Kultura i rozrywka

Wizyta leśnika w SP2

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 miały przyjemność gościć panią leśnik- Justynę Milewską z Nadleśnictwa Rajgród, która przybliżyła dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie oraz zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią.  


Podczas wizyty Pani Justyna opowiedziała o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówiła  o tym co się dzieje jesienią w lesie, o zwierzętach zamieszkujących las oraz o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieciaki z ogromną radością brały udział w zabawach ruchowych oraz rozwiązywaniu zagadek. Niełatwym zadaniem okazało się dopasowanie tropów do ich właścicieli. Miały także okazję samodzielnie odcisnąć zwierzęcą łapę na kolorowankach. Jednak największą atrakcją okazał się Łoś Rajko, który niespodziewanie odwiedził Naszych milusińskich. Dzieci ochoczo przytulały się do niego oraz pozowały do pamiątkowych fotografii. 
Na koniec spotkania maluchy otrzymały kolorowe upominki. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Mali odkrywcy poznają świat”. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.