Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 2261 wyświetleń

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

W dniu 15. września 2022 r. obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka”.  W Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie jest to impreza z wieloletnią tradycją. Od lat do zespołu organizacyjnego należą: Anna Jarząbek, Wioletta Skwiot, Jolanta Ekstowicz, Janusz Pruszyński i Jan Śmiarowski. Pieczone ziemniaczki, mnóstwo ciekawych konkurencji sportowych i uśmiechu na twarzach dzieci. Jak tu nie kochać takiej imprezy.

 

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji, tradycyjnie już, skorzystali uczniowie naszej szkoły. Niezwykle smaczna i radosna impreza plenerowa odbyła się w Parku Miejskim przy ul. Strażackiej.

 

W oczekiwaniu na pyszne pieczone ziemniaki i pieczoną kiełbaskę z ogniska, nasi uczniowie z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, brali udział w różnych konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Było między innymi o ziemniaku słów kilka, odpytywanki przyrodnicze, układanie peanu na cześć ziemniaka, quiz przyrodniczy, tworzenie dzieła związanego z jesienią i ziemniakiem z materiałów naturalnych i z odzysku. Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu.

 

Zwieńczeniem imprezy była wspólna zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki.

 

 


PREZENTUJEMY  DZIEŁO STWORZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW IMPREZY  


O nadobny ziemniaku, królu polskich stołów

Gdyby nie Ty- życie nie miałoby smaku

Gdyby nie Ty – nie byłoby obiadu

Kochamy kluski, frytki i kopytka

Tęsknimy za ziemniakiem z ogniska

Dobra kartoflanka postawi na nogi Janka

A złocistymi frytkami zachwyci się Anka

Nasz drogi ziemniaku, Tyś stołów ozdobą, 

Kto Ciebie spróbuje zachwyci się Tobą

Na Twoją cześć pieśń śpiewamy

I na przyszłoroczna imprezę czekamy!

 


Anna Jarząbek 

Wioletta Skwiot

 

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie autorskie w MBP w Grajewie

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie z Krówką Matyldą w Muzeum Mleka

Komentarze (1)

To juz Grajewo zabralo swieto ziemniaka dla Moniek.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.