czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 2361 wyświetleń

Wojewodzin. " Wokół Polskich Symboli Narodowych"

W dniu 26.05.2023 r. w Zespole Szkół im. J. K. Kluka w Wojewodzinie odbyła się III edycja konkursu historycznego " Wokół Polskich Symboli Narodowych".

Tak jak w poprzednich latach patronem konkursu był Starosta Powiatu Grajewskiego pan Waldemar Remfeld. Patronem honorowym pan Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP.

Współorganizatorem konkursu Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie.

 

Współorganizator i patroni konkursu ufundowali wartościowe nagrody w postaci sprzętu elektronicznego audio .

Oprócz satysfakcji ze startu w konkursie wiedzy było więc o co walczyć. Nagrody wręczał pan wicedyrektor Ryszard Rogiński.

Laureatką konkursu i zdobywczynią pierwszej nagrody została uczennica kl. I TŻ z ZS w Wojewodzinie - Łucja Stepnowska.

Drugie miejsce zajęli jednocześnie zdobywając jednakową liczbę punktów : 

Rafał Koniecko z ZS w Niećkowie i Julia Jarosz z ZS w Wojewodzinie.

III miejsce z taką samą liczbą punktów zajęli :Piotr Staniszewski z ZS w Szczuczynie i Łukasz Krzeczkowski z ZS w Niećkowie.

Wyróżnienie w konkursie otrzymali :Amelia Tokarzewska ( ZS Wojewodzin ) , ( Bartłomiej Chmielewski ZS Niećkowo ) i Rafał Szmigiel z ZS Nr2 w Grajewie .

Atrakcją III edycji konkursu były polskie pieśni patriotyczne , które z ogromnym zaangażowaniem śpiewali uczniowie ZS w Wojewodzinie. Na uwagę zasługuje m.in. piękny wokal dziewcząt : Agnieszki Poniatowskiej kl. I TW i Natalii Wysockiej kl. I TŻ.

Nasza impreza patriotyczna stworzyła również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przez młodzież , uczniów Technikum Żywienia. Kurtuazyjne powitanie gości , estetyczne zastawienie stołu , dekoracja sali nadały wspomnianej imprezie dodatkowa oprawę. Dlatego też składam podziękowania opiekunom młodzieży , nauczycielom zawodu, paniom profesor : Katarzynie Mrozowskiej i Barbarze Mizińskiej.

 

Fundatorem słodkiego poczęstunku była Cukiernia-Piekarnia Konopki państwa Skrodzkich.

Za co bardzo dziękujemy.

Podsumowując pragnę podzielić się refleksją., że w trudnych czasach XXI wieku słowo Ojczyzna - Polska nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego też zwłaszcza młodym ludziom warto przypominać i utrwalać wiedzę o symbolach narodowych , o tym co stanowiło i stanowi o naszej polskości. Mam wobec tego nadzieję ,że kolejna edycja konkursu " Wokół Polskich Symboli Narodowych" spotka się z podobnym zainteresowaniem.

 

Organizator : Aniela Sypytkowska 

Komentarze (4)

Bardzo dobrze że pani Aniela prowadzi takie konkursy historyczne
Nagrody były super

Od kiedy nauczycieli w szkole średniej nazywa się profesorami?
/

Gratulacje dla wszystkich uczniów oraz Pani Anieli Sypytkowskiej za pomysł utrwalania i zweryfikowania wiedzy historycznej w takiej formie.

Od zawsze proszę Pani w szkole średniej mówi się do nauczycieli- profesor.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.