środa, 25 maja 2022

Warto przeczytać

Wózek spacerowy - jak wybrać idealny?

Wózek spacerowy powinien być dopasowany nie tylko do budżetu rodziców, ich oczekiwań, ale i miejsca zamieszkania czy wielkości posiadanego samochodu. Patrząc na wszystkie te aspekty, jesteś w stanie wybrać spacerówkę niemalże idealną. Nie daj się zwieść promocjom, wyprzedażom i innym mega okazjom, bowiem do zakupu wózka dziecięcego trzeba podejść zupełnie na poważnie!


Rodzaje wózków spacerowych

Wchodząc do każdego sklepu dziecięcego, spotkasz się z przynajmniej trzema rodzajami wózków spacerowych.

Pierwsza opcja to wózek 2w1, zwany także wózkiem głęboko-spacerowym. Zaliczamy go do wózków wielofunkcyjnych, a jego użytkowanie można rozpocząć już od pierwszych chwil życia maluszka. Wówczas niemowlę korzysta z klasycznej gondoli, która jest elementem zestawu. Gdy podrośnie, wykorzystuje drugi element, którym jest siedzisko spacerowe.

Druga opcja to klasyczna spacerówka. Kupuje się ją około 6 miesiąca życia, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać. Wtedy też wózek głęboki, z którego maluszek do tej pory korzystał, staje się produktem nieużywanym.

Trzecia opcja to tak zwana spacerówka parasolka - rozwiązanie dla nieco większych dzieci. Stanowi doskonały wybór dla rodzin, które mieszkają w mieście. Niepodważalną zaletą tego typu rozwiązania jest lekkość, niewielkie gabaryty po złożeniu i niska cena.


Wózek spacerowy a teren

Zastanawiasz się, czy wymienione wyżej wózki spacerowe sprawdzą się wszędzie tak samo dobrze? Otóż nie - każdy z nich odnajduje się lepiej na innych powierzchniach.

Wózek głęboko-spacerowy i klasyczny spacerowy – to „pojazdy”, które świetnie poradzą sobie na nierównych drogach, a nawet bardziej wyboistych terenach. Stanowią rozwiązanie idealne na dłuższe trasy z „maleństwem”. Wszystko to dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji, m.in.: dużym, amortyzowanym kołom czy wygodnemu, rozkładanemu siedzisku.

Wózek typu parasolka, w przeciwieństwie do „poprzedników”, wyposażony jest w małe koła, co oznacza, że nie nadaje się do wymagających terenów. Sprawdzi się za to idealnie w terenach miejskich (wyjście na zakupy, spacer po mieście) lub jako wózek dodatkowy – na wyjazdy. Tego typu „pojazd” bardzo łatwo się składa, a po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Czy to oznacza, że spacerówka parasolka zmieści się w bagażniku nawet małego (kompaktowego) samochodu? Dokładnie tak!


Wybór wózka spacerowego - pozostałe kwestie

Kiedy już wiesz, który rodzaj wózka spacerowego bardziej Cię interesuje, czas zwrócić uwagę na rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo podróżowania i komfort prowadzenia „pojazdu”. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, hamulce, regulowane oparcie oraz daszek, obracane siedzisko, system amortyzacji, regulowana rączka umożliwiająca dopasowanie wózka do wzrostu rodzica czy kosz na zakupy – to elementy, które charakteryzują idealne wózki spacerowe.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.