Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 6489 wyświetleń

Wojsko pojawi się na drogach

Departament Komunikacji Społecznej białostockiego magistratu wydał komunikat w sprawie obecności wojska na terenie województwa podlaskiego. Jak przekazano, żołnierze Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie realizują w ostatnim czasie zadania wzdłuż wschodniej granicy państwa. „Każdego dnia podejmują działania zapewniające bezpieczeństwo. Przede wszystkim jednak przygotowują się do bezpiecznego i skutecznego wykonywania zadań w przypadku zagrożenia” – wskazano.

 

Z tego powodu pojawił się apel do mieszkańców o wyrozumiałość za wszelkie niedogodności, które mogą powstać podczas prowadzenia działań. Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Podlasie informuje, że misja Wojska Polskiego na Podlasiu to nie tylko ochrona granic. Działania Sił Zbrojnych nie ograniczają się zaś do obecności w sytuacjach kryzysowych, ale są też wsparciem dla lokalnych inicjatyw i działań prewencyjnych.

Wojskowi informują, że od soboty, 10 lutego na terenie województwa podlaskiego trwają ćwiczenia. Stąd apel do mieszkańców, by uważali na przemieszczające się pojazdy wojskowe, nie publikowali zdjęć obrazujących ruchy wojsk, nie udostępniali lokalizacji, dat i godzin przemieszczających się kolumn wojskowych, a także wspierali wojsko, wspólnie budując bezpieczeństwo kraju i swoich bliskich.

 

Komentarze (12)

zubry powinny sie zacząć martwić

Akurat teraz dziwnym trafem jak rolnicy strajkują to wojsko wychodzi na ćwiczenia. Śmieszne to jest zaraz będą razem z policjantami drogi blokować dla rolników

Tylko niech jeżdżą ostroznie

Zatem w najbliższym czasie w okolicznych restauracjach pojawią się dania regionalne z żubrzyny, łosiny i innej dziczyzny. Smacznego!

warzniejszy czlowiek czy zubr anawet OJCZYZNA

Drogi rolniku z tym że człowiek jest ważniejszy to nie do końca tak jest bo niby dlaczego miałby być??

Jakie to było wojsko, pisowskie czy platformiane?

Lewactwo zawsze ma pustkę w głowie

Skoro mają takie zadania to niech je realizują. Wojsko musi ćwiczyć i być zawsze w gotowości. Co do żubrów to czas coś z tym zrobić, ogromne stada wędrują po okolicach

Ale tu ludzie maja nasrane we łbach przez te zubry. Żal mi was Polacy sprzed telewizorów, w razie wojny pierwsi bedziecie spieprzac. Tfuu na was

Rolnicy na drogach, teraz dołączy wojsko, brak tylko pielgrzymek ale to nie ta pora roku.
Czy w obecnej sytuacji nie korzystne byłoby przeszkolenie każdego Polaka w zakresie strzelania z karabinu maszynowego i granatnika oraz podstaw walki partyzanckiej. Przynajmniej część ludzi potrafiłaby prawidłowo wycelować i choć raz w życiu oddać strzał do sylwetki człowieka czy pojazdu, a zapach gazów prochowych, huk i odrzut broni oraz sam jej wygląd nie byłby dla wielu szokiem.

Może granatniki sobie odpuścić bo źle się kojarzą.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.