piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 13648 wyświetleń

Wirtualny cmentarz

Od ostatniej naszej wizyty na Cmentarzu Komunalnym w Grajewie minął pewien czas...Nie pamiętamy gdzie znajduje się grób dalszej rodziny? Nie wiemy gdzie pochowano kogoś znajomego? Z pomocą przychodzi nam zarządca nekropolii - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie.
 

Kilka dni temu została uruchomiona strona internetowa Cmentarza Komunalnego. Serwis został stworzony z myślą ułatwienia  wyszukiwania miejsc pochówku bliskim nam osób, czy przyjaciół. Wyszukiwarka pozwala zlokalizować groby osób pochowanych na grajewskim cmantarzu oraz wyznaczyć drogę od dowolnej bramy.

W celu wyszukania miejsca spoczynku danej osoby wystarczy wejść na stronę www.grajewo.systkom.pl i przejść do zakładki "wyszukaj grób". Wyszukiwanie następuje po wpisaniu nazwiska zmarłego. Po to, by zawęzić poszukiwanie można wpisać dodatkowo imię, datę urodzenia i datę śmierci. Po wprowadzeniu danych należy kliknąć przycisk "szukaj". Na ekranie pojawi się lista odnalezionych grobów. Klikając na wybraną pozycję ukarze się strona z mapą cmentarza, z zaznaczoną kwaterą, w której znajduje się szukany nagrobek.

Żyjemy zabiegani. Zdarza się, że nadmiar obowiązków powoduje brak czasu, rzadko odwiedzamy zmarłych. Jednak są dni, kiedy zwalniamy tempo, zatrzymujemy się na chwilę i wracamy wspomnieniami do tych, którzy już odeszli. Nie zawsze dane jest nam stanąć nad mogiłą bliskich z kwiatami i lampką, by uczcić cichą refleksją ich pamięć. W takich chwilach możemy skorzystać z możliwość upamiętnienia osoby zmarłej "na odległość" – zapalić wirtualny znicz.

e-Grajewo.pl

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (6)

Dobra apka ale nie do końca działa nie wyszukuje wszystkich grobów. P.s. prosze o usprawnienie tej apki.

Wpisalam parę nazwisk zmarłych osób nie wyszukuje na chwilę obecną

u mnie wyszukało sprawnie i dokładnie

U mnie nie wyszukuje 😣

Nie wyzukuje, widocznie nie wszystkie groby są zarejestrowane

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.