Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 3109 wyświetleń

Wojewódzki Konkurs Kulinarny "Gotuj z klasą"

Na co dzień sięgają po sprawdzone, babcine przepisy i regionalne produkty, a od siebie dodają szczyptę kreatywności i garść młodzieńczej pasji. Uczniowie klas gastronomicznych z całego regionu wzięli w piątek (24.03) udział w finale konkursu "Gotuj z Klasą".

 

Uczennice ZS w Wojewodzinie: Julia Formejster i Oliwia Gocłowska zdobyły II miejsce w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego "Gotuj z klasą", którego przewodniczącym jury był niekwestionowany Mistrz Karol Okrasa. Dziewczęta zaserwowały krem z kiszonej kapusty oraz pierś z kaczki sous vide z wyśmienitymi dodatkami. 

III miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół im. Bolesława Podwornego w Niećkowie - Weronika Salachowska i Karolina Dobeła.

 

Nagrodą główną w konkursie „Gotuj z klasą!” jest staż w warszawskiej restauracji Platter, gdzie szefem kuchni jest Karol Okrasa. Ten znakomity kucharz, który od pierwszej edycji konkursu bierze udział w jego realizacji, zwrócił uwagę, że powstały kilka lat temu „ciekawy pomysł dla dzieciaków” z czasem stał się promocją regionalnej kuchni, a co za tym idzie – tradycji lokalnej.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali sprzęt AGD ufundowany przez samorząd województwa.

„Gotuj z klasą!” to konkurs skierowany do uczniów klas o profilu gastronomicznym ze szkół z terenu województwa podlaskiego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie określonej potrawy z wykorzystaniem produktów lokalnych.

I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. 

Komentarze (11)

Nie wiem kto jest autorem tego tekstu, ale popełnił błąd nie wymieniając współautorów sukcesu uczennic zarówno z Wojewodzina, jak i Niećkowa. Chodzi o nauczycieli zawodu; uczennice z Wojewodzina przygotowały Panie: Agata Choynowska i Beata Urbańska, a uczennice z Niećkowa - Pani Katarzyna Duda. To dzięki ich pasji, wiedzy, umiejętnościom i wspaniałej intuicji pedagogicznej wymienione uczennice znalazły się w gronie najlepszych. Przydałyby się też zdjęcia Pań. Szczerze im wszystkim gratuluję !!!

Skoro jesteśmy tak drobiazgowi to chyba należy również podziękować, pogratulować przede wszystkim rodzicom uczniów, dyrekcji oraz trenerom ;)

Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje a nową nieustannie zdobywa-ten może być nauczycielem innych. Gratulacje i wyrazy szacunku dla młodzieży i ich opiekunów.

Nie ma to jak rodzina.

Wiadomo, rodzina.

Wsparcie Rodziny jest najważniejsze

Rodzina czy nie rodzina - malo istotne, fakty są faktami. Słusznie należy pogratulować wkładu wszystkim nauczycielom zawodu, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów z Wojewodzina i Nieckowa. Mamy utalentowaną młodzież, która szkoli się pod okiem profesjonalistów.

Ach jak to trudno spojrzeć obiektywnie na fakty. Ta żywa dyskusja mnie naprawdę zainteresowała. Szanowni Państwo fakty są takie, że kiedy szkoła dostaje pieniądze na książki z państwowego programu umieszcza się nazwisko dyrektora i bibliotekarki w pierwszym zdaniu artykułu. Zasłużenie, jest to ich sukces. Kiedy utalentowane uczennice świetnie sobie radzą w konkursie, co wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, świetnej organizacji, setek godzin ciężkiej pracy i wielu lat nauki, to nikt nie wspomina o nauczycielach. Nie chodzi tutaj o gloryfikowanie ich pracy, lecz o zwyczajowe docenienie wkładu, okazanie szacunku do zawodu nauczyciela jako mentora, mistrza, szczególnie w takim obszarze kształcenia. Wydaje się to oczywiste. Na szczęście ktoś kto dotrze to profesjonalnej relacji i obejrzy zdjęcia z tego wydarzenia zobaczy, że edukacja to relacja. W tym przypadku nie jest tylko banalne hasło. Wielkie gratulacje Dziewczyny!!!

W pisaniu wniosków uczniowie nie biorą udziału, więc jest to wyłącznie sukces konkretnych pracowników, wymienionych z nazwiska. Jeżeli chodzi o konkurs kulinarny to faktem oczywistym jest to, że uczniowie wytypowani do konkursu przechodzą selekcję i jadą Ci którzy mają wrodzone predyspozycje kulinarne tzw. najlepsi. Nie należy tu zatem wyolbrzymiać sukcesu nauczyciela.

Wrodzone predyspozycje swoją drogą jednak krzywdzące jest umniejszanie wkładu nauczycieli, dlatego nazwiska tych, którzy swoją wiedzą, doświadczeniem i profesjonalizmem przyczynili się do sukcesu uczennic, powinny znaleźć się w treści artykułu.

"Nie należy tu zatem wyolbrzymiać sukcesu nauczyciela." Tylko zazdrosny, mierny nauczyciel, nie odnoszący sukcesów mógł napisać coś takiego.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.