Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 3577 wyświetleń

Wojewodzin. Konkurs kulinarny "Ale tort"

To był wyjątkowy dzień! - w naszej szkole odbył się finał konkursu "Ale tort". W czwartej już edycji wydarzenia tematem był tort klasyczny. Zacne jury smakowało tortów szwarcwaldzkich, tortów Dobosa, klasycznych tortów biszkoptowych oraz bezy Pavlova    

 

5. października w Zespole Szkół im ks. J. K. Kluka w Wojewodzinie wyłoniono najlepszy tort klasyczny spośród ośmiu dzieł sztuki kulinarnej. Uczniowie zaskoczyli oceniających znajomością zróżnicowanych i nowoczesnych technik cukierniczych oraz oczarowali smakiem. Szanowne Jury w składzie: pan Waldemar Remfeld - Starosta grajewski, pani Grażyna Nitkowska - Szefowa kuchni w Internacie, pani Monika Gardocka - kierownik gospodarczy, pani Ewelina Jagłowska i pan Piotr Manturo - nauczyciele przedmiotów zawodowych; jednogłośnie uznało TORT CZARNY LAS - w nowoczesnej odsłonie - wykonany przez Julię Jarosz i Oliwię Gocłowską z klasy 3TŻ za NAJLEPSZY! Drugie miejsce uzyskał tort orzechowy autorstwa Pauliny Żbikowskiej i Ewy Zwolińskiej z klasy 4TŻ, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się tort "Kirsch Wald" - Natalii Wierzbickiej i Bartosza Dzieżyc z klasy 4TŻ.

 

Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe - sprzęt i narzędzia cukiernicze, natomiast wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki oraz dyplomy. Wszystkie torty były znakomite i wszyscy uczestnicy są wygrani - kolejne ciekawe doświadczenie za Wami. Możecie być z siebie dumni - bo my, nauczyciele i dyrekcja jesteśmy.

 

Konkurs objęty był Patronatem Starosty Grajewskiego pana Waldemara Remfelda. Dziękujemy za ufundowanie nagród oraz obecność podczas finału. Podziękowania kierujemy również do właścicieli sklepu Merkury w Grajewie za udzielenie rabatu przy zakupie nagród.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na piątą edycję konkursu  

 

Agata Choynowska i Beata Urbańska

Komentarze (5)

No to ladnie, gdzie sa nasze mamy, babcie ze trzeba w szkole uczyc jak robic torty i ciasta. Jaka prace po tej szkole beda mieli.

Wyglądają wspaniale. Wyobrażam sobie, jak obłędnie muszą smakować. Gratuluję uczniom!

Tylko w szkole można się nauczyć upiec zdrowe i smaczne ciasta. Później - jako dorośli upieką swoim dzieciom, wnukom i tym którzy cenią zdrowy styl życia :)

Brawo! Gratuluję uczniom i nauczycielom! Świetne przygotowanie do zawodu, bo po to idzie się do klasy gastronomicznej.

Po ukończeniu technikum mogą robić cokolwiek... To tylko szkoła średnia... Ten zawód to ciężki kawałek chleba... Ale jest to też praca wdzięczna dla pasjonatów.. Młodzież interesuje się tym.... Co w tym złego.... Fajnie że realizują się i zdobywają pierwsze sukcesy... Teraz w modzie jest zdrowy styl życia....odżywiania również/pozdrawiam... A młodzieży gratuluję.... Wszystkie torty wyglądają suuuper/

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.