku obuwia - dobre materiały w butach obronią się same. A więc podeszwa gumowa o odpowiedniej gęstości, blachy chroniące palce stóp, czy wyższa cholewka chroniąca kostkę - te cechy sprawiają, że tak jak zbroja chroniła rycerzy w dawnych czasach, tak i dzisiejsza odzież i obuwie ochronne chronią pracowników przed trudami pracy na wolnym powietrzu i nie tylko. Wygodne obuwie ochronne firmy Engelbert Strauss spełnia te i wiele innych zadań. Engelbert Strauss jest nową firmą na polskim rynku, która oferuje profesjonalne zestawy odzieży i obuwia ochronnego, które spełniają standardy wymagane przy określonym typie pracy, do której będzie wykorzystywany dany zestaw obuwia i odzieży.

“Przecież to popsuje mi pralkę!”, czyli o jakości odzieży ochronnej i dbaniu o nią

Odzież ochronna wystawiana jest często na ciężkie warunki - czy to na budowie, w ogrodzie, u mechanika, czy w innym miejscu. Jak więc to doczyścić? Może powstać obawa chociażby o zatkanie odpływu pralki kawałkami betonu przylepionego do roboczych spodni. W takich przypadkach warto najpierw usunąć zaschnięte kawałki na sucho, jeśli dadzą się oderwać, albo namoczyć w misce z dodatkiem detergentu. Zawsze warto też sprawdzić, czy producent nie podał jakichś specjalnych zaleceń co do prania czy suszenia takiej odzieży - różne tkaniny mogą mieć różne wymagania i różne procesy ochronne, dzięki którym ubrania będą trwalsze na wiele dłużej i o wiele łatwiej będzie o nie dbać.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.