Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5887 wyświetleń

Wizyta policjanta w SP nr 2

Wrzesień w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo. 
Dlatego wszystkie przedszkolaki miały okazję się spotkać z funkcjonariuszką policji st. sierż. Sylwią Gosiewską i pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.
 
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta , w jakich sytuacjach należy do niego zwracać z prośbą o pomoc oraz przypomniały sobie numery telefonów alarmowych. Pani policjant przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z elementami miasteczka ulicznego „Autosamochodzik”.  Przedszkolaki miały okazję przećwiczyć zdobytą wiedzę w poruszaniu się po przejściu dla pieszych. Wcielały się w rolę kierowców, policjanta i pieszych. Prawidłowo reagowały na zmieniające się oznaczenia na sygnalizatorach świetlnych. Uważnie słuchały poleceń  i ze wszystkimi zadaniami dzieci poradziły bardzo dobrze. Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i świetnie się bawiły. Zdobyte wiadomości na pewno wykorzystają podczas spacerów w ruchu ulicznym.
Na zakończenia spotkania dzieci naszym gościom podziękowały za dobre rady i wręczyły dyplom pamiątkowy i zaprosiły na spotkanie za rok. - informują  Wychowawczynie.

Komentarze (1)

To bardzo cenna inicjatywa,bo najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych najmłodszych.Więcej takich szkoleń to mniej wypadków z udziałem dzieci.A my rodzice powinniśmy utrwalać w swoich dzieciach te wiadomości.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.