Warto przeczytać

Własna działalność gospodarcza - jak założyć nowy biznes i o co warto zadbać w pierwszej kolejności?

Zanim zdecydujesz się na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, zadbaj o to, aby sporządzić dobry biznesplan. Odpowiednie zaplanowanie swoich działań biznesowych, pozwoli Ci na szybkie osiągnięcie sukcesu. Musisz jednak wiedzieć też, jakie formalności czekają na Ciebie, jako nowego przedsiębiorcę na rynku. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak skutecznie rozkręcić swój biznes.


Obecnie założenie nowej firmy nie wymaga dopełnienia wielu formalności, a niektóre z nich załatwisz nawet całkowicie bez potrzeby wychodzenia z domu lub biura. Aby móc zapanować nad firmowym budżetem, a także łatwiej rozliczać się ze swoimi kontrahentami, przyda Ci się dobry rachunek firmowy w banku. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych ofert, a także liczne promocje dla nowych firm poszukujących konta bankowego. Aktualne akcje promocje
w jednym z najpopularniejszych banków w Polsce, znajdziesz na: https://zgarnijpremie.pl/promocje-banku-millennium/.


Jak założyć firmę w Polsce? Kilka prostych kroków


Jeśli planujesz uruchomić legalnie swój biznes w Polsce, konieczne dowiedz się, jak zrobić to w kilku krokach. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, jak wydaje się wielu osobom, które dopiero zastanawiają się nad założeniem własnej firmy. Zrobisz to w 6 prostych krokach, 

a mianowicie:

  • Ustal nazwę swojej firmy i profil jej działalności.
  • Wybierz formę prawną dla swojej działalności, np. spółka akcyjna lub jednoosobowa działalność gospodarcza.
  • Wybierz formę opodatkowania – możesz wybrać podatek liniowy lub zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych.
  • Ustal kody PKD - te powinny być ściśle związane z branżą działalności.
  • Nawiąż współpracę z biurem rachunkowym.
  • Załóż konto firmowe - w dzisiejszych czasach to wręcz niezbędne. 


Oczywiście po dopełnieniu formalności i ustaleniu niezbędnych kwestii związanych z własną firmą, złóż stosowny wniosek CEIDG-1 do urzędu. Zrobisz to osobiście w urzędzie lub przez internet, podpisując dokumenty swoim elektronicznym podpisem kwalifikowanym.


Konto firmowe - czy to podstawa do szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa?


W Polsce nie ma regulacji prawnych, które zobowiązywałyby przedsiębiorców do założenia rachunku bankowego. Warto jednak wybrać jak najbardziej funkcjonalne konto firmowe, by móc wygodnie zarządzać finansami i korzystać z produktów dedykowanych dla przedsiębiorców. Aktualne promocje na konta bankowe dla nowych firm, znajdziesz na: https://zgarnijpremie.pl/


Można śmiało powiedzieć, że dobre konto w banku to dziś podstawa, aby szybko przeprowadzać rozliczenia z kontrahentami, współpracownikami, a także instytucjami państwowymi, jak np. ZUS i US. Wiele banków pozwala nawet na realizowanie przelewów podatkowych za darmo, np. jeden przelew w miesiącu bez dodatkowych kosztów.


Rejestracja firmy w Polsce - o czym trzeba pamiętać i jak zrobić to dobrze?


Podsumowując – współpraca z biurem rachunkowym, posiadanie rachunku bankowego
z dostępem przez aplikację mobilną, a także korzystanie z promocji w bankach to podstawa, aby móc szybciej rozwinąć skrzydła po zarejestrowaniu działalności gospodarczej.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.