Wiadomości

Większa kasa za dyżury

Od 1 stycznia 2008 r. lekarze będą pracować krócej - średnio 48 godzin tygodniowo. Dodatkowo dyżury medyczne, które obecnie nie są uznawane za normalny czas pracy, zostaną do niego wliczone. Będzie to także mieć konsekwencje w zasadach wynagradzania lekarzy. Za dyżury medyczne stawka godzinowa będzie liczona jak za pracę w nadgodzinach.

Jeśli przepisy wejdą w życie  Szpital Ogólny  Grajewie będzie miał dodatkowy problem finansowy. Już dziś zadłużenie szpitala to kwota około 20 mln zł. Większe pieniądze dla lekarzy ( ~ 26-ściu) mogą poważnie zwiększyć koszty prowadzenia palcówki.

Narodowy Fundusz Zdrowia
Około 20 mln zł ma na koniec roku do wydania podlaski oddział NFZ. Niestety, najprawdopodobniej duża część z tych środków nie zostanie wykorzystana i wróci do centrali. 10 mln zł pochodzi z tzw. niewykonania umów przez szpitale. Drugie tyle podlaski NFZ ma dostać lada dzień z centrali, jako dodatkowe środki na świadczenia z większego spływu składki. Jednak kwota nadlimitów, jakie mają obecnie podlaskie szpitale, jest i tak mniejsza niż posiadane środki. Według stanu na koniec października była to suma 4,4 mln zł. Dlatego wiele wskazuje na to, że dużą część tych pieniędzy podlaski oddział NFZ – jak ostatnio co roku – odda do centrali.

e-Grajewo.pl

niedziela, 4 czerwca 2023

Kondolencje p. Beacie Biedrzyckiej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.